Ekonomi Haberleri

Acı ama gerçek !

Acı ama gerçek !

Adalet Bakanlığı, bu yıl adliyeler, cezaevleri ve bakanlık merkez teşkilatında görevlendirmek üzere yeni personel alımını sürdürürken, Antalya Adliyesi'nde 327 kişilik kadro için 2 bin 67 kişi müracaat etti.

Oku
ASAT'tan 4 yılda 2 milyarlık yatırım

ASAT'tan 4 yılda 2 milyarlık yatırım

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), içme suyu kanalizasyon, yağmur suyu ve arıtma tesisleri yatırımlarıyla Antalya çağı yakaladı. Dünya kenti olma yönünde çok önemli bir gelişme gösterdi. 4 yılda Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar tüm ilçelerde altyapıya yaklaşık 2 milyar TL harcayan ASAT, adeta yatırım oldu yağdı.

Oku
İMAR AFFI  Side’yi bitirir

İMAR AFFI Side’yi bitirir

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ‘İmar Barışı’ olarak da bilinen imar affının tarihi Side'yi tamamen bitireceğini iddia etti. Side gibi özel yerlerin imar affının dışında tutulması gerektiğini kaydeden Sözen, “Side gibi bir yerde 5 katlı betonarme iğrenç bir yapıya olur vermek ve bunu yasal hale getirmek gerçek bir belediyecinin kabul edebileceği bir şey değildir” dedi.

Oku
Sütçü’den ASMO’ya ziyaret

Sütçü’den ASMO’ya ziyaret

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Mahmut SÜTÇÜ ve Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun. Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı(ASMO) ziyaret etti.

Oku
Prim borcu bulunan esnafa kredi

Prim borcu bulunan esnafa kredi

Esnaf ve sanatkarların prim borcunu ödeyip emekli olabilmeleri için kredi imkanı sunan işbirliği protokolünün SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalandığı bildiriliyor. Böylece bir önceki protokolden yararlanamayan esnaf ve sanatkarların düşük faizli ve uzun vadeli kredi kullanarak emekli olması için yeni bir fırsat veriliyor.

Oku
‘Acı reçete komik  zamla gizleniyor’

‘Acı reçete komik zamla gizleniyor’

Birleşik Kamu-İş’in Antalyalı Genel Başkanı Mehmet Balık, “Çarşıda, pazarda ve mutfakta yaşanan gerçek enflasyon ile resmi enflasyon rakamları birbirinden çok farklı. Ne enflasyon rakamları, ne de emekçilere yapılacak zam acı reçeteyi gizlemektedir” dedi..

Oku
Seçimler bitti  zamlar başladı

Seçimler bitti zamlar başladı

BES Antalya Şube Başkanı Devrim Mol, seçimlerin bitmesiyle birlikte zam yağmurunun başladığını belirterek, “1 Temmuzdan itibaren geçerli yapılan zamlar, devam edecek yeni zam ve vergilerin habercisidir’’ dedi. Mol, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

Oku
Akrep’te tasarruf dönemi

Akrep’te tasarruf dönemi

Futboldan Sorumlu Asbaşkanımız Şefik Öz, “Yeni sezonda tüm hedefimiz ligde kalmak. Çünkü tasarruf edilmesi gereken bir döneme giriyoruz. Hem dövizin durumu da etkiliyor. Mümkün olduğu kadar ekonomik davranacağız” dedi..

Oku
Enflasyon son 16 yılın zirvesinde

Enflasyon son 16 yılın zirvesinde

ATSO Başkanı Davut Çetin, enflasyonun Haziran ayında 2003 yılından bu yana en yüksek değerleri kaydederek tüm tahminleri aştığını vurgulayarak, “Artık yapısal reformların başladığını görmek istiyoruz” dedi.Çetin, Haziran ayının zam şampiyonunun kuru soğan olduğunu belirtti.

Oku
 “Bu yasa nefes aldıracak”

“Bu yasa nefes aldıracak”

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin yasanın hem gerçek hem de tüzel kişilerin rahat bir nefes almasını sağlayacak” dedi.

Oku