Ekonomi Haberleri

UMUDUMUZ YAZA

UMUDUMUZ YAZA

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Türkiye'nin 2023'e sağlam bir vizyonla gittiği ve koronavirüs darboğazından da çıkılacağını belirterek, "Covid-19 salgını beklendiği gibi yaz aylarında etkisi geçince pazarda farklı bir görünüm sunacaktır" dedi.

Oku
Papaya’nın kilosu 10 TL

Papaya’nın kilosu 10 TL

Gazipaşa’da çiftçi Mehmet Mercan (64), 500 metrekare örtü altına diktiği 20 papaya ağacı ile geçimini sağlıyor. Bir ağaçtan yaklaşık 60 meyve hasat eden Mercan, tanesi 2,5 kilo ile 3 kilo arasında değişen meyvelerin kilosunu 10 TL'den satıyor.

Oku
BAKA'dan virüsü önleyecek projelere hibe destek

BAKA'dan virüsü önleyecek projelere hibe destek

BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından 'Covid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı' duyurusu yapıldı. Program kapsamda salgınla mücadele ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelere toplam 6 milyon 570 bin TL'lik hibe destek verilecek.

Oku
Subaşı: Esnaf ve çiftçi perişan

Subaşı: Esnaf ve çiftçi perişan

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, ülkemizde ve dünyada yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle turizmde, tarımda ve ekonomide büyük sıkıntılar başladığını belirterek, "Esnaf, çiftçi ve tüm vatandaşlarımız perişan" dedi.

Oku
 Çandır’dan Tarım Bakanı Pakdemirli'ye  'cansuyu' raporu

Çandır’dan Tarım Bakanı Pakdemirli'ye 'cansuyu' raporu

Antalya Tarım Konseyi (ATAK) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanı sıra Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya milletvekillerinin katılımıyla telekonferans yoluyla yapılan Antalya Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Oku
ATSO 138 yaşında

ATSO 138 yaşında

3 Nisan 1882 tarihinde Antalya Ziraat ve Ticaret Odası adıyla kurulan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), 138 yaşında.

Oku
Cennette sessizlik

Cennette sessizlik

Her gün on binlerce turisti ağırlayan Türkiye'nin önemli turizm destinasyonu Belek Turizm Merkezi'ndeki ultra lüks oteller, doğal güzelliğiyle bilinen sahiller, dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle sessizliğe büründü.

Oku
'Stresi azaltmak için çiçek satın alın'

'Stresi azaltmak için çiçek satın alın'

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (OAİB) Başkanı İsmail Yılmaz, koronavirüs nedeniyle ihracatı tamamen duran çiçek sektöründe yüzde 100'e yakın iş kaybı olduğunu belirterek, “Bilimsel olarak, çiçeklerin insanların ruh halini iyileştirdiği, stresi ve strese bağlı depresyonu azalttığı kanıtlanmıştır. Bu zor günlerde siz de çiçek satın alın" diye çağrıda bulundu.

Oku
Üretimde ara yok

Üretimde ara yok

Kumluca ilçesindeki üreticiler, örtü altı sebze üretimine aralıksız devam ediyor. Seralardan toplanan domates ve biber gibi ürünlerin tüketiciyle buluşturulması için üreticiler, yoğun çaba sarf ediyor.

Oku
İkinci bahara hazır olun!

İkinci bahara hazır olun!

Dünyayı kasıp kavuran ve turizm sektörünü etkiyen koronavirüs salgını sonrası Kemer gibi doğal yapısı ön planda olan destinasyonlar daha çok tercih edilecek. Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, bozulmamış bir doğada sağlık ve hijyen arayan için Kemer’in en ideal destinasyon olduğunu söyleyerek, “Kemer ikinci baharına hazır olsun!”dedi.

Oku