Ekonomi Haberleri

Turizm çalışanlarının  sorunları tartışıldı

Turizm çalışanlarının sorunları tartışıldı

Muratpaşa Belediyesi’nin, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) yer alan sivil toplum örgütleriyle kurduğu çalışma platformlardan biri olan Turizm Platformu, düzenlendiği etkinlikte turizm çalışanlarının sorunlarını masaya yatırdı.

Oku
Kesme çiçekte  sezon başladı

Kesme çiçekte sezon başladı

Türkiye'nin kesme çiçek üretim merkezi Antalya'da sezona başladı. Çiçekçiler ilk büyük sevkiyat olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne hazırlanıyor. Ardından Avrupa'ya Christmas Bayramı sevkiyatları yapılacak. Bu yıl 92 milyon dolar ihracata ulaşan sektörün, yıl sonunda 110 milyon doları geçmesi bekleniyor.

Oku
OSB kalbini yeniledi

OSB kalbini yeniledi

Antalya OSB firmalarının ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini bölgeye taşıyan elektrik ana dağıtım merkezi, son teknoloji ürünü ekipmanlar ile modernize edildi.

Oku
Antalya’da ekim ayında  6 bin 653 konut satıldı

Antalya’da ekim ayında 6 bin 653 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) konuş satış istatistiklerine göre Antalya, Burdur ve Isparta'yı oluşturan Batı Akdeniz Bölgesi'nde ekim ayında toplam 7 bin 629, Antalya’da ise 6 bin 653 konut satışı gerçekleşti.

Oku
Acentelerin yılı oldu

Acentelerin yılı oldu

Turizmde bu yıl tüm zamanların rekorunu kırmayı hedefleyen Antalya'da ekim sonu itibariyle gelen 14 milyon 696 bin turistin 13 milyon 292 bini seyahat acentelerini kullandı.

Oku
En çok elektronik  eşyadan mağduruz

En çok elektronik eşyadan mağduruz

Antalya Tüketici Hakem Heyetlerine, yılın 10 ayında 14 bin 356 başvuru yapıldı. Tüketicinin şikayetleri arasında 2 bin 843 başvuruyla ev elektroniği ve dayanıklı tüketim malları ilk sırayı alırken, her 3 şikayetten 2'si tüketici lehine sonuçlandı.

Oku
50 bin rezervasyon

50 bin rezervasyon

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl başlattığı okullarda ara tatil uygulaması, turizm sektörünü de hareketlendirdi. Özellikle havaların sıcak gittiği Antalya'nın en yoğun talebi gördüğü ara tatilde, Türkiye genelinde şu ana kadar 50 bin kişinin tatil rezervasyonu yaptırdığı açıklandı.

Oku
Mevsimin ilk çileği 10 TL

Mevsimin ilk çileği 10 TL

Antalya'da mevsimin örtü altı ilk çileği, halde kilosu 10 liraya alındı. Komisyoncu Hasan Ali Topcu, ilk çileği getiren üretici Şaban Tilki'yi çeyrek altınla ödüllendirdi.

Oku
İndirimlere dikkat

İndirimlere dikkat

Antalya'da düzenlenen Uluslararası Kozmetik Kongresi'nde konuşan Dr. Ecz. İsmail Aslan, internetteki indirimli kozmetik ürünlere dikkat çekerek, "İndirimler güzel ancak her indirimli ürünü fırsat bilerek tüketmemek lazım. Çünkü raf ömrü yaklaşan ürünlerde bu tarz indirimler mümkün" dedi.

Oku
Geleceğin yıldızı medikal

Geleceğin yıldızı medikal

ANSİAD’ın konuğu olan ünlü iş kadını Leyla Alaton, medikal sektörünün ileride Türkiye’nin parlayan yıldızı olacağını belirterek, “Medikal sektörüne olan ilgiyi arttırmak için yatırım ve üretim için dünya genelinde çeşitli fonlar sağlanıyor. Bu sektöre göz çevrilmeli” dedi.

Oku