Güncel Haberleri

Ziraat öğrencilerinin saha çalışması

Ziraat öğrencilerinin saha çalışması

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri öğrencileri Merkez Anadolu Kimya ve Biomarket gübre fabrikalarını ziyaret ederek gübre üretimini yerinde incelediler. Dr.Öğr.Üyesi Halil Demir tarafından hazırlanan gezide gübre üretim sorumlusu Zir.Müh. Burak Gürbüz gübre üretiminin aşamaları, ambalajlama, organik üretim, tescil gibi konularda önemli bilgiler aktardı.

Oku
   Ermenek’te ‘Sera Akademisi’ kuruluyor

Ermenek’te ‘Sera Akademisi’ kuruluyor

Muratpaşa Belediyesi ve SERKONDER arasında Ermenek Mahallesi’nde sera akademisi kurulması için işbirliği protokolü imzalandı. Başkan Uysal, SERKONDER Yönetim Kurulu Üyesi Barış Aydoğdu’nun katıldığı protokol imza töreninde Türkiye’nin modern tarım tekniklerinin kullanılmasına ve yüksek katma değeri olan ürünlerin üretimini gerçekleştirmesine ihtiyacı olduğunu söyledi. Bunun beraberinde sektöre ilişkin yeni bir planlama sürecini gerektirdiğinin altını çizen Başkan Uysal, özellikte örtü altı tarımın başkenti konumunda bulunan Antalya’da yerel yönetimlerin de sorumluluk alması gerektiğini belirtti. Muratpaşa Belediyesi olarak SERKONDER’le bu konuda öncü olacak bir çalışmayı hayata geçirmenin ilk adımının bu protokolle attıklarını belirten Başkan Uysal, “Yüzde 98’i yerli üretim olan son teknoloji ile donatılacak bir eğitim serası kuruyoruz. Kadın çiftçilerimizi orada eğitime alacağız. Amacımız çiftçiliği hem yüksek teknolojiye hem de yüksek katma değere taşımak” diye konuştu. Başkan Uysal seranın Ermenek Mahallesi’nde 2 bin metrekare alanda kurulacağını belirtti. (Haber Merkezi)

Oku
Siber korsanlar 10 milyar dolar kaybettirdi

Siber korsanlar 10 milyar dolar kaybettirdi

Manavgat Dijital Zirvesi'ne katılan özel bir güvenlik şirketinin genel müdürü Serkan Bilen, "Saldırganların 2017 yılı sonunda dünya genelinde elde ettikleri fidye yükü gelir 5 milyar doların üzerinde oldu. Dünya ekonomisine verdikleri zarar ise 609 milyar dolar seviyesinde. Türkiye'nin 1 milyar dolar seviyesinde fidye yükü ve 10 milyar dolar seviyesinde ekonomik zararı var" iddiasında bulundu.

Oku
Konyaaltı’nda vatandaşlara, İşaret Dili Kursu..

Konyaaltı’nda vatandaşlara, İşaret Dili Kursu..

Konyaaltı Belediyesi’nin alanında uzman kişileri vatandaşlarla buluşturduğu ‘Kent Gönüllüsü Projesi’ İşaret Dili Eğitim Kursu ile devam ediyor.

Oku
Domuzlar seralara zarar verdi

Domuzlar seralara zarar verdi

Antalya'nın Demre ilçesindeki bazı seralara giren domuzlar, ürünlere zarar verdi.

Oku
Azerbaycan şarkıları konseri

Azerbaycan şarkıları konseri

Muratpaşa Belediyesi, Azerbaycan’ın en büyük gençlik teşkilatı İslahatçı Gençler İctimai Birliği’yle birlikte, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Azerbaycan Devlet Sanatçısı Aybeniz Haşimova ve Sanat Akademisi’nin konserine ev sahipliği yapacak. Muratpaşa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, konser, bu akşam saat 19.30’da Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleşecek.

Oku
Çorbalar Türel’den

Çorbalar Türel’den

Antalya Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine sınav döneminde moral ve motivasyon vermek amacıyla çorba ikramı yaptı. Akşam saatlerinde Akdeniz Üniversitesi içerisindeki kütüphane önünde sıcak çorba sürprizi ile karşılaşan öğrenciler Başkan Türel’e teşekkür etti.

Oku
TÜRK-İş’te yeni Başkan Ünal

TÜRK-İş’te yeni Başkan Ünal

TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal’ın, bir üst görev olan Toplu İş Sözleşmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilmesi ile boşalan TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilciliği’ne, YOL-İŞ Sendikası Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Cemil Ünal atandı.

Oku
Piyanosuyla büyüledi

Piyanosuyla büyüledi

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) konserler dizisi kapsamında 'devlet sanatçısı' unvanı sahibi piyanist Gülsin Onay, piyanosuyla hayranlarını büyüledi.

Oku
Komşular kucaklaştı

Komşular kucaklaştı

Muratpaşa Belediyesi, 16 Kasım Uluslararası Hoşgörü Günü ve 17 Kasım Dünya Komşular Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı.

Oku