Kadın Haberleri

Hijyende cilt sağlığına dikkat

Hijyende cilt sağlığına dikkat

Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Evren Küçük, koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ev ve çevre temizliğinin önemini vurgulayarak, eldiven kullanılırken de dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Uzun süreli eldiven kullanmanın terlemeye bağlı tahriş ve egzamaya yol açacağını belirten Dr. Küçük, özellikle temizlik yaparken pamuklu eldiven üzerine bulaşık eldiveni giyilmesini önerdi.

Oku
İzolasyonda şiddet tehlikesi

İzolasyonda şiddet tehlikesi

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, izolasyon döneminde Türkiye’de kadına yönelik ev içi şiddetin ve kadın cinayetlerinin artmasından çok endişeliyiz” dedi.

Oku
Kadına şiddet  hız kesmiyor

Kadına şiddet hız kesmiyor

Ali K. (43) boşandığı Çiğdem Bal'ı (41), bir yakınına kahvaltıya giderken takip edip, tabanca ile vurdu. Kasığından yaralanan kadın tedaviye alındı. Ali K.'nın 1 çocuk annesi eski eşini takip ederek, saldırıyı gerçekleştirmesi ve kaçması güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Oku
Çözüm Atatürkçü düşünce sisteminde

Çözüm Atatürkçü düşünce sisteminde

Türkiye Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Antalya Şubesi tarafından düzenlenen ‘Atatürkçü Düşünce Sistemi ve İlkeleri Bağlamında Kadın Hakları’ konulu konferans dün gerçekleşti.

Oku
Kız öğrencilere paraşüt kursu

Kız öğrencilere paraşüt kursu

Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi, Yamaçparaşüt Başlangıç Kursu açtı.

Oku
Kadınlara izin yok

Kadınlara izin yok

Feminist Gece Yürüyüşü, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yapılamadı. Gerekçi olarak "izin" gösterilerken, neden izin verilmediğine anlam verilemedi. Aralarında siyasetçi ve akademisyen kadınların olduğu gruba izin verilmemesi tepki çekti.

Oku
KADINLARDAN  gövde gösterisi

KADINLARDAN gövde gösterisi

Antalya Kadın Platformu’nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği yürüyüşe binin üzerinde kadın katıldı. Kadınlar ellerinde pankartlarla kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini protesto etti.

Oku
Başarı hikayeleri anlatıldı

Başarı hikayeleri anlatıldı

Muratpaşa Belediyesi’nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, farklı sektörlerde başarı hikayelerine imza atan 6 kadın girişimciyi kadın ve girişimcilik konulu panelde bir araya getirdi. ASSİM’de düzenlenen panel büyük ilgi gördü.

Oku
Kadına şiddete 'Susma'

Kadına şiddete 'Susma'

Yazar Nuray Karadeniz'in, kadına şiddetin her boyutunu detaylı şekilde ele aldığı üçüncü kitabı 'Susma', geçen hafta okuyucuyla buluştu. Şiddete uğrayan kadınların hayatlarındaki çeşitli olayları ele alan kitapta, akademisyenlerin ve avukatların şiddet konulu çalışmaları da yer alıyor.

Oku
Kadın girişimciler anlatacak

Kadın girişimciler anlatacak

Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Antalya'nın başarılı girişimci kadınlarını bir araya getiriyor. Seminerde, bilişimden hizmet ve sanayi sektörüne 6 başarılı kadın, öykülerini paylaşacak.

Oku