3 PUAN 3 GOLLE GELDİ

 • Ahmet Akyurt

  Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  5 Şubat 2018 /   9606 Okunma

  3 PUAN 3 GOLLE GELDİ

   


   

      Antalyaspor-Evkur Yeni Malatyspor maçına her iki takım açısından da karşılıklı ataklar ve denk mücadele şeklinde başladı.  8. dakikaya girildiğinde Hakem Cüneyt Çakır, Antalyaspor lehine pek anlaşılmayan bir penaltı kararı verdi ve Deniz bu penaltıyı gole çevirerek takımını öne geçirdi, Bu dakikadan sonra Malatyaspor, pres yaparak Antalyaspor'un hazırlık pası yapmalarına izin vermeden oynamaya başladıysa da bu çok uzun sürmedi. 25. dakikadan itibaren Antalyaspor daha etkili futbol oynamaya başladı ancak ilk yarı süresi içinde başka gol olmadı.

      Malatyaspor ikinci yarıya özellikle sağ kanattan yaptığı etkili ataklarla Antalyaspor kalesinde önemli pozisyonlar yakaladı. Antalyaspor, bu tehlikeli ataklardan sonra toparlandı 57.dakikada Malatyasporlu Chebake Antalyasporlu Emre Güral'a bir tartışma anında yumruk vurunca hakem tarafından oyundan ihraç edildi. Bu olay maçın dönüm noktası oldu. Antalyaspor, on kişi kalan rakibine inanılmaz bir üstünlük kurup, mükemmel futbol oynamaya başladı ve  ikinci yarı bulduğu iki golle maçı 3-1 kazanarak 3 puanın sahibi oldu. Dikkatimi çeken Antalyaspor artık bireysel oyundan yan ve geri paslardan vazgeçip, tam bir takım oyunu oynamaya başlamış. Hatlar arasında kopukluk yoktu, yardımlaşma ise oldukça iyiydi.  Kalede Ferhat ve Maicon sahanın yıldız isimleriydi.

      Hakem Cüneyt Çakır, yurtdışında yönettiği müsabakalarda ülkemiz hakemliğinin gurur duyduğu bir isim ancak aynı sözleri ülkemizde yönettiği maçlar için söylemek çok zor.  Bu maçta vermiş olduğu kararlar hep tartışıldı yardımcı hakem ile önemli uyumsuzlukları vardı. Bunun yanı sıra oyuncularla çok fazla konuşması dikkatlerden kaçmadı.

   


Yorum Yap