3 Puan Direkten Döndü

 • Ahmet Akyurt

  Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  30 Ocak 2018 /   9710 Okunma

  3 Puan Direkten Döndü


   

      Yeni açılan Spor Toto Akhisar Stadı'ndaki maça iyi başlayan Antalyaspor, iyi savunma yapıp yan ve geri pasları sonlandırıp hücuma yöneldiği ilk organize atağında Emre ile golü buldu ve gollük pozisyonlar yakaladı ancak son vuruşlarda başarılı olamadı.

       Maçın ikinci yarısına ev sahibi takım beklenildiği üzere fırtına gibi başladı ve 80. dakikaya kadar Antalyaspor'u kendi sahasına hapsetti. Doğruyu söylemek gerekirse bu süreçte mükemmel savunma yapan Antalyaspor başta kaleci Ferhat ve mükemmel oynayan Sangare ile ev sahibi takımın bu ataklarını mükemmel önlediler. 80. dakikadan sonra birkaç gollük pozisyon yakaladılarsa da bu pozisyonları gole çeviremediler. Maç bu sonuçla bitecekken, savunmanın ve hakemin yaptığı önemli hata  sonucu ev sahibi takıma gol getirdi ve maç 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Daha önce de yazdığım gibi Hamza Hoca’nın takıma katkısı elbette ki var. Ancak beni hayal kırıklığına uğratan Deniz ve Sakıp'ın bu müsabakadaki olumsuz performansları. Oysa Antalyaspor bu iki oyuncudan çok daha mükemmel performanslar bekliyor.Uumarım bir an önce eski formlarına kavuşurlar.

      Maçın hakemi Bülent Yıldırım, tam bir hayal kırıklığı. Kendi egosuna göre maç yönetiyor faullerde standart yok. Oyunu 25-30 metre mesafeden takip ediyor oyuncularla iletişimi kopuk. Ben deneyimli bir hakemin bu maçı nasıl olsa yönetirim havasında. Ancak yönettiği maçlardaki takımlara yazık oluyor. Antalyaspor'un yediği gol öncesi top taca çıktı topu kapan atışı yaptı ve bu taç devamında Antalyaspor gol yedi. Oysa bu atışı ev sahibi değil Antalyaspor kazanmıştı. Bir taç atışı değil mi denilebilir bir taç atışı bile takımın geleceğine etki yapabiliyor.

   


Yorum Yap