Ekonomi Haberleri

Antalya’nın nüfusu 3,5 milyona çıkacak

Antalya’da , arifeyle birlikte 3,5 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 200 bini yerli, 1 milyon turist ağırlanacak. Kent nüfusu, bayram tatili sürecinde 3,5 milyona yükselecek.

Oku
Ekonomi raydan çıktı

Ekonomi raydan çıktı

CHP Antalya Milletvekili Adayı Nazmi Gündüz, AKP’deki metal yorgunluğun yerini paslanmaya bıraktığını belirterek, “AKP, ilk seçildiğinde, Kemal Derviş’in kurduğu sistem nedeni ile piyasayı rahatlatmıştı. Ancak şu anda ekonomi rayından çıktı. AKP’deki metal yorgunluk, yerini paslanmaya bıraktı” dedi

Oku
   AEDAŞ’tan ‘Kesintisiz enerji’ alarmı

AEDAŞ’tan ‘Kesintisiz enerji’ alarmı

Yaz sezonunda yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan Antalya başta olmak üzere Isparta ve Burdur’da 2 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren AEDAŞ kesintisiz enerji için alarma geçti.

Oku
Büyükşehir’e 58 milyon Euro'luk kredi

Büyükşehir’e 58 milyon Euro'luk kredi

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ile İLBANK A.Ş. arasında, Antalya'nın altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere 58 milyon Euro'luk kredi sözleşmesi imzalandı.

Oku
   ATSO üyesi’ne 40  milyonluk nefes

ATSO üyesi’ne 40 milyonluk nefes

ATSO Başkanı Davut Çetin, düşük faiz ve uygun ödeme koşullu KOBİ'lere can suyu olan “TOBB Nefes Kredisi 2018 Projesi”ne olan yoğun ilgiye cevap verebilmek adına ATSO üyelerinin kullanımına sunulmak üzere 40 milyon TL.’lik yeni kaynak yaratıldığını bildirdi.

Oku
Eğitim bitti iş teklifleri yağdı

Eğitim bitti iş teklifleri yağdı

ATSO ile Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde hayata geçirilen “işyeri eğitimi programı” bitiren 271 Akdeniz Üniversitesi Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencilerinin yarıdan fazlasıyla firmalar tarafından iş teklifi yapıldı

Oku
   Ekonomi politikaları gözden geçirilmeli

Ekonomi politikaları gözden geçirilmeli

Tüketici enflasyonundaki yüksek artışın yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 14 düzeyine taşıdığını söyleyen Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır Çandır, ekonomi politikalarının gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Oku
ENFLASYON CANAVARI  10 yılın rekorunu kırdı

ENFLASYON CANAVARI 10 yılın rekorunu kırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) Mayıs'ta aylık yüzde 1.62, yıllık yüzde 12.15 artarak, son 10 yılın rekorunu kırdı. Döviz kurundaki artışın tüketici enflasyonuna hızla yayıldığını vurgulayan ATSO Başkanı Çetin, “Bütün siyasi partilerimizden fiyat istikrarı, cari açık, bütçe dengesi ve yapısal reformlar konusunda daha radikal politika açıklamaları bekliyoruz” dedi.

Oku
Mayıs ihracatında rekor

Mayıs ihracatında rekor

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, mayıs ayında ihracatta büyük bir başarıya imza attıklarını ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29.3 artışla 179 milyon 471 bin dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdıklarını söyledi

Oku
ANSİAD Üniversite kuruyor

ANSİAD Üniversite kuruyor

Dışişleri Bakanı ve AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ziyaretinde konuşan ANSİAD Başkanı Sadi Kan, “Antalya’nın üniversiteler şehri olması için daha önce başlattığımız bir projemiz var. Bunun için vakfımız ANTEV ile yüksek teknoloji bölümleri olan bir üniversite kuracağız. Antalya’nın gelişimi adına bizim için önemli bir konu olduğundan dolayı sizin desteğinizi bekliyoruz” dedi.

Oku