Güncel Haberleri

Patara ve Fırnaz Koyu'na bilirkişi incelemesi

Patara ve Fırnaz Koyu'na bilirkişi incelemesi

Antalya'da Akdeniz fokları ve carettaların üreme alanları da olan Patara bölgesi ve Fırnaz Koyu'nun bazı bölümlerinin birinci dereceden çıkartılarak ikinci ve üçüncü derece doğal sit alanına dönüştürülmesine ilişkin kararın iptali için açılan davada bilirkişi heyeti, iki bölgede incelemede bulundu.

Oku
Konyaaltı’nda Öğrenci Lokali açılıyor

Konyaaltı’nda Öğrenci Lokali açılıyor

Konyaaltı Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi’nin güney sınır komşusu olan Pınarbaşı Mahallesi’nde yapımı devam eden Öğrenci Lokali'nin sonuna geldi.

Oku
Side’de Cem  Adrian rüzgarı

Side’de Cem Adrian rüzgarı

17. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali 4. Gününde tüm coşkusuyla Side Antik Tiyatrosu’nda Cem Adrian konseri ile devam etti. Manavgatlı vatandaşlar ile yerli ve yabancı konuklar, antik tiyatronun merdivenlerini saatler öncesinden tamamen doldurdu. 5 oktavlık sesi ile dünya üzerindeki ender seslerden birisi olma özelliği taşıyan Cem Adrian, Side’de binlerce kişiye unutulmaz bir konser verdi. Konseri izlemeye gelenler Adrian’ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Konseri seyircilerin arasından ailesi ile birlikte izleyen Başkan Sözen, konser sonunda Cem Adrian’a teşekkür çiçeği takdim etti. Tarihi Side Antik Tiyatrosu’nun kapasitesinin dolmasından sonra, bir ara giriş kapıları mecburen kapatılınca vatandaşlar içeri giremedi. İçerden çıkanlardan açılan yerlere konseri izlemek isteyen vatandaşlar Jandarma güçleri tarafından alındı.

Oku

Ünlü tenordan muhteşem konser

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Antik Kent Konserleri’nde ünlü Tenor Hakan Aysev sahne aldı. Aysev güçlü sesi ile unutulmaz muhteşem bir konser verdi.

Oku
‘Mücadelemiz kıyamete kadar devam edecek’

‘Mücadelemiz kıyamete kadar devam edecek’

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle gazi ve şehit yakınlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Her türlü saldırıya karşı mücadelemizin kıyamete kadar devam edecek” dedi.

Oku
Artık rüya bitti!

Artık rüya bitti!

Antalya SMMM Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, ülke ekonomisinin içinde bulunduğu durumla ilgili acı konuştu: “Artık rüyanın bittiği ve hormonlu büyüyen Türk ekonomisi tıkanma noktasına geldi.”

Oku
Cumhurbaşkanının  krizden haberi yok

Cumhurbaşkanının krizden haberi yok

CHP’li Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Gaziler Günü Töreni'nde yaptığı konuşmada, "Kriz filan yok, bunların hepsi manipülasyon" açıklamasına yanıt verdi: “Kendisi buyursun gelsin beraber pazarları, marketleri gezelim fiyatlara bakalım. Sanırım Cumhurbaşkanının krizden haberi yok.”

Oku
Ücretsiz internet dönemi

Ücretsiz internet dönemi

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ilk olan Akıllı Kent Projesi kapsamında hayata geçirdiği Wi-Fi hizmeti kapsamında Antalya genelindeki 41 noktada ücretsiz internet hizmeti sunuyor. Mayıs ayında başlayan ücretsiz internet hizmeti kullanım sayısı 300 bin rakamına ulaştı.

Oku
   Okullar açıldı  kiralar yükseldi

Okullar açıldı kiralar yükseldi

Medya Takip Merkezi (MTM), son zamanlarda kiralık konut piyasasında yaşanan hareketliliği mercek altına aldı. Yapılan araştırmada 2018 - 2019 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte ev kiralarında yükseliş olduğu tespit edildi.

Oku
Perde ‘ Eskici Dükkanı’yla açılacak

Perde ‘ Eskici Dükkanı’yla açılacak

Kepez Belediye Tiyatrosu, 2018-2019 tiyatro sezonu hazırlıklarına başladı. İki yetişkin ve bir çocuk oyunu ile sezona hazırlanan KBT’de provalar büyük bir heyecanla devam ediyor.

Oku