Ekonomi Haberleri

Sera üreticisine  yeni türler tanıtıldı

Sera üreticisine yeni türler tanıtıldı

Merkezi Antalya'da bulunan, yerli tohumda Türkiye'nin öncü kuruluşlarından Yüksel Tohumculuk, Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Kasaba, Dirgenler ve Karadağ mahallelerindeki sera üreticilerine alternatif ürünleri tanıtı.

Oku
OSB 2020’nin  yol haritası çizdi

OSB 2020’nin yol haritası çizdi

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Bölge Müdürlüğü hizmet birimlerinin müdürleri ile toplantı yaparak 2020 yılında hayata geçirilecek yeni ve örnek projelerin yol haritasını oluşturdu.

Oku
OSB’DEN ÖZEL DAVET

OSB’DEN ÖZEL DAVET

Antalya OSB Yönetimi, Bölgedeki on bir Ar-Ge merkezini ziyaret edip, 16-17 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı Etkinliğine davet etti.

Oku
Turizmde başarının yolu   SOSYAL MEDYA

Turizmde başarının yolu SOSYAL MEDYA

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, turizmde başarılı olmanın yolunun sosyal medyadan geçtiğini belirterek, “Eskiden pazar analizi için yurt dışında, Almanya'da anketler yapardık. Şimdi Facebook veya sosyal medya analizi yapmak çok daha önemli hale gelmiştir. Her destinasyon ve her turizm işletmesi sosyal medyayı bilgi platformu olarak kullanmalıdır" dedi.

Oku
Antalya'nın potansiyeli  dünyaya anlatılıyor

Antalya'nın potansiyeli dünyaya anlatılıyor

Antalya Kongre Bürosu, kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün profesyonellerini buluşturan Ace of MICE fuarında tek çatı altında ikinci kez Antalya'yı temsil ediyor.

Oku
Turizmde sömestr heyecanı: Doluluklar yüzde 100'e ulaştı

Turizmde sömestr heyecanı: Doluluklar yüzde 100'e ulaştı

Türkiye genelinde 18 milyonun üzerinde öğrenci ve 1 milyonun üzerinde öğretmen, yarıyıl tatiline başlıyor. 16 günlük tatilde kayak merkezleri en çok talep gören alan olurken, termal tesisler ve Akdeniz kıyıları da öne çıktı. Doğal güzellikleri nedeniyle Bolu'da Abant ve Gölcük, Doğu Anadolu'da ise Kars'a kadar giden Doğu Ekspresi'nde yer bulmak çok zorlaştı.

Oku
“Esnafa indirimli  tarife uygulanmalı”

“Esnafa indirimli tarife uygulanmalı”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, esnaf ve sanatkarın dijital çağa ayak uydurmalarında indirimli tarifelerin bir ihtiyaç haline geldiğini aktardı.

Oku
Konutta Aralık rekoru

Konutta Aralık rekoru

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Türkiye genelinde Aralık ayı konut satışının 202 bin 74 ile bugüne kadar 1 ayda gerçekleştirilen en yüksek rakama ulaştığını açıkladı

Oku
Teknoloji Vadisi  hayata geçiyor

Teknoloji Vadisi hayata geçiyor

BATI Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi Antalya Teknokent bünyesindeki 140 firmanın yöneticileri, Teknokent yönetiminin düzenlediği yıllık istişare toplantısında bir araya geldi.

Oku
Bir ayda 14 ton et  ve et ürünü satıldı

Bir ayda 14 ton et ve et ürünü satıldı

Kepez’de açılan Halk Et’in ilk satış mağazası bir ayda 6 bin 500 kişi tarafından ziyaret edilirken, 14 bin kilogram et ve et ürününün satışı gerçekleşti. Başkan Böcek, ikinci mağazanın çok yakında Manavgat’ta açılacağını hatırlatarak, “Tüm ilçelerimizde hemşehrilerimizi kaliteli ve sağlıklı et ürünleriyle buluşturacağız” dedi.

Oku