Güncel Haberleri

Başkanlar STK Merkezi’nde buluştu

Başkanlar STK Merkezi’nde buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nden çıkacak ortak hizmet projeleriyle kent ve kentlilik bilincinin gelişimini, kentin ortak aklının oluşmasını ve yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Oku
Kepez’de 7’den 70’e doğa yürüyüşü

Kepez’de 7’den 70’e doğa yürüyüşü

Kepez Belediyesi’nin, ’70 den 70 e Doğa Yürüyüşü’ etkinliği, doğaseverleri Eylül ayında yine farklı rotalarla buluşturacak.

Oku
Özer’den ‘Daimi Çocuk  Hakları Komisyonu’ teklifi

Özer’den ‘Daimi Çocuk Hakları Komisyonu’ teklifi

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, TBMM’de çocuk haklarının geliştirilmesi ve korunması alanında çalışacak daimi bir ‘Çocuk Hakkı İzleme Komisyonu’ kurulması için kanun teklifi verdi.

Oku
Eğitim-İş’ten  çok sert tepki

Eğitim-İş’ten çok sert tepki

Eğitim-İş Sendikası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu, Devlet Denetleme Kuruluna tanınan yetkiyle sendika, meslek örgütü, dernek ve vakıflardaki yöneticilerin görevden uzaklaştırabilecek olmasının kabul edilemez olduğunu açıkladı. Açıklamada, “Demokratik hukuk devletlerinde yeri olmayacak bu uygulamayla kendilerinden farklı söz söyleyen kitlelerin üzerinde ‘demoklesin kılıcı’nın sallanmak istendiği ortadır” denildi

Oku
Tütüncü’den 4 oda ziyareti

Tütüncü’den 4 oda ziyareti

Meslek odaları ziyaret turuna devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AESOB, ATSO ve ATB’den sonra, Kuaförler ve Manikürcüler, Servisçiler, Otobüsçüler ve Semt Pazarcıları Odasını ziyaret etti.

Oku
Mühendisler dayanışma yemeğinde buluştu

Mühendisler dayanışma yemeğinde buluştu

Makina Mühendisleri Odası(MMO) Antalya Şubesi Isparta Temsilciliği tarafından üyelere yönelik geleneksel dayanışma yemeği düzenledi.

Oku
Çamyuva’ya kapalı pazar

Çamyuva’ya kapalı pazar

Kemer ilçesine bağlı Çamyuva Mahallesi’ne kapalı pazar yapımını sağlayacak ortak hizmet protokolü Kemer Belediyesi ile Antalya Seyyar ve Sabit Sebze ve Meyveciler Odası arasında imzalandı. Başkan Mustafa Gül, pazarın 3-4 ay içinde bitirileceğini müjdeledi.

Oku
Antalya ‘Sanat Şehri’ oluyor

Antalya ‘Sanat Şehri’ oluyor

Büyükşehir Belediyesi iştiraki ANSET bu konuda önemli çalışmalara imza atıyor. ANSET, Uluslararası Antalya Film Festivali ve Antalya Uluslararası Piyano Festivali başta olmak üzere hayata geçirdiği projeler ile Antalya’nın marka değerinin yükselmesine katkı sağlıyor.

Oku
‘Türk misafirperverliği muhteşem’

‘Türk misafirperverliği muhteşem’

Ünlü İngiliz şarkıcı Anne Marie, Belek’te yerli ve yabancı yaklaşık 2 bin kişiye konser verdi. Anne Marie, "Türkler çok iyi insanlar, Türk misafirperverliği muhteşem" dedi.

Oku
AKMEK’in yaz kursları başladı

AKMEK’in yaz kursları başladı

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları(AKMEK), yaz tatilini dolu dolu geçirmek isteyen çocuk ve gençlere ücretsiz İngilizce, Bilgisayar ve Kuran-ı Kerim eğitimleri vermeye başladı.

Oku