Güncel Haberleri

Cesedi kanala  atarken yakalandı

Cesedi kanala atarken yakalandı

Antalya'da Soner E. (45), birlikte alkol aldıkları Ayşe G. (44) için kavga ettiği arkadaşı Sadık Cantürk'ü (45) başına saksıyla vurup, bıçaklayarak öldürdü. Soner E., Cantürk'ün cesedini 50 metre sürükleyerek götürdüğü sulama kanalına atmak isterken yakalandı.

Oku
Özer kanunsuz  atamayı sordu

Özer kanunsuz atamayı sordu

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, yaklaşık 10 ay önce atanan Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı’nın kamuda en az 5 yıllık hizmet şartını taşımadığı iddiasını Meclis’e taşıdı. Bakan Pakdemirli’ye bir önerge veren Özer, “Atamaya göz yumulmasının nedeni nedir?” diye sordu.

Oku
Dere’den 28 Mayıs uyarısı

Dere’den 28 Mayıs uyarısı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'nda 28 Şubat'ta yapılan değişiklikle sağlanan muafiyetin 28 Mayıs'ta sona ereceğini belirterek, esnaf ve sanatkarı uyardı.

Oku
Başkan Böcek, İstanbul’da  İmamoğlu için destek istedi

Başkan Böcek, İstanbul’da İmamoğlu için destek istedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu için, İstaanbul’da yaşayan Antalyalılardan oy istedi.

Oku
Suçlular cezalandırılmalı

Suçlular cezalandırılmalı

Akdeniz GERÇEK’in Kur’an kursunda “Vahşet İddiası” haberinin ardından açıklama yapan Muratpaşa İlçe Müftüsü Kuddusi Uysal ve Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, yaşanan olayın büyük bir talihsizlik olduğunu söyledi. Uysal, “Olaydan büyük üzüntü duyduk. Ciddi bir araştırma yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Iltar ise “7 yaşındaki bir çocuğu şiddet uygulanması aklı almaz bir durumdur. Suçlular cezalandırılmalıdır” diye konuştu.

Oku
Yeni dönemde sosyal  projelere ağırlık vereceğiz

Yeni dönemde sosyal projelere ağırlık vereceğiz

Belediye personeli ve muhtarların katıldığı iftar yemeğinde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni dönemde sosyal projelere ağırlık vereceklerini söyledi

Oku
Meralar ıslah ediliyor

Meralar ıslah ediliyor

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, hayvancılığı geliştirmek ve ot kalitesini artırmak için mera ıslah çalışması yapılıyor.

Oku
İklim değişikliğine  dikkat çekmek için yarışacaklar

İklim değişikliğine dikkat çekmek için yarışacaklar

Antalya Büyükşehir Belediyesi, “Antalya’nın Deniz ve Kıyılarının İklim Değişikliğine Adaptasyonu” başlıklı Avrupa Birliği Projesi kapsamında 13-14 Haziran 2019 tarihleri arasında “İklim Değişikliği ve Denizlerimiz Festivali” düzenliyor. Festival kapsamında “İklim Değişikliği ve Denizlerimiz” konulu ödüllü resim, şiir, kompozisyon, su üstü ve altı fotoğraf yarışması düzenlenecek.

Oku
Dünya Süt Günü kutlandı

Dünya Süt Günü kutlandı

Antalya'da, 21 Mayıs Dünya Süt Günü, anaokulu ve ilkokullarda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Oku
Kur’an kursunda  VAHŞET İDDİASI

Kur’an kursunda VAHŞET İDDİASI

Kur’an kursu hocasının Atatürk tişörtü giyen 7 yaşındaki çocuğa yumruk attığı iddia ediliyor. Muratpaşa İlçesi sınırları içerisinde yer alan özel bir Kur’an kursunda iki yıl önce 7 yaşındaki E.B. Yavuver’e Atatürk baskılı tişört giydiği gerekçesiyle kurs hocası M.M.Ç. tarafından şiddet uygulandı. Minik E’nin babası Sebahattin Yavuzer, oğlunun alnına M.M.Ç.’nin yumruk attığı ve 5 saat süreyle yemekhanede rehin tutulduğunu iddia etti.

Oku