Güncel Haberleri

Kepez’de Kadınlar Buluşması

Kepez’de Kadınlar Buluşması

Kepez Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nce, her ay bir mahallede düzenlenen kadınlar buluşmasının 2019 yılı ilk etkinliği Göçerler Mahallesi’nde yapıldı. Bir düğün salonunda gerçekleştirilen matinede Kepezli kadınlar, hareketli türküler eşliğinde doyasıya eğlendi.

Oku
Genç, nar işçileriyle

Genç, nar işçileriyle

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Çığlık Ayanlar Mahallesi’ndeki soğuk hava deposunda nar işçileriyle bir araya geldi. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 70 nar işçisinin sorunlarını dinleyip projelerini anlatan Başkan Genç, bölge kadınlarına istihdam sağlayan firma sahibine teşekkür etti.

Oku
Kayalıklarda mahsur kalan köpeği itfaiye kurtardı

Kayalıklarda mahsur kalan köpeği itfaiye kurtardı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde 5 metrelik kayalıklarda mahsur kalan köpeği itfaiye ekipleri kurtardı.

Oku
YSK, AKP’li Uslu’yu yalanladı

YSK, AKP’li Uslu’yu yalanladı

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) listelerine göre 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’de yaşayan 58 bin 364 Suriyeli oy kullanacak. YSK seçmen listeleri, “36 bin Suriyeli oy verecek” diyen TBMM İnsan Hakları Komisyonu 'Göç ve Uyum' Alt Komisyonu Başkanı AKP Antalya Milletvekili Atay Uslu’yu yalanlıyor

Oku
Dikkat !.. Son gün

Dikkat !.. Son gün

31 Mart yerel seçimleri için 4 Ocak’ta muhtarlıklarda askıya çıkarılan bina bazında seçmen listeleri bugün saat 17.00’da askıdan iniyor.

Oku
Eğitim Bir Sen reçeteyi açıkladı

Eğitim Bir Sen reçeteyi açıkladı

Eğitim Bir Sen tarafından açıklanan Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Seçime ve Yetiştirilmesi Raporunu paylaşan Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, hizmet üretim ve hizmet yönetim sürecinin sorunsuz işlemediği sürece kalıcı başarının sağlanamayacağını söyledi.

Oku
Bir seçmen bile değilim!

Bir seçmen bile değilim!

Eğitimci Mustafa Koç, 20 yıldır aynı evde oturduğunu ve her seferinde seçmen kartının eline ulaştığını belirterek, “Bu kez Yüksek Seçim Kurulu’nun sorgu ekranına girdiğinde seçmen listesinden çıkarıldığımı öğrendim. Bu nasıl bir kayıt sistemidir ki hiç bir gerekçe yokken yurttaşını seçmen listesinden atabiliyor? Ya da bunu kimler yapıyor, bilme hakkımız yok mudur?” dedi.

Oku
Sigarayı bırakmak için  YENİ BİR ADIM DAHA

Sigarayı bırakmak için YENİ BİR ADIM DAHA

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Antalya Temsilcisi Gürsel Yurtbahar, 2000 yılında Dünya Sağlık Örgütü’ne sunulan “düz paket” uygulamasının ülkemizde uygulanması için tebliğin yayınlanması ile başlayan tütünle mücadelede yeni bir adım atıldığını açıkladı.

Oku
452 bin öğrenci yarıyıl tatiline giriyor

452 bin öğrenci yarıyıl tatiline giriyor

Antalya'da 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatili 18 Ocak Cuma günü başlıyor. Antalya'da 1629 okulda 452 bin öğrenci ile 31 bin 741 öğretmen tatile girecek.

Oku
Türk saçının kilosu 10 bin lira

Türk saçının kilosu 10 bin lira

Kadınların güzel görünüm amacıyla aksesuar olarak kullandığı ya da rahatsızlığından dolayı saçı dökülenlerin tercih ettiği peruklara ilgi son dönemde arttı. Perukçular, dünyaca üne sahip Türk saçının kilosunu 10 bin liradan alıyor.

Oku