Kadın Haberleri

Antalya’da Kadın Filmleri Festivali

Antalya’da Kadın Filmleri Festivali

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali'nin ikinci durağı Antalya olacak. 23 Mart'ta başlayacak festival kapsamındaki bütün filmlerin gösterimi ücretsiz.

Oku
Kadınlar siyasette söz sahibi olmalı

Kadınlar siyasette söz sahibi olmalı

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) Başkanı Dr Aynur Doğan ve Yönetim Kurulu üyeleri Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’i ziyaret etti. Başkan Genç, 2 ay önce göreve gelen ANTİKAD yönetimine başarı dileklerinde bulundu

Oku
Kadın Girişimciler’den  ‘Engelsiz Çantalar’ projesi

Kadın Girişimciler’den ‘Engelsiz Çantalar’ projesi

ATSO çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu kadın girişimcilere destek olan projelerin yanında örnek sosyal sorumluluk projelerine de devam ediyor. Bu kapsamda engellilerin ekonomik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlaması hedeflenen “Engelsiz Çantalar ve Objeler” projesi hayata geçiriliyor.

Oku
  Tarıma genç kadın girişimci desteği

Tarıma genç kadın girişimci desteği

Antalya’da ‘Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor Programı Eğitimi’ başladı. Eğitim programının açılışında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, “Bu eğitimin sonunda yapılacak projede Türkiye Birincisi çıkacağına inanıyorum” dedi.

Oku
‘Kadınız Biz’ paneli

‘Kadınız Biz’ paneli

Makine Mühendisleri Odası(MMO)Antalya Şube’nce 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ‘Kadınız Biz’ paneli düzenlendi.

Oku
Kadın emekçileri unutmadılar

Kadın emekçileri unutmadılar

CHP Antalya Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül ve yönetimi CHP Kemer Gençlik Kolları Başkanı Sinan Can ve yönetimiyle Kemer’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla üretici ve pazarcı kadınlarla buluştu. CHP’li gençlere CHP’nin Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Songül Başkaya da eşlik etti.

Oku
Kepez’den yalnız kadınlara anlamlı destek

Kepez’den yalnız kadınlara anlamlı destek

Kepez Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi iş birliğinde anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atıldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaşlı kadınlar ve aynı mahallede onlara her işlerinde yardımcı olan gönüllüler bir araya geldi.

Oku
8 Mart’a 8 bin karanfil

8 Mart’a 8 bin karanfil

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sabahın erken saatlerinden itibaren tüm gününü kadınlara ayırarak çeşitli kutlamalarda bulundu. Sözen, gün içinde kadınlara 8 bin adet karanfil dağıttı

Oku
   Kepez’de kadınlara 8 Mart Çiçeği

Kepez’de kadınlara 8 Mart Çiçeği

Kepez Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarını unutmadı. Kepez Belediyesi’nde 19 müdürlükte çalışan 326 kadın personele Kalanchoe, Japon gülü, mini cactüs ve mini gül dağıtıldı.

Oku
Kadına yönelik şiddete  MOR İĞNE

Kadına yönelik şiddete MOR İĞNE

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için, düzenlendiği etkinlikte kadına yönelik şiddeti temsil eden kırmızı balonları kadın mücadelesinin simgesi mor renkli toplu iğnelerle patlattı.

Oku