Kadın Haberleri

Akademide ilk ders

Akademide ilk ders

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fulya Sarvan tarafından hazırlanan ve kadın çiftçilerin eğitim almasını sağlayacak 'Kadın Çiftçi Akademisi Projesinde' ilk eğitim Döşemealtı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Oku
Kadınlara diyetisyen desteği

Kadınlara diyetisyen desteği

Kepez Belediyesi, ilçenin 11 ayrı noktasında açtığı spor merkezleri ile güne sporla başlayan kadınlara, diyetisyen ve beslenme uzmanı desteği de veriyor.

Oku
Girişimci Kadınlara E-Ticaret Kursu

Girişimci Kadınlara E-Ticaret Kursu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kadın İş Gücü Geliştirme Merkezi (KİGGEM) kadınların iş gücü kapasitesini arttırmaya yönelik ücretsiz E-Ticaret Kursu verecek.

Oku
“Sizin Evde İnsan  Hakları Var mı?”

“Sizin Evde İnsan Hakları Var mı?”

Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi (KATCAM) ve Antalya Barosu Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu işbirliğiyle düzenlenen “Sizin Evde İnsan Hakları Var mı?” konulu panel Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Oku
Kadına şiddete karşı: ‘HAYATIN HER ALANINDA, HER NOKTASINDA MÜCADELE’

Kadına şiddete karşı: ‘HAYATIN HER ALANINDA, HER NOKTASINDA MÜCADELE’

Antalyalı kadınlar, Muratpaşa Belediyesi’nce Alyazma Anıtı’nda düzenlenen 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinliğinde biraraya geldi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi için hayatın her noktasında bilinç, sosyo psikolojik gelişim, eğitim, siyasi, sosyal mücadele gerektiğini söyledi.

Oku
“Şehri kadınlarla fethediyoruz”

“Şehri kadınlarla fethediyoruz”

Kepez Belediyesi’nin Kadın Koordinasyon Merkezi Tanıtım Toplantısı AKMEK Sakarya Kurs Merkezi’nde gerçekleştirildi. Başkan Tütüncü, “Şehrin kalbini kadınlarla fethediyoruz” dedi.

Oku
Kadın sağlığı  için konferans

Kadın sağlığı için konferans

Muratpaşa Belediyesi; Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinesinde, sağlık alanında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarını, dizi konferanslarla sürdürüyor. Son olarak Memorial Antalya Hastanesi’nden Doç. Dr. Murat Özekinci, ‘Kadın hastalıkları, üreme sağlığı ve tüp bebek’ konulu konferans verdi.

Oku
Müzede 4'üncü yıl kutlaması

Müzede 4'üncü yıl kutlaması

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) çatısı altında yer alan Antalya Kadın Müzesi'nin 4'üncü kuruluş yıl dönümü, Yanındayız Derneği Kurucu Başkanı Nur Ger'in 'Geçmişten günümüze toplumsal cinsiyet eşitliği' söyleşisiyle kutlandı.

Oku
‘Ben de Varım’ farkındalığı

‘Ben de Varım’ farkındalığı

Konyaaltı Belediyesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında, 'Ben de Varım' konulu etkinlik düzenleyerek, kadına yönelik şiddete dikkat çekti.

Oku
Kadınları yakınları öldürüyor

Kadınları yakınları öldürüyor

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci Türkiye'de yılın 10 ayında 383 kadının cinayete kurban gittiğini, bunun sadece medya yansımaları olduğu söyledi.Deveci,kadınların en yakınları tarafından öldürüldüğünü de kaydetti.

Oku