Özel Günler

Derbinin kazananı Antalyaspor

 • Ahmet Akyurt

  Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  25 Aralık 2017 /   3258 Okunma

  Derbinin kazananı Antalyaspor

   


   

  Beş haftadır galibiyete ve üç puana hasret kalan Antalyaspor, bu sezonun en iyi futbolunu oynadığı maçta şehrimizin diğer güzide takımı Alanyaspor'u 3-1 yenerek kırmızı çizginin üstüne çıktı, Maçın ilk yarısında Antalyaspor önceki oynamış olduğu maçlardaki performanstan farklı değildi. Rrakibe daha çok pozisyon verdi hatalı paslar oldukça fazlaydı. Savunmada Diego ve Chico'nun ağır kalması sonucu geriye düştü. Ancak günün başarılı ismi Emre'nin güzel golü ile ilk yarı beraberlikle sonuçlandı.

    Müsabakanın ikinci yarısında Antalya'nın ve  Antalyasporluların şüphesiz stada giden yaklaşık 12.000 civarındaki Antalyasporlu taraftarın özlemini duyduğu oyunu izledik. Kanatlar arasındaki organizasyon ve uyum ve El kebirin gol atamasa bile oyuna katkısı Emre Güral,Deniz Kadah ,Sakıp ve Sangare'nin istenilen performanslarını sergilemeleri Özlenen galibiyeti getirdi.  Ancak şunu söylemek lazım.  Bu takım bu oyunu neden tüm müsabakalara yansıtmaz anlamak mümkün değil. İnanıyoruz ki Antalyaspor'un kalitesi ikinci yarıda oynadığı futbol düzeyindedir. Bir diğer önemli konu ise başarılı bir müsabakada Deniz'in sarı kart olmasına rağmen attığı gol sonrası sevincini abartarak seyircilerin arasına gitmesi. İkinci bir sarı kart olabilirdi ve Emre'nin attığı gol sonrası formasını çıkartıp çimlerin üzerine atması ve bunun Sonucu ucuz bir sarı kart görmesi affedilir gibi değildi. Takım maçı kazandığı için bunlar görülmeyebilir unutulmamalı ki iyi oynayan sporcular bu takıma her zaman gereklidirler. İlimizin diğer güzide takımı Alanyaspor'un bulunduğu ortamdan bir an önce sıyrılarak ligin daha üst sırasında yer alıp bizlere daha güzel derbiler izletmesi Antalya için gurur olacaktır.

    Maçın hakemi Serkan Çınar genel olarak neticeye tesir edecek hatalar yapmadan başarılı bir müsabakaya yönetti. Oyuncularla mükemmel iletişim kurup zaman zaman onların agresif davranışlarını hoşgörülü yönetimi ile tolere etti.

   


Yorum Yap