Güncel Haberleri

Uysal’dan destek sözü

Uysal’dan destek sözü

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği’nin ziyaretinde, bir deprem ülkesi olduğumuza dikkat çekerek, “Hazırlıklı olmalıyız. Amatör telsizciliğin yaygınlaşması da hem bu hazırlığın parçası hem de elektronik bir uğraş, hobi. Bu çerçevede belediye olarak amatör telsizciliğin yaygınlaşması için her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

Oku
Tütüncü Elazığ’a gitti

Tütüncü Elazığ’a gitti

Çalışmalarını il geneline yaymaya çalışan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu kez il sınırı da aşarak Antalyalıların yanlarında olduğunu hissettirmek amacıyla depremin meydana geldiği Elazığ’a gitti. Tütüncü, depremzedelere Antalyalıların geçmiş olsun dileklerini iletti.

Oku
Emniyet ve Anadolu  birbirine bağlandı

Emniyet ve Anadolu birbirine bağlandı

Konyaaltı Belediyesi, Uncalı Mahallesi 1334 Sokak’ta sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı. Sokağın hizmete açılmasıyla, Emniyet Caddesi ve Anadolu Caddesi de birbirine bağlandı.

Oku
Kepez’de hijyen seferberliği

Kepez’de hijyen seferberliği

Kepez Belediyesi, cadde ve sokakların yanı sıra belediyesinin hizmet araçlarının temizliğine de büyük önem veriyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü, koku ve bakterilere karşı her gün mesai bitiminde araçların yıkanarak, dezenfekte edilmesine büyük özen gösteriyor.

Oku
Burs için destek bekliyorlar

Burs için destek bekliyorlar

Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği ve Antalya Yardımlaşma Platformu, 3 yıldır üniversite öğrencilerine verdiği burs desteğini artırmak için hayırseverlere çağrıda bulundu.

Oku
Dünyada ‘Koronavirüs’ alarmı

Dünyada ‘Koronavirüs’ alarmı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, Çin'de ortaya çıkan koronavirüsün Çin'de 81, diğer ülkelerde 25 olmak üzere toplam 106 can aldığını söyledi.

Oku
7’den 70’e seferberlik

7’den 70’e seferberlik

Kemer’den depremzedelere ulaştırılmak üzere toplanan yardım malzemelerinin bulunduğu TIR, Elazığ'a uğurlandı. Kendisi ve kardeşinin kazaklarını depremzedelere gönderen 5 yaşındaki Mira'nın yazdığı not ise duygulandırdı. Mira notunda, 'Size kendimin ve kardeşimin kazaklarını yolluyorum. İnşallah ısınırsınız. Sizi haberlerde izledim, sizlere çok geçmiş olsun' dedi.

Oku
HALA EKSİĞİMİZ ÇOK!

HALA EKSİĞİMİZ ÇOK!

2020’nin İlk meclis toplantısında Türkiye'nin en büyük milli güvenlik sorununun deprem olduğunu belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, “Depremlerin olacağını biliyoruz, ama halen çok eksiğimiz var" dedi.

Oku
Antalya’nın anayasası hazır

Antalya’nın anayasası hazır

19 İlçe belediyesi ve meslek odalarının katkılarıyla hazırlanan “Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği Taslağı” imza altına alındı. Başkan Muhittin Böcek ortak bir mutabakatla hazırlanan yönetmeliğin Antalya’ya hayırlı olmasını dileyerek, “Bir kentin anayasası niteliğindeki bu yönetmelik Antalya’mıza önemli bir değer katacaktır” dedi.

Oku
“Karne zayıf,  otur yavrum!”

“Karne zayıf, otur yavrum!”

İl Koordinasyon toplantısında konuşan Vali Münir Karaloğlu, kentte projelerde parasal gerçekleşme oranının yüzde 88 olduğunu söyledi. Oranın altında kalan kurumları uyaran Karaloğlu, "Karne zayıf, otur yavrum. Sınıfın en tembelisin, çaktın sınıfta" ifadelerini kullandı. Karaloğlu, 16 kurumdan 5’inin sınıfta kaldığını belirtti.

Oku