Kadın Haberleri

Çocuk istismarcısına  evlilik affına isyan var

Çocuk istismarcısına evlilik affına isyan var

“Çocuk istismarcısına evlilik affı” düzenlemesi yeniden Meclise geliyor. Düzenlemenin çocuk yaşta evliliklerin önünü açacağı belirtiliyor. AKP’nin kamuoyunun tepki üzerine geri adım attığı düzenlemeyi Meclis tatile girmeden yasalaştırmak istediği bildiriliyor.

Oku
Cumhuriyet Kadınları  25 Ocak’a hazırlanıyor

Cumhuriyet Kadınları 25 Ocak’a hazırlanıyor

Cumhuriyet Kadınları Derneği Konyaaltı Şubesi Başkanı ve dernek üyesi kadınlar Akdeniz Gerçek gazetemiz yazarı ve Sorumlu Yazı işleri Müdürü Songül Başkaya’yı ziyaret etti.

Oku
Kadına ŞİDDET BİTMİYOR

Kadına ŞİDDET BİTMİYOR

2018 yılında Antalya’da 24 kadın, erkek şiddeti ile hayatını kaybetti. Antalya’da yaşayan H.A isimli kadın, İ.H.Ö. adlı erkek tarafından şiddet gördüğünü ve psikolojisinin bozulduğunu söylerken, hayatının tehlikede olduğunu ama İ.H.Ö’nün serbestçe dolaştığını iddia etti.

Oku
Kadınlardan topuklu ayakkabı yasağına tepki :  ‘Asla kabul etmiyoruz’

Kadınlardan topuklu ayakkabı yasağına tepki : ‘Asla kabul etmiyoruz’

Ankara'da İlkokul müdürünün, dinen caiz olmadığı gerekçesiyle kadın öğretmenlerin topuklu ayakkabı giymesini yasakladığına dair basında yer alan habere karşı Antalyalı kadınlar tepki gösterdi.

Oku
  Kepez Belediyesi’nden  çalışan kadınlara destek

Kepez Belediyesi’nden çalışan kadınlara destek

‘Kadınlar Buluşması’na katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Önümüzdeki süreçte çalışan kadınlarımızın sayısını arttırmak için kadın kooperatiflerine rehberlik ve destek hizmetleri de vereceğiz” dedi.

Oku
Kadınlar “dayanışma” dedi

Kadınlar “dayanışma” dedi

“Siyasette Kadın Sesi” konulu panelde siyasette kadının temsili konusunda gelinen noktanın yetersizliği üzerinde duruldu ve dayanışma çağrısı yapıldı. Akdeniz GERÇEK Gazetesi Sorumlu Yazıişleri Müdürü Songül Başkaya, siyasette adayların adil ve demokratik koşullarda belirlenmediğini belirterek, “Adaylıklar sadece siyasi partilerin genel merkezlerinde erkek egemen zihniyetin iki dudağı arasında belirleniyor” dedi.

Oku
Ekonomiye kadın eli değmeli

Ekonomiye kadın eli değmeli

Kısa adı TÜRKONFED olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Orhan Turan, Antalya’da yaptığı açıklamada, kadının elinin ve emeğinin değmedi ülkelerde ekonomik kayıpların çok büyük olduğunu söyledi.

Oku
Siyasetteki kadınlardan  “Siyasette Kadının Sesi”

Siyasetteki kadınlardan “Siyasette Kadının Sesi”

Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (KATCAM) düzenlediği “Siyasette Kadının Sesi” konulu panel, yarın saat 14.00’te Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek. Panelde farklı partilerden konuşmacılar katılacak.

Oku
Kadınlara girişimcilik semineri

Kadınlara girişimcilik semineri

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan 'Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlendirilmesi' semineri Antalya'da düzenlendi.

Oku
   Seçim startını 400  kadınla birlikte verdi

Seçim startını 400 kadınla birlikte verdi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) tarafından yeniden Kemer Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Başkan Mustafa Gül, 31 Mart yerel seçim kampanyasının startını, seçim çalışmalarında gönüllü olarak görev alacak 400 kadın ile birlikte verdi.

Oku