Eğitim Haberleri

Ekmek derdi öğrenciye!

Ekmek derdi öğrenciye!

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in, 81 ilde bir Meslek Lisesi’nde ekmek fırını kuracaklarını ve ucuza ekmek üreteceklerini söylemesine tepki gösterdi. Başkan Sönmez, “Bakanlık öncelikle öğrencilerin sağlıklı beslenmesini sağlamalıdır” dedi

Oku
Eğitimde yeni model!

Eğitimde yeni model!

Türkiye genelinde 42 okul 17 kampüsüyle eğitim veren Birikim Okulları Antalya Muratpaşa Kampüsü törenle açıldı.

Oku
Kepez’de mezuniyet sevinci

Kepez’de mezuniyet sevinci

Kepez Belediyesi’nin ilçenin 5 ayrı noktasında bulunan Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin Erenköy, Özgürlük, Teomanpaşa, Ahatlı, Sakarya şubelerinde mezuniyet sevinci yaşandı.

Oku
KÜPE SINAVIN ÖNÜNE GEÇTİ

KÜPE SINAVIN ÖNÜNE GEÇTİ

Küpesini elleriyle çıkartıp içeriye aldığı gencin geri çıktığını gören kadın polis memuru, "Geç kaldın, geç kaldın" diyerek genci doğru sınav binasına yönlendirdi. Salonu yanlış çıkınca koşarak doğru fakülte binasına giden genç sınavı 2 dakikayla kaçırdı.

Oku
10 bin öğrenci mezun oldu

10 bin öğrenci mezun oldu

Akdeniz Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde yaklaşık 10 bin öğrenci mezun oldu. Rektör Özlenen Özkan konuşması sırasında mezun olan öğrenciler tarafından yuhalandı.

Oku
ATSO’DAN HİJYEN EĞİTİMİ

ATSO’DAN HİJYEN EĞİTİMİ

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Kemer’deki otel çalışanlarına hijyen eğitimi verdi.

Oku
Üç kuruşluk dava

Üç kuruşluk dava

Akit TV’ye üç kuruşluk tazminat davası açtıklarını açıklayan Eğitim-İş Antalya Şube Yönetimi, “Bu zihniyetle aynı konuyu konuşmak dahi bizlere bir zulüm olsa da bu cüretlerinin karşılıksız kalmaması ve ederi karşılığını da tarihe not düşmek adına “Üç kuruşluk” tazminat davası açılmıştır” dedi.

Oku
Ödül gibi ceza!

Ödül gibi ceza!

Anayasa Mahkemesi’nin Eğitim Sen tarafından Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar hakkında açılan tazminat davasının sendikanın lehine sonuçlanmasını kamuoyuyla paylaşan Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez, “Anayasa Mahkemesi bu konuyla ilgili emsal teşkil edecek önemli bir karar verdi” dedi.

Oku
'Öğrencilerin kalemi' ödüllendirildi

'Öğrencilerin kalemi' ödüllendirildi

Eğitim-Sen Antalya Şubesi ve Muratpaşa Belediyesi’nin işbirliğiyle lise öğrencileri arasında “Geleceğin Dünyası” temalı kompozisyon yarışması düzenlendi. Eğitim Sen Antalya Şubesi’nin her yıl düzenlediği kompozisyon yarışmasının ödül töreni büyük ilgi gördü.

Oku
Öğrenciler diplomalarını aldı

Öğrenciler diplomalarını aldı

Antalya Özel Akev Koleji’nin 4., 8. ve 12. sınıf olmak üzere toplam 98 öğrenci mezuniyet belgelerine 10 Haziran Akşamı okul bahçesinde düzenlenen törenle kavuştu.

Oku