Kadın Haberleri

Yine kadın cinayeti

Yine kadın cinayeti

Antalya yine bir kadın cinayeti ile sarsıldı. Kepez’de inşaatlarda kalıpçılık yapan Reşit Atmaca (51), aralarındaki sorunlar nedeniyle ayrılmak isteyen Sevgi Aslan'ı parkta 4 bıçak darbesiyle öldürdü. Atmaca ile Aslan'ın 14 yıldır birlikte yaşadığı ve 2 kızlarının olduğu belirtildi.

Oku
‘Geleceğin Türk Kadınını  Güçlendirme Eğitimi’ tamamlandı

‘Geleceğin Türk Kadınını Güçlendirme Eğitimi’ tamamlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi’yle Kızıltoprak Gençlik Evi ve Kız Öğrenci Yurdu öğrencilerine yönelik 13 haftalık kişisel gelişim seminer programı tamamlandı.

Oku
   FATMA ŞIK’a  yılın annesi ödülü

FATMA ŞIK’a yılın annesi ödülü

Cumhuriyet Kadınları Derneği Antalya Şubesi, ‘yılın annesi’ ödülüne, ünlü gazeteci Ahmet Şık’ın annesi Fatma Şık’ı layık gördü. Fatma Şık, yaptığı konuşmada ödülü tüm anneler adına kabul ettiğini kaydetti

Oku
Nil Sağır’a büyük onur

Nil Sağır’a büyük onur

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır’ın eşi Nil Sağır, İsveç Kralı tarafından birinci dereceden kutup yıldızı kraliyet nişanına layık görüldü.

Oku
Kadın mühendislerin isyanı

Kadın mühendislerin isyanı

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi'ndeki 'Hangisi, kadının daha çok evde yaptığı işlerle uyumlu ya da evdeki sorumluluklarını aksatmayacak işler arasında yer almaz' şeklinde ve cevabının 'mühendislik' olarak belirtilen soruya tepki gösterdi.

Oku
Finike Kadınlar Plajı  sezona hazır olacak

Finike Kadınlar Plajı sezona hazır olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kadınların büyük beğenisini toplayan kadınlar plajının üçüncüsünü Finike’de yapıyor. Yaz sezonuna kadar tamamlanacak Altuncan Hatun Kadınlar Plajı’ndan Finike’nin yanı sıra Elmalı, Kumluca ve Demreli kadınlar da faydalanacak.

Oku
Kadının gücüyle   iktidar olacağız

Kadının gücüyle iktidar olacağız

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, 2019 yılında yapılacak seçimlerde kadının gücüne ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Kadının gücünü göstereceğiz, kadınların birlikteliğine ihtiyaç var, birlik olursak iktidar oluruz. En büyük ittifak kadın ittifakıdır” dedi..

Oku
Kahreden karar

Kahreden karar

Komşusunun 5 yaşındaki kızına cinsel istismar suçuyla yargılanan ve 15 yıla kadar hapsini istenen S.S.Y. beraat etti. Beraat kararı, aile yakınlarını kahretti.

Oku
'Annem bana böbreğini, ben de ona torun verdim'

'Annem bana böbreğini, ben de ona torun verdim'

- Antalya'da, 2000 yılında annesinin bağışladığı böbrekle sağlığına kavuşan Duygu Çobanoğlu (39), 2002'de evlenip, 2004'te ise anne oldu. Çobanoğlu, "Annem, bana böbreğini verdiğinde evleneceğimi düşünemiyordu. O bana böbreğini verdi, ben ona torun verdim" dedi.

Oku
CHP’li kadınlardan kınama..

CHP’li kadınlardan kınama..

CHP Kadın Kolları İl başkanı ve ilçe başkanları, Meclis Başkanı İbrahim Kahraman’ın laiklik karşıtı sözlerini, kadın oyuncuları sahneye çıkarmayışı ve Atatürk görsellerine izin vermeyişini eş zamanlı basın açıklaması ve mini bir gösteri ile protesto etti.

Oku