Kadın Haberleri

POS hastalığı kalbi vuruyor

POS hastalığı kalbi vuruyor

Memorial Antalya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Sibel Kaya, üreme çağındaki kadınlarda en sık görülen hastalıklardan polikistik over sendromunun (POS) kısırlığın yanı sıra tedavi edilmediğinde kalpten hipertansiyona kadar birçok hastalığa neden olduğunu söyledi.

Oku
Cezaevlerindeki kadınlara mektup gönderdiler

Cezaevlerindeki kadınlara mektup gönderdiler

Antalya Kadın Platformu üyeleri, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü' dolayısıyla cezaevlerinde yatan hemcinslerine yazdıkları mektupları gönderdi.

Oku
Kadınlar dayanışma için   ALANLARA ÇIKIYOR

Kadınlar dayanışma için ALANLARA ÇIKIYOR

-Antalya Kadın Platformu üyeleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü nedeniyle bir miting gerçekleştirecek.

Oku

Kadın Girişimciler şimdi daha güçlü

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “Markalaşma ve Pazarlama İletişimi” konulu 5 günlük sertifikalı eğitim programı yoğun katılımla gerçekleşti. Ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimde Marka Danışmanı, Multi-Medya Tasarımcısı, Öğretim Görevlisi ve “Markanızı Nasıl Pişirirsiniz” kitabının yazarı Banu Samancı, kadın girişimcilere ve girişimci adaylarına markalaşma ve pazarlama konusunda bilgiler verdi.

Oku
“Susmayın, konuşun,  YARGIYA TAŞIYIN”

“Susmayın, konuşun, YARGIYA TAŞIYIN”

UCİM Kurucusu ve Genel Başkanı Saadet Özkan, çocuk istismarı konusunda örtbas etmeye çalışanlarına, konuşmayanlara, görev yerini değiştirenlere, çocukların çığlığını duymayanlara çağrıda bulundu: “Susmayın, konuşun, ihbar edin, yargıya taşıyın”

Oku
Kadın çiftçiler final yaptı

Kadın çiftçiler final yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor 3’incü Bilgi ve Kültür Yarışması’nı Finike’den Asiye Akkaya kazandı. Toprağın Kraliçesi Asiye Akkaya 14 bin TL’lik ödülünde sahibi oldu.

Oku
   Utanmaz adama 60 yıl hapis

Utanmaz adama 60 yıl hapis

Antalya'da öz kızı M.Ö.'ye (18), 4 yıl boyunca silah zoruyla cinsel istismarda bulunmakla suçlanan Abdullah Ö., 60 yıl hapse mahkum edildi. Sanığa takdir ve iyi hal indirimi uygulanmadı.

Oku
Tacizci öğretmene 15 yıl hapis

Tacizci öğretmene 15 yıl hapis

Antalya'da, kız öğrencisi A.B.'ye (13) okul kütüphanesi ve boş sınıfta cinsel istismarda bulunduğu, cinsel içerikli mesajlar gönderdiği iddiasıyla tutuklu yargılanan İngilizce öğretmeni N.D., 15 yıl 11 ay 7 gün hapse mahkum edildi. N.D., öğrencisi A.B.'nin hayal gücünün yüksek olduğunu, kendisinin kurban edildiğini söyledi.

Oku
Yine kadın cinayeti

Yine kadın cinayeti

Antalya'da, kafe sahibi Ekrem Çatal, kendisinden ayrılmak istediğini söyleyen, birlikte yaşadığı Ziynet T.'yi (36) oğlunu okula götürürken, yol ortasında tabancayla vurarak öldürdü. Çatal, olay yerinden kaçarken, kucağında okul malzemelerinin olduğu poşetiyle annesinin cansız bedenine bakan M.C.T.'ye (7) esnaf sahip çıktı.

Oku
Sokak ortasında kadına şiddet

Sokak ortasında kadına şiddet

Sokakta yumrukladığı eşinin boğazına bıçak dayadı. Antalya'da sokakta kavga ettiği eşi A.D'yi yumruklayıp, boğazına bıçak dayayan H.D., polis tarafından gözaltına alındı.

Oku