Ekonomi Haberleri

Bahar adaylığını açıkladı

Bahar adaylığını açıkladı

BAİB Başkan Vekili Hakkı Bahar, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin 13 Nisan’da yapılacak olan olağan genel kurulunda başkan adayı olduğunu açıkladı.

Oku
Antalya'da konut satışı düştü

Antalya'da konut satışı düştü

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Şubat 2018 istatistiklerine göre Antalya'da konut satışı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0.8 oranında azalarak 4 bin 636 olarak gerçekleşti. İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra konut satışında en yüksek paya 4'üncü il olan Antalya, yabancılara 415 konut satışıyla 2'nci oldu.

Oku
Rafting botları suya iniyor

Rafting botları suya iniyor

Manavgat ilçesindeki Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda sezon, 21 Mart günü kutlanacak Nevruz Bayramı (Bahar Bayramı) ile başlıyor. Nevruz nedeniyle Antalya'ya gelecek İranlılar, rafting botlarını kullanacak ilk turistler olacak.

Oku
    Pamukta’Pembe Sarmaşık’ alarmı

Pamukta’Pembe Sarmaşık’ alarmı

Antalya’da 3-4 yıldır açık alanda görülen pembe sarmaşık olarak bilinen İpomoea Triloba L. sarmaşığı, pamuk alanlarına büyük zarar veriyor. Pembe sarmaşıkla mücadele için kullanılan ilacın yasaklandığı ancak yerine başka bir ilaca izin verilmemesi üreticiyi çaresiz bırakırken, “Pembe sarmaşıkla mücadele için bir çözüm bulunmazsa Antalya pamuk alanlarının tamamını kaybedebilir” uyarısında bulunuluyor.

Oku
Satıcı: Aday olmamda  yasalbir sakınca yok

Satıcı: Aday olmamda yasalbir sakınca yok

-Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, 13 Nisan'da yapılacak seçimli olağan genel kurulda aday olmasına yönelik herhangi bir engel bulunmadığını söyledi.

Oku
TURMEPA’ya yoğun ilgi

TURMEPA’ya yoğun ilgi

TÜYAP tarafından düzenlenen Boat Antalya ve Oto Show Fuarı'nda Deniz Temiz Derneği'ne (TURMEPA) yoğun ilgi gösterildi.

Oku
12 milyon emeklinin  hakkını savunuyordu

12 milyon emeklinin hakkını savunuyordu

Tüm Emekli Sen Başkanı Mustafa Ayar, ’12 milyon emeklinin hakkını savunuyor’ dediği yönetim kurulu üyesi Hüseyin Mertoğlu’nun gözaltına alındığını belirterek, bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Oku
500 bin kişiye emeklilik  yolunu açacak teklif

500 bin kişiye emeklilik yolunu açacak teklif

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, ‘Evde Bakım Hizmeti Aylığı’ alanların sigorta kapsamına alınması için kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. Kanun teklifinde evde bakım hizmeti aylığı alanların başka bir işte sigortalı çalışma şansı olmadığı için sigorta kapsamına alınarak sosyal güvenlik kapsamına alınması amaçlanıyor.

Oku
    Hormonlu domates iddialarına animasyonlu yanıt

Hormonlu domates iddialarına animasyonlu yanıt

Antalya Ticaret Borsası, '#güvenletüketin' etiketiyle sera domatesinin güvenli olduğunu vurgulayan kısa animasyon film hazırladı. Sosyal medya üzerinden yayınlanmaya başlanan animasyon filmi büyük ilgi çekti.

Oku
   Hükümet turizmi anlayamıyor

Hükümet turizmi anlayamıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, “Avrupa pazarında kayıp yıl olan 2016’nın rakamlarının yakalanamadığına dikkat çekerek, “Hükümet hala rehavetten çıkabilmiş, turizmi anlayabilmiş değil. OHAL derhal kalkmalı, Avrupa pazarı için etkin bir imaj kampanyası yürütülmeli” dedi.

Oku