Kadın Haberleri

Anneler günü  sergisine yoğun ilgi

Anneler günü sergisine yoğun ilgi

Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları(AKMEK), kursiyerleri tarafından ‘Anneler Günü’ne özel hazırlanan ‘Adı Anne Olan Dünya’nın en güzel Melekleri’ konulu resim sergisi yoğun ilgi görüyor.

Oku
'Kadınlar Matinesi'  yetim kaldı

'Kadınlar Matinesi' yetim kaldı

Antalya'daki bazı müzikli restoranlarda uzun yıllar halkla ilişkiler müdürlüğü yapan ve 'Kadınlar Matinesi' programını başlatarak bir ilke imza atan Şerife Akın (46) yaşamını yitirdi.

Oku
Cumhuriyet Kadınları Altı Ok’u anlattı

Cumhuriyet Kadınları Altı Ok’u anlattı

Cumhuriyet Kadınları Derneği Konyaaltı Şubesi, “Altı Ok Programının Tarihsel Rolü” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Başkan Hikmet Özkaya, Altı Ok’un Türkiye devrimine damgasını vurduğu, sınanıp başarılı bulunduğu halde bundan vazgeçildiğini, bugün ise tarikatların ve gladyonun eline düşürüldüğünü iddia etti.

Oku
Kadınlar: 'Devlet yükümlülükleri yerine getirmelidir'

Kadınlar: 'Devlet yükümlülükleri yerine getirmelidir'

İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki bir kız çocuğunun cinsel istismara maruz bırakıldığının ortaya çıkmasından sonra Antalya Kadın Platformu çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, "“Buradan bir kere daha söylemiş olalım; tek bir çocuğun daha istismara uğramasına tahammülümüz yok. Devlet üzerine düşen yükümlülükleri derhal yerine getirmelidir. Şiddetiniz karşısında çocuklar da kadınlar da susmayacaklar” dedi.

Oku
Erkek adalet sustu

Erkek adalet sustu

Antalya Kadın Platformu, İstanbul Küçükçekmece’de yaşanan cinsel istismar olayında da, kadınların susmadığını ve alanlarda var olduğunu vurgularken “Susan erkek egemen devlet. Susan erkek adalet. Kadınlar her yerde haykırıyor” dedi.

Oku
Gülsüm Cengiz’ler farklı  partiden meclis üyesi

Gülsüm Cengiz’ler farklı partiden meclis üyesi

Antalya'nın Demre ilçesinde aynı adı taşıyan, 2'si de aynı ailenin gelini olan Gülsüm Cengiz'ler, 31 Mart'taki yerel seçimde Demre Belediyesi meclis üyeliğine seçildi. Biri CHP'den diğeri AKP'den seçilen Gülsüm Cengiz'ler, Demreli kadınların ekonomik ve toplumsal yaşama katılımlarını sağlayacak projeler üretmek istediklerini söyledi.

Oku
‘Çocuklar da  Kadınlar da  susmayacak ‘

‘Çocuklar da Kadınlar da susmayacak ‘

İstanbul'un Küçükçekmece İlçesi’nde beş yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara uğraması sonrasında kadın örgütleri başta olmak üzere binlerce kişi “yaşanan istismar olayına karşı ses oluyoruz” başlığıyla eylem kararı aldı.

Oku
Kimse yolumuzdan  DÖNDÜREMEZ!

Kimse yolumuzdan DÖNDÜREMEZ!

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü, kadınların siyasetin içinde mutlaka olması gerektiğini belirterek, “Yerel seçimlerde kadınların aday yapılması oranı hızlı bir şekilde aşağılara indi. Özellikle belediyelerde ciddi anlamda dibe vurdu. Siyasi partiler, bu süreçte ciddi anlamda sınıfta kaldı” dedi. Türkiye’nin içinde bulunduğu dönem itibariyle kadın aday üzerine ciddi eğilmediklerini belirten Güllü, önümüzdeki döneme hazırlıklar yaptıklarını söyledi ve “Kimse yolumuzdan döndüremez” dedi.

Oku
Kadınlardan dayanışma çağrısı

Kadınlardan dayanışma çağrısı

Ayrıldığı sevgilisi tarafından ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunan ve açılan davaya 7 ay sonraya duruşma günü verilmesine sosyal medyadan tepki gösteren İlayda Özen'in (23) davası yarın görülecek.

Oku
41 kadın 41 türkü

41 kadın 41 türkü

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Sümer Ezgü Sanat Akademisi'nin ortaklaşa yürüttüğü 'Eğitimli Kızlar, Umutlu Yarınlar' projesi için bir araya gelen farklı milletlerden 41 kadın, TEV Dünya Kadınlar Korosu'nu oluşturdu. Koro, ilk konserini 26 Nisan'da kız çocukları yararına verecek.

Oku