Ekonomi Haberleri

Antalya fakirleşti !..

Antalya fakirleşti !..

BAGEV ve ATB Başkanı Ali Çandır, Antalya’nın da aralarında bulunduğu Batı Akdeniz bölgesi illerinin 2004-2017 döneminde milli gelir içindeki paylarında ciddi kayıplar yaşandığını bildirdi. Çandır, “Antalya’nın 2004 yılındaki GSMH’daki payı yüzde 3.3’iken, 2017 yılında bu pay 2.9’a düşmüştür”dedi

Oku
“Avrasya yatırım ajansı kurulmalı”

“Avrasya yatırım ajansı kurulmalı”

BAİB Başkanı Bahar, BAİB-MAP işbirliği toplantısında Türkiye ile Rusya’nın birlikte kuracağı Avrasya yatırım ajansının iki ülke arasındaki ilişkileri daha da geliştireceğini söyledi.

Oku
‘Büyümede altıncı  sıraya demir attık’

‘Büyümede altıncı sıraya demir attık’

ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya’nın Türkiye’nin en çok üreten 6’ncıİli olmasına rağmen, son 10 yıldaki büyümesinin Türkiye ortalamasının altında kalarak, altıncı sıraya demir attığını söyledi.

Oku
Çetin : Enflasyonla mücadele sürecek

Çetin : Enflasyonla mücadele sürecek

ATSO Başkanı Davut Çetin, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın koordinasyonunda uygulamaya konan “Enflasyonla Mücadele Programı”na desteklerinin 2019 yılında da süreceğini bildirdi.

Oku

Enflasyon oranında ZAM İSTİYORUZ

Birleşik Kamu- İş Antalya İl Temsilcisi Fatin Iltar, toplumun tüm kesimlerini oluşturan işçi, memur, emekli, esnaf ve emeğiyle geçinenlerin ortak talebinin TÜİK tarafından gerçekçi enflasyonun açıklanması olduğunu belirterek, “AKP iktidarı da bu gerçekçi enflasyon oranında zam yapmak zorundadır” dedi.

Oku
Enflasyon çok yüksek  riskler devam ediyor

Enflasyon çok yüksek riskler devam ediyor

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendiren ATSO Başkanı Davut Çetin, enflasyonda yavaşlamanın ve Aralık’ta kaydedilen düşüşün sevindirici olduğunu belirten Başkan Çetin, diğer taraftan mevcut enflasyonun çok yüksek olduğunu ve risklerin devam ettiğini söyledi.

Oku
Batı Akdeniz dış ticarette fazla verdi

Batı Akdeniz dış ticarette fazla verdi

Batı Akdeniz Bölgesi illeri Antalya, Isparta ve Burdur, 2018 yılı Kasım ayı sonuna göre 11 aylık dönemde 1 milyar 611 milyon dolar ihracata karşı, 864 milyon ithalat yaptı. Üç il toplamda 746 milyon dolar dış ticaret fazlası vermeyi başardı.

Oku
Gıdada artış yüzde 50

Gıdada artış yüzde 50

Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik-Kamu-İş), Başkanı Mehmet Balık, gıda fiyatlarındaki enflasyonun aralık ayında da yükselerek devam ettiğini ve 2018 yılında gıda harcamalarında yaşanan artışın yüzde 50’ye yaklaştığını açıkladı.

Oku
2019 kayıp yıl olabilir

2019 kayıp yıl olabilir

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, 2018 yılının çok kötü geçtiğini, 2019 yılında da küçülme beklendiğini ifade ederek, “Reel sektördeki sıkıntılar ciddiye alınmalı ve gerçekçi konuşmalıyız. Ekonomide güven verici reform adımları atarsak sermaye girişi artabilir. Bunu yapmazsak 2019 da kayıp yıl olabilir" dedi.

Oku
İş dünyasını ‘Kefalet Sigortası’ rahatlatacak

İş dünyasını ‘Kefalet Sigortası’ rahatlatacak

Türkiye'de ilk kez başlatılan ‘Kefalet Sigortası’ banka teminat mektubu yerine kullanılabilecek, iş dünyası artık teminat mektubu için bankalara mahkûm olmayacak.

Oku