Büyük kayıp

 • Ahmet Akyurt

  Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  6 Mart 2018 /   9946 Okunma

  Büyük kayıp


      Antalya Stadı'nda şehitlerimize saygı duruşu ve coşkulu istiklal marşı, müthiş bir seyirci desteğiyle başlayan Antalyaspor-Sivasspor maçının ilk yarı kesin ve tam hakim olan Antalyaspor’du. Ancak en önemli ve beklenen gol bir türlü gelmiyordu. Bunda rakip takım savunmasının becerisi ya da Antalyaspor hücuma adamların beceriksizliği diyebiliriz. İlk yarı boyunca Deniz sahada yoktu. Ducara ise golleri kaçırınca ilk yarının uzatma dakikasında yediği golle ev sahibi takım soyunma odasına mağlup gitti.

      İkinci yarıya iyi başlayan takım yine Antalyaspor’du. Çok geçmeden beraberlik golünü de yakalayıp önemli bir avantaj elde etmiş olsa da 61,84 ve 87. dakikalarda atılan Sivasspor gollerine engel olamayınca, sahadan açık farkla mağlup ayrılarak, çok önemli bir avantajı kaybetti.  Oysa bu hafta oynanan müsabakalarda Gençlerbirliği, Osmanlı spor ve Konyaspor'un puan kaybetmeleri nedeni ile  Antalyaspor'un alacağı üç puan düşme hattının oldukça yukarısına çıkaracaktı. İlk yarı iyi oynayan Sakıp, Sangare ve Dukara, ikinci yarı oyundan düştüler. Hamza Hoca ise Sivasspor takımının kanatlardan yaptıkları ataklara önlem alamayınca, bu ağır yenilgi kaçınılmaz oldu.

      Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum Antalyaspor 2-1 yenik durumda iken sağ kanattan yapmış olduğu önemli bir atakta köşe gönderinin yanında Ducara'ya yapılan faulu es geçen hakem maçtaki en önemli hatasını yaptı. Nitekim geri dönen bu atak Sivasspor adına üçüncü gol oldu ve bu gol den sonra maç koptu. Kanımca maçın kopma anıda bu dakika oldu. Bu da Hakem Bülent Yıldırım'ın maça damga vuran hatası oldu. İlimizin diğer takımı Alanyaspor 6 puanlık maçta rakip sahada Gençlerbirliği’ni yenerek çok önemli bir galibiyete imza attı ve düşme hattının üstüne çıktı

   


Yorum Yap