her puan bir kazanctır

 • Ahmet Akyurt

  Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  27 Şubat 2018 /   9372 Okunma

  her puan bir kazanctır

  Antalyaspor seyircisinin çıkarma yaptığı  Osmanlıspor maçına iyi başlayan taraf Antalyaspor’du.Kırmızı beyazlılar, yapmış olduğu ataklarla önemli pozisyonlar yakaladı ancak her zaman olduğu gibi gol yollarında başarılı olamadı. İlk yarı golsüz kapanmış olsa da futbol adına her iki takımdan oldukça güzel bir mücadele izledik. Misafir takım Antalyaspor'un topla oynama oranı rakibinden daha üstün olmasına karşın, gol sıkıntısının devam ettiği açık bir şekilde gözüküyor.  Ev sahibi takımın iki kanat ve gole yakın oyuncusu Umar ve Sadeghion Antalyaspor kalesini zaman zaman zorladılar.

      Müsabakanın ikinci yarısı ilk yarıya oranla daha fazla orta saha mücadelesi halinde geçti. İki takımın az sayıda pozisyon yakaladığı bu süreçte ev sahibi Osmanlıspor takımı 54. dakikada Charles'in göstere göstere yaptığı penaltı vuruşunu gole çeviremedi. Bu Antalyaspor için önemli bir şanstı. Diego ve Charles'in savunmadan çıkardığı toplar genellikle rakip takım oyuncularına gidince ev sahibi takımın önemli bir avantaj kazanmasına neden oluyordu. Ancak sevindiren konu Eto'o zamanında bireysel oyuna yönelik oynayan takımı Hamza Hoca ile birlikte tamamen takım oyununa dönülmüş olması.  Zaman zaman rakibe kendi sahasında pres yaparak top kazanmaları çok önemli bir gelişmeydi.  İnancım şu Hamza Hoca ve Dukara ile Antalyaspor takımı günden güne düşme hattından uzaklaşıp rahat bir nefes alacak.

      Maçın hakemi Hüseyin Göçek genel olarak iyi bir müsabaka yönetti. Önceki iki hafta müsabakasının olmaması onu biraz olsun hırslandırmış olmalı. Sadece birkaç pozisyonda topun ele ya da elin topa gitmiş olmasından dolayı basit hataların haricinde önemli bir hata yapmadan müsabakayı tamamladı.

   


Yorum Yap