Kadın Haberleri

Görme engelli Merve'nin YKS başarısı

Görme engelli Merve'nin YKS başarısı

Muratpaşa Gençlik Eğitim Merkezi'nde (MURGEM) üniversite sınavlarına hazırlanan görme engelli Merve Demir (21), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sözel puan türünde Türkiye 2 bin 469’uncusu oldu. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin Özel Eğitim Bölümleri için tercih yapmaya hazırlanan Merve, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret ederek, destekleri için teşekkür etti.

Oku
Kadınlara e-ticaret eğitimi

Kadınlara e-ticaret eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kadın İş Gücü Geliştirme Merkezi (KİGGEM) kadınların iş gücü kapasitesini arttırmaya yönelik eğitim vermeye devam ediyor. KİGGEM bu kapsamda girişimci kadınlara e- ticaret eğitimi verdi.

Oku
‘Kadın üniversitelerini istemiyoruz’

‘Kadın üniversitelerini istemiyoruz’

Türkiye'de de 'kadın üniversitesi' kurulmasını gündeme getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadın derneklerinden tepki geldi.Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Pınar Gül, tek cinsiyetli eğitimin sosyalleşmeye, karşı cinsi tanımaya, yaşamıyla ilgili doğru ve gerçekçi kararlar vermeye engel olduğu dile getirerek, kadın üniversitelerini istemediklerini söyledi.

Oku
Kadınların el emeği   ürünleri görücüye çıktı

Kadınların el emeği ürünleri görücüye çıktı

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği, Türkiye’nin en ilk ve tek kadın kooperatifleri buluşması Kadın Kooperatifleri Festivali’nde, kadınlar oya işlemelerinden çantalara ve yöresel tatlara, kadınlar en emeği, göz nuru ürünlerini sergileyip satışını gerçekleştiriyor.

Oku
Kadın kooperatiflerinin   en büyük buluşması

Kadın kooperatiflerinin en büyük buluşması

Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye’de kadınların kurduğu, yönettiği girişimcilik, işletme, üretim kooperatiflerinin en büyük buluşması Kadın Kooperatifleri Festivali, Muratpaşa Kent Meydanı’nda başladı.

Oku
‘Kadınlar üretsin belediyeler satsın’

‘Kadınlar üretsin belediyeler satsın’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2’nci Kadın Kooperatifleri Festivali’nde düzenlenen sempozyumda, kooperatiflerinin üretimlerini ulusal ve uluslararası pazarlarla buluşturacak bir ajansın kurulmasını önerirken ilk adımı da atmaya hazır olduklarını söyledi.

Oku
‘Kadınlar bizi hayata bağlar’

‘Kadınlar bizi hayata bağlar’

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Kadınlar olmasa yönümüzü de yolumuzu da bulamayız. Kadınlar bizi hayata bağlar” dedi..

Oku
Kadın Kooperatifleri Festivali başlıyor

Kadın Kooperatifleri Festivali başlıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin 54 üretim, girişimcilik ve işletme kooperatifinin katılımıyla gerçekleştireceği 2’nci Kadın Kooperatifleri Festivali, yarın başlıyor. Kadın kooperatiflerinin Türkiye’deki en büyük buluşmasında bir sempozyum ve atölye çalışması da gerçekleştirilecek.

Oku
Nafaka hakkımızı savunacağız

Nafaka hakkımızı savunacağız

Antalya Kadın Platformu adına açıklama yapan İpek Karanfil, evlenip boşanmış bir kadının hayata her zaman 2-0 mağlup başlatıldığını iddia ederek, “Kadınlar için ekonomik koşullar iyileştirilene kadar nafaka hakkımızı savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Oku
Tahliye edilince avukatına sarıldı

Tahliye edilince avukatına sarıldı

Antalya'da, birlikte yaşadığı Cengiz Aydın'ı (30) kıskançlık nedeniyle çıkan tartışmada kendisini boğmaya çalışırken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Nurcan Saraç, yurt dışı yasağıyla tahliye edildi. Nurcan Saraç kararı, avukatına sarılarak kutlarken, yakınları sevinç gözyaşı döktü.

Oku