Kadın Haberleri

'Şimdi değişim zamanı'

'Şimdi değişim zamanı'

Dünya Değişim Akademisi, 'Şimdi değişim zamanı' sloganıyla 110'uncu merkezini Antalya'da açtı.

Oku
Torosların Kadınları Manavgat’ı geziyor

Torosların Kadınları Manavgat’ı geziyor

Manavgat Belediyesi’nin “Torosların Kadınları Manavgat’ı Geziyor” projesinin yıl içindeki ikinci etabı 25 Eylül 2018 tarihinde başlayacak. Gezi programına katılmak isteyen kadınlar, 15-30 Eylül tarihlerinde belediyeye veya muhtarlıklara kayıt yaptırabilecek

Oku
İz bırakan kadınlar..

İz bırakan kadınlar..

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği Kadın Kooperatifleri Festivali’ne katılan kadınlar, üzerinde katledilen 467 kadının adının yazılı olduğu Al Yazma Anıtı’nı ziyaret etti, “Hayatıma ve Çocuğuma Dokunma” yazılı pankarta mora boyadıkları elleriyle izlerini bıraktı.

Oku
Anadolu ezgileri coşturdu

Anadolu ezgileri coşturdu

Muratpaşa Belediyesi’nin bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’de kadınların kurduğu üretim, işletme ve girişimcilik kooperatiflerini bir araya getirdiği Kadın Kooperatifleri Festivali, Muratpaşa Gençlik Orkestrası’nın ‘Gençlikten Anadolu Ezgileri’ konseriyle sona erdi.

Oku
Rus kadın, işlettiği kafede intihar etti

Rus kadın, işlettiği kafede intihar etti

Konyaaltı’nda'da ekonomik ve ailevi nedenlerden dolayı bunalıma girdiği öne sürülen 2 çocuk annesi Rus Luıza K. (37), işlettiği kafede kendini astı.

Oku
Zeytinköy’ün emektar kadınları

Zeytinköy’ün emektar kadınları

Antalya’da adı uyuşturucuyla anılan, 'Zeytinköy' diye bilinen Yeşildere Mahallesi'nde kadınların el emeği çelenkleri, Avrupa ve Uzakdoğu'ya ihraç ediliyor.

Oku
Girişimci kadınlara  e-ticaret desteği

Girişimci kadınlara e-ticaret desteği

Muratpaşa Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilke imza atarak kadınlar tarafından kurulmuş üretim, girişimcilik ve işletme kooperatiflerini buluşturduğu Kadın Kooperatifleri Festivali’nde 4’üncü gün geride kaldı.

Oku
‘Kadın kooperatifleri için seferber olalım’

‘Kadın kooperatifleri için seferber olalım’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kadın Kooperatifleri Festivali kapsamında düzenlenen çalıştayın açılış oturumunda kadın kooperatiflerinde, üretimden satış ve pazarlamaya sürecin tamamının teminat altına alınması gerektiğini belirterek, yerel yönetimlerden sivil toplum örgütlerine ve genel kamu yönetimine bir seferberlik çağrısında bulundu.

Oku
Büyük dönüşüm çağrısı

Büyük dönüşüm çağrısı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kadın Kooperatifleri Festivali’nin açılışında tarihi bir çağrıda bulundu, yerel yönetimler ve genel kamu yönetiminin temsil ve törenlerde takdim ettiği hediyelik eşyaların tamamını kadın kooperatiflerinden alınmasını önerdi. Uysal, “Böylece büyük bir dönüşümün, rahatlamanın, sosyo-ekonomik düzelmesinin vesilesi olalım” dedi.

Oku
Kadın Kooperatifleri  Festivali başlıyor

Kadın Kooperatifleri Festivali başlıyor

Kadın danışma merkezleri, kadın emeğini değerlendirme ve eğitim çalışmaları ve farklı projelerle Türkiye’de kadın çalışmalarının önemli bir aktörü olan Muratpaşa Belediyesi, kadınların biraraya gelip ortak ekonomik girişimlerde bulunmasını sağlayan kadın girişimcilik, üretim ve işletme kooperatiflerini 1-5 Eylül tarihlerinde gerçekleştirecek festivalde bir araya getiriyor.

Oku