Özel Haber Haberleri

Aktif Yaşlılar AKM’de buluşuyor

Artı Nefes Vakfı tarafından düzenlenecek olan Aktif Yaşlılar Etkinliği 22 Mart’ta (yarın) sergi, panel, koro ve dans gösterileriyle Atatürk Kültür Merkezi’nde ( AKM ) yaşlılarla buluşacak. Saat 13.00’de yapılacak sergi açılışının ardından Sümerolog, tarihçi, dilbilimci Muazzez İlmiye Çığ’a ve TEMA Vakfı‘nın kurucularından Hayrettin Karaca’ya ödül verilecek.

Oku
5 Yaşında adalet istiyor!

5 Yaşında adalet istiyor!

Antalya’da 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar davasının duruşması yarın 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Duruşmadan sonra saat 11.00’de adliye önünde karara ilişkin basın açıklaması yapılacak. Basın açıklamasına çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisinin ve kadınların katılması bekleniyor.

Oku
Altın en güvenli yatırım

Altın en güvenli yatırım

Antalya Kuyumcular Odası’nın yeni başkanı Ali Çelik, altının uzun vadede her zaman en güveni yatırım olduğunu belirtti. Çelik, “İnsanlar yatırımı uzun vadede yapmak istiyorsa altını tavsiye ederim” dedi.

Oku
Hizmet kalitemizi  tekrar yükseltmeliyiz

Hizmet kalitemizi tekrar yükseltmeliyiz

-Turizmci Kemal Sinan Akyıldız, son iki yılda krizlerle uğraşan Türk turizminin bu süre içerisinde hizmet kalitesinde ciddi anlamda düşüşler yaşadığını söyledi.

Oku
“Roman gençlerimiz  mafyanın eline düşüyor”

“Roman gençlerimiz mafyanın eline düşüyor”

Yeni Nesil Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Fatma Şirin, son yıllarda eğitimden hızla uzaklaşan Roman çocuklarının mafyanın ve çetelerin eline düştüğünü iddia etti.

Oku
   Bu bir hesaplaşmadır!

Bu bir hesaplaşmadır!

Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, İstiklal Marşı’nın tartışmaya açılmasına sert tepki gösterdi. Balkan, “Cumhuriyet üzerinden cumhuriyet ile hesaplaşılıyor. İstiklal Marşı ile ilgili yeni bir tartışma açılmasını ‘Cumhuriyet bir reklam arasıdır, artık reklam arasının sonu geldi’ anlayışının yeni parçalarından biri olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Oku
Ruslar 2018’e  damga vuracak

Ruslar 2018’e damga vuracak

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Üyesi ve Euphoria Hotel Tekirova’nın Genel Müdürü Sebahattin Asi, Ruslar’ın önümüzdeki yaz sezonunda Antalya’yı şaha kaldıracağına inandığını söyledi. Asi, Alman pazarı için telaffuz edilen 4 milyonluk rakamın gerçeği yansıtmadığını da kaydetti.

Oku
Faciaya davetiye!

Faciaya davetiye!

- Jeoloji Mühendisliği Odası Başkanı Ali Keleş, Masa Dağı’nın üzerinde 373 dönümlük alana yapılacak olan Antalya Şehir Hastanesi’nin çökme bölgesinde olduğu iddialarını doğruladı.

Oku
Yapı denetiminde  EN BÜYÜK SIKINTI  ahbap çavuş ilişkisi

Yapı denetiminde EN BÜYÜK SIKINTI ahbap çavuş ilişkisi

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Antalya Şube Başkanı İrfan Varol, sektördeki en büyük sıkıntının ahbap çavuş ilişkisi olduğunu iddia etti. Varol, “Belediyelerde bir çark oluşturtulmuş durumda. Bununla ilgili belediyenin kendi tanıdıkları ‘mimar olsun müteahhit olsun’ siyasi görüşündeki insanların işe girmesi sistemi bozuyor. Denetimlerimizi gerçekleştiremiyoruz” dedi.

Oku
“Önce meclis üyesi olun  ondan sonra konuşun”

“Önce meclis üyesi olun ondan sonra konuşun”

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karataş, 7 Nisan’da yapılacak ATSO seçimleri öncesinde konuştu: “ATSO Meclis üyesi olmadan ‘başkanlığa adayım’ demenin bir anlamı yok. Önce grubundan çıkarsın sonra ‘adayım’ dersin.”

Oku