ANTALYASPORUN DEPLASMAN KEYFİ SÜRÜYOR

 • Ahmet Akyurt

  Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  9 Nisan 2018 /   6262 Okunma

  ANTALYASPORUN DEPLASMAN KEYFİ SÜRÜYOR

  ANTALYASPORUN DEPLASMAN KEYFİ SÜRÜYOR

   

      Bu haftaki yazıma Antalyaspor’a 2-1 yenilen ev sahibi takım Karabükspor'u tebrik etmekle başlamak istiyorum. Haftalar öncesinden küme düşmesi kesinleştiği halde onurlu mücadelesine devam eden futbolcuları için. Maça gelince puana şiddetle ihtiyacı olan Antalyaspor oyuna iyi başladı ve geliştirdiği atakların neticesini fazla beklemeden Diego'nun 12.dakikada attığı golle öne aldı. Ancak golden sonra bir türlü organize olamayıp, sadece Deniz-Ducara ikilisinin bireysel oyunları ile ataklar geliştirdi ve ilk yarı bu sonuçla kapandı.

      İkinci devre Antalyaspor için tam bir kabustu. Sahada ilk yarıdaki Antalyaspor’dan eser yoktu. Hal böyle olunca ev sahibi takımın bitmeyen ataklarını izledik ve bu ataklar sonucunda 67. dakikada evsahibi takım kazandığı penaltı golüyle beraberliği sağladı. Golden hemen sonra Hamza Hoca’nın oyuna müdahalesi oldu ve sahada varlığı belli olmayan Jevtoviç çıktı yerine Emre Güral girdi. Bu değişiklikten sonra Antalyaspor kendine geldi ve yeniden oyuna ağırlığını koymaya başladı. Bunun sonucunu da Ducara-Deniz paslaşması sonucu gelen gol ile yeniden öne geçti ve müsabakayı 2-1 kazanarak üç puanı hanesine yazdırdı.

      Antalyaspor, iyi oynamadan bu müsabakayı kazandı ve üst üste üçüncü galibiyeti elde ederek derin bir nefes aldı. Şunu belirtmek isterim ki Deniz-Ducara ikilisi iyi oynayınca takım kazanıyor. Hamza Hoca, daima yerinde müdahaleler ile takımın kazanmasına katkı sağlıyor. Bu müsabakada öne çıkan oyuncular şüphesiz kaleci Boffin ile savunmada Nazım Sangare oldu. Maçın hakemi Koray Gençerler, ligin 2. yarısında ilk toplamda 3. Süperlig maçını yönetti ve MHK'nın gözden çıkardığı hakemlerden biri. Bu maçtaki yönetimiyle de MHK'nın haklı olduğunu gösterdi. İkili mücadelelerde olan kararsızlığı faullerdeki doğruluk oranının çok az olması ve oyunu yakından takip etmemesi nedeniyle bu müsabakada başarılı bir yönetim gösteremedi. Tek olumlu yanı oyuncularla olan iyi diyalogu oldu

   


Yorum Yap