Güncel Haberleri

Uğur Mumcu’da  Cuma namazı

Uğur Mumcu’da Cuma namazı

Antalya’da CHP’li Muratpaşa Belediyesi,Meydankavağı Mahallesi’nde bulunan Uğur Mumcu Stadı’nı da Cuma namazları için açtı. Statta kılınan Cuma Namazı için Muratpaşa Belediyesi, tek kullanımlık seccade ve yıkanabilir maske dağıtımı yaptı.

Oku
ARTIK YETER!

ARTIK YETER!

“Emeğe, insana ve doğaya düşman bu sömürü, yağma ve talan düzenine, tıpkı Gezi Direnişi’nde olduğu gibi ‘Artık sana verecek ne tek bir ağacımız, ne bir avuç toprağımız, ne de bir damla alın terimiz var’ demek için omuz omuza vermenin zamanı çoktan gelmiştir” diyen Antalya KESK Şubeler Platformu, bu ortak mücadelenin örülmesinde üzerine düşeni yapacaklarını belirtti.

Oku
EKOLOJİK YIKIM KISKACINDA 5 HAZİRAN

EKOLOJİK YIKIM KISKACINDA 5 HAZİRAN

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Derya Ünver, Dünya Çevre Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu ve yerel yönetimlere mesaj verdi. Başkan Ünver, “Ormanlarımız, sulak alanlarımız, denizlerimiz, akarsularımız, göllerimiz; tabiat varlıklarımız milli servetimizdir ve korumak zorundayız” dedi.

Oku
MANAVGAT KARARLI! GOLF ALANINA HAYIR!

MANAVGAT KARARLI! GOLF ALANINA HAYIR!

Antalya'nın Manavgat İlçesi Ulualan mevkiindeki yat limanı ve çekek yeri olması istenen alandaki davalık golf alanlarına dair Kültür ve Turizm Bakanlığı planlarına karşı MANAVGAT ULUALAN’I KORUMA PLATFORMU saat 17.30'da geniş katılımlı bir basını düzenledi. Toplantıya çevre ilçelerden de katılım oldu.

Oku
HEPSİNİ YIKACAĞIZ!

HEPSİNİ YIKACAĞIZ!"

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kemer’deki kaçak yapılar yıkılmasıyla ilgili gösterdiği mücadeleden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür ederken, Başkan Topaloğlu da vatandaşlara seslendi.

Oku
KEPEZ'DE 33 BİN 171 HİZMET

KEPEZ'DE 33 BİN 171 HİZMET

Kepez Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından 12 Mart itibariyle ilçede gıda paketi dağıtımı başta olmak üzere sağlık, dezenfeksiyon ve dışarı çıkma sınırlaması getirilen vatandaşların özel ihtiyaçlarının karşılandığı toplamda 33 bin 171 hizmet gerçekleştirildi.

Oku
Yaralı karga tedaviye alındı

Yaralı karga tedaviye alındı

Antalya'da ormanlık alanda yaralı bulunan kargaya veteriner hekimler ilk müdahaleyi yerinde yaptı. Yaralı karga barınakta tedaviye alındı.

Oku
Antalya'da trafik kazası: 6 yaralı

Antalya'da trafik kazası: 6 yaralı

Antalya'da meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı.

Oku
Kepez’de uyuşturucu operasyonu

Kepez’de uyuşturucu operasyonu

Antalya'da düzenlenen operasyonda çok sayıda kenevir bitkisi ve uyuşturucu madde ele geçirilirken, 1 kişi gözaltına alındı.

Oku
Dünyaca ünlü plajda ‘yeni düzen’

Dünyaca ünlü plajda ‘yeni düzen’

Antalya’nın Kaş İlçesi'nde bulunan dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, korona virüs önlemleri kapsamında sosyal mesafe kuralına göre yeniden düzenlendi. 1 Haziran’da kapıları açılan plaja sayılı tatilci alınacağı bildirildi.

Oku