Ekonomi Haberleri

Serik ve Elmalı’nın sultanları belirlendi

Serik ve Elmalı’nın sultanları belirlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği ‘3. Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Serik ve Elmalı etabı tamamlandı. Serik’te toprağın sultanı Yeter Çimen, Elmalı’da ise Ayşe Çoban oldu.

Oku
'Tavşan yüreği' zeytini tescillendi

'Tavşan yüreği' zeytini tescillendi

Türk Patent ve Marka Kurumu'nca (TÜRKPATENT), Türkiye'nin yöresel lezzetlerinden üç ürünün daha coğrafi işaret tescili yapıldı. Bu ürünler arasında, Antalya'ya özgü tavşan yüreği zeytini de bulunuyor. Tavşan yüreğinin AB tescili için başvuru da yapılacak.

Oku
Ağustos’ta 105 bin konut satıldı

Ağustos’ta 105 bin konut satıldı

2018 yılının Ağustos ayında Türkiye genelinde 105 bin 154 konut satın alındığı görülürken, bu oranın bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 12,5 azaldığı kaydedildi.

Oku
CHP Aksu için ilginç iddia

CHP Aksu için ilginç iddia

Aksu’da Memduh Çetin (70) isimli vatandaş, CHP Aksu İlçe Başkanlığı'nın 14 aydır kiraladığı dairesinin kirasını vermediği gibi aynı binadan daire satın aldığını ileri sürdü.

Oku
ATSO şoförleri eğitecek

ATSO şoförleri eğitecek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Odanın eğitim faaliyetlerini kurumsal bir yapı altında yürüten ATSO Akademi bünyesinde ulaştırma sektörü temsilcilerinden gelen talep üzerine öncelikle firma yöneticilerine, akabinde de çalışanlarına dönük eğitim programları düzenlendiğini kaydetti.

Oku
Pırlanta ve elmaslar  maliyetine satışta

Pırlanta ve elmaslar maliyetine satışta

Mücevher sektörü temsilcilerinden Altınbaş, Antalya'da düzenlediği 'Halk Günleri' etkinliğiyle pırlanta, elmas ve altın ürünlerini maliyetine satışa sundu.

Oku
OSB’ye istasyon

OSB’ye istasyon

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin(AOSB) ilk akaryakıt istasyonu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Burayı, pompanın çalıştığı ilk gün değil, kazmanın vurulduğu ilk gün kirasını almak suretiyle, cebimizden bir kuruş harcamadan organize sanayi bölgemize kazandırdık” dedi.

Oku
Katma değer üreten Antalya

Katma değer üreten Antalya

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (ANSİAD)ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Dünyada 200 ülkenin yaklaşık 150’sinden büyük Antalya’mızın, isterdik ki, 200 ülkenin 150 tanesinden fazla katma değer üretsin” dedi.

Oku
ATSO’dan Ronaldo bombası !..

ATSO’dan Ronaldo bombası !..

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, İtalya’nın Juventus Takımı’nda forma giyen dünyaca ünlü futbol yıldızı Cristiano Ronaldo’yu otel yatırımı için Antalya’ya davet etti.

Oku
KRİZİN BEDELİNİ  çalışanlar ödüyor

KRİZİN BEDELİNİ çalışanlar ödüyor

Eğitim-iş, Tüm Yerel-Sen, Birleşik Kamu İş ve Atatürkçü Düşünce Derneği, ortak bir basın açıklamasıyla ülke tarihinin en büyük ekonomik krizinin yaşanmasına neden olan AKP hükümetini protesto etti. Ortak yapılan basın açıklamasında, “AKP iktidarının uyguladığı ranta dayalı çarpık ekonomik modelin neticesi olarak ortaya çıkan krizin bedelini yine en çok ülkemizin çalışanları ödemektedir” denildi.

Oku