Güncel Haberleri

Hızlı trene ÇED müjdesi

Hızlı trene ÇED müjdesi

Antalya'nın yaklaşık bir asırdır konuşulan tren macerası, son yıllarda hükümetin hızlı tren projeleri kapsamına alındı.

Oku
Açık denizde ölüme meydan okudu

Açık denizde ölüme meydan okudu

Tunus’tan yüklenen sülfürik asidi Fransa ve İspanya’da boşalttıktan sonra yeniden yük almak için Tunus’a yola çıkan gemide boş tankların yıkanması sırasında bacağına asit dökülen güverteci Hıdır Saygün, 13 gün boyunca açık denizde personel tarafından tedavi edilmek istenilince ölümden döndü. Fransa ve Türkiye’de 5 ameliyat geçiren, sülfürik asidin etkisiyle böbrekleri ve akciğerlerinde hasar oluşan, günlerce yoğun bakımda kalan Saygün, hayata tutunmayı başardı.

Oku
Saldırgan kız kardeşlere  36 yıla kadar hapis cezası

Saldırgan kız kardeşlere 36 yıla kadar hapis cezası

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, babalarının ölüm haberini alınca yoğun bakım servisine girip, doktor ve hemşirelere saldıran 3 kız kardeş hakkında 12 yıl 3 aydan, 38 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.

Oku
Üniversiteliler için ‘Kariyer Gelişimi ’ protokolü

Üniversiteliler için ‘Kariyer Gelişimi ’ protokolü

Akdeniz Üniversitesi ve Antalya İl Ticaret Müdürlüğü arasında üniversite öğrencilerine ve mezunlara staj ve iş imkanları sağlamak ayrıca öğrencilerin kariyer gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Oku
Katiline ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

Katiline ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

Antalya'da 4 yıl önce boşandığı Gülhanım Doğu'yu(46) başka biriyle evleneceğini duyunca evinin bulunduğu apartman girişinde öldüren Veysel Yat (51) hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi. İfadesinde olay saatinde bir kadınla cinsel ilişki yaşayıp Alanya'ya döndüğünü söyleyen Veysel Yat'ın sözlerinin gerçek olmadığını apartmana ait güvenlik kamera görüntüleri ortaya koydu.

Oku
Veliler direniyor

Veliler direniyor

Güzeloba Ortaokulu’nun ek binasının Güzeloba İmam Hatip Ortaokulu olarak açılmasına haftalardır tepki gösteren Güzeloba Ortaokulu ve İrfan İlk Ortaokulu Velileri, hafta sonu yine Çağlayan pazar yerinde imza kampanyasını sürdürdü. Yoğun sıcağa rağmen kurdukları stantta büyük bir azimle alınan karardan dönülmesi için imza toplayan veliler aynı zamanda “Haberiniz Var Mı? Okullarımız Kapatılıyor. Çocuklarımızı imam hatip ortaokuluna gönderiliyor” başlıklı bildirileri de dağıttı.

Oku
BÖCEK’TEN ANTALYASPOR’A DESTEK

BÖCEK’TEN ANTALYASPOR’A DESTEK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, dün makamında Antalyaspor forması ile poz verdi.

Oku
Yüreğinde engel olmayan  herkese kapımız açık

Yüreğinde engel olmayan herkese kapımız açık

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Engelsiz Kafe’de yenilenme çalışmalarını büyük oranda tamamlandığını belirterek, “Burası, bizim bölgemizde engellilere tahsis edilen, engellilere öncelik verilen en geniş alandır. Burada bir kafe hizmeti var ve kapıları ruhunda engel olmayan herkese açık” diye konuştu.

Oku
Çankırılılar Uysal’la buluştu

Çankırılılar Uysal’la buluştu

Antalya Çankırılılar Derneği Başkanı Mustafa Demir ve Çankırılılar İş Konseyi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la bir araya geldi. Sivil toplum örgütlerinin ziyaret taleplerini toplu kahvaltı ve yemek organizasyonu ile karşılamaya çalışan Başkan Uysal, dün de bu kapsamda yaklaşık 30 dernekle bir araya geldi.

Oku
Saklıkent’e 'koruma' zırhı

Saklıkent’e 'koruma' zırhı

Salkıkent Kanyonu'nun bin 641 hektar alanı 'Doğal Sit-Kesin Korunacak Hassas Alan', 0.81 hektar alanı da 'Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı' ilan edildi.

Oku