Güncel Haberleri

Vali vaka sayısını açıkladı

Vali vaka sayısını açıkladı

Antalya Valisi MÜNİR Karaloğlu, korona virüs vaka sayısını ve ölümleri açıkladı.

Oku
Cam Piramit’te ‘Bağış Kabul Merkezi’

Cam Piramit’te ‘Bağış Kabul Merkezi’

Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde iş dünyası ve STK temsilcilerinin katılımıyla kurulan Koronavirüs Dayanışma Platformu, salgın kapsamında alınacak önlemler ve ayni (gıda) yardımlar konusunu ele almak üzere toplandı.

Oku
TURMEPA Evinizde

TURMEPA Evinizde

Turmepa Evimizde Online eğitimlerinin her salı, perşembe ve cumartesi günleri saat 14:00’de TURMEPA YouTube ve Instagram TV’den izlenebileceğini belirti.

Oku
İkisine de ağırlaştırılmış müebbet

İkisine de ağırlaştırılmış müebbet

Zihinsel engelli kızı H.E.'ye (24), 6 yıl boyunca cinsel saldırıda bulunup, dünyaya gelen 2 bebeği boğarak öldürdüğü iddia edilen Ekrem E. ile yaşananlara göz yuman eşi Cemile E.'ye verilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezaları, Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Oku
Murtapşa'nın bağış hesapları da iptal

Murtapşa'nın bağış hesapları da iptal

Muratpaşa Belediyesi’nin bağış yoluyla gerçek ihtiyaç sahiplerine hizmet veren aşevinin bağış hesapları İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda kapatıldı. Belediyeden konuyla ilgili yapılan açıklamada “İmkanlarımız doğrultusunda ihtiyaç sahibi komşularımızın yanında olmaya devam edeceğiz” denildi.

Oku
Günlük 2 bin kişiye yemek!

Günlük 2 bin kişiye yemek!

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, korona virüsle mücadele kapsamında yeniden yapılanan belediyenin aşevinde incelemelerde bulundu. Başkan Uysal, salgın öncesi günlük 930 kişiye hizmet veren aşevinin şu an 2 bin kişiye aynı hizmeti sunduğunu belirterek “Kapasitemizi daha da arttırarak, genişleterek, bu olağanüstü günlere uyarlamak durumundayız. Bunu da yapıyoruz” dedi.

Oku
Bitkiden aşı çalışması

Bitkiden aşı çalışması

Aşı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tarlan Mammedov, koronavirüsle mücadele için Akdeniz Üniversitesi'nde aşı çalışması yaptıklarını söyledi. İklim odasında özel yetiştirilen bir tütün bitkisi olan 'Nicotiana benthamiana' üzerinde çalışma yürüttüklerini anlatan Prof. Dr. Mammedov, “Geliştirdiğimiz aşının neredeyse tüm mutasyonlara karşı etkili olmasını bekliyoruz" dedi.

Oku
Mehter takımından  moral konseri

Mehter takımından moral konseri

Korkuteli ilçesinde belediyeye bağlı Mehter Takımı, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmayan vatandaşlar için sokak sokak gezerek moral konseri verdi. Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’in de eşlik ettiği Mehter Takımı konserinde vatandaşa ‘evde kal’ çağrısı da yapıldı.

Oku
Botlar depoda kaldı

Botlar depoda kaldı

Mart ayında raftingcilerin botlarını suya indirdiği Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl bu görüntel oluşmadı.

Oku
YADES görev başında

YADES görev başında

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Covid-19 salgını önleme kapsamında yardım hizmetlerini sürdürüyor. YADES Projesi kapsamında ihtiyacı olan 65 yaş üstü bireylerin evlerinde bakım onarım ve temizlik hizmeti gerçekleştiriliyor.

Oku