Kültür Sanat Haberleri

‘PANDEMIC’ SON KEZ SAHNELENECEK

‘PANDEMIC’ SON KEZ SAHNELENECEK

Birçok açıdan ilklerin sahneye taşındığı ‘Pandemic’ balesi 27 Ocak Perşembe saat: 20.00’de sanatseverler ile Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde bu sezon son kez buluşacak.

Oku
KEPEZ GENÇ YETENEKLERİ BEKLİYOR

KEPEZ GENÇ YETENEKLERİ BEKLİYOR

Kepez Belediyesi’nin amatör sanatçıların teşvik edilerek yeni yeteneklerin ve seslerin Türk Müziğine kazandırılmasını hedeflediği ve her yıl geleneksel olarak ulusal çapta düzenlediği Kepez Müzik Ödülleri Yarışması genç yeteneklerini bekliyor.

Oku
   Sömestr tatilinde tiyatro şöleni

Sömestr tatilinde tiyatro şöleni

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklar için dolu dolu bir tiyatro programı hazırladı. Büyükşehir Belediyesi, 29 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında hem çocukları tatilde tiyatro ile buluşturmak hem de yerel tiyatrolara destek olmak amacıyla 9 çocuk oyununu ücretsiz sahneleyecek.

Oku
Büyükşehir’den Arsoy’a vefa

Büyükşehir’den Arsoy’a vefa

Antalya Büyükşehir Belediyesi vefatının 30’uncu yıldönümünde klasik Türk Müziği bestekarı, söz yazarı ve yorumcu Yesari Asım Arsoy’u unutmadı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği İcra Heyeti, Arsoy’un güftelerinden oluşan bir repertuvarla ünlü müzik adamını andı.

Oku
Konyaaltı’nda Zeynep Işık’a vefa

Konyaaltı’nda Zeynep Işık’a vefa

Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi ve Cameratalia Grubu’nun iş birliğinde düzenlenen ‘Klasik Müzikten Tango Müziğine Yolculuk’ etkinliği ile Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Başkemancısı Zeynep Işık anıldı.

Oku
 “KANLI NİGAR” sanatseverlerle buluşacak

“KANLI NİGAR” sanatseverlerle buluşacak

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli eserlerinden biri olan “Kanlı Nigar” müzikalinin prömiyerini Cem İdiz’in besteleri ile 22 Ocak Cumartesi saat:20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde Antalyalı sanatseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Oku
Hababam Sınıfı’na vefa

Hababam Sınıfı’na vefa

Kepez Belediyesi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen lansmanda, Türk Sineması’nın unutulmaz film serisi Hababam Sınıfı’nın oyuncuları tarafından kaleme alınan ‘ Hababam Kitabı ve Belgeseli’ni, filmin oyuncularının katılımıyla tanıttı.

Oku
SANATA ÖNEM VERİYORUZ

SANATA ÖNEM VERİYORUZ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrasının çalışmalarını izledi.

Oku

Tütüncü gençlerle film izledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Trabzon Maçka’da teröristlerce yapılan çatışma sırasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül ile astsubay Ferhat Gedik’in hikâyesini anlatan, TRT ortak yapımı “Kesişme iyi ki varsın Eren” filmini liseli gençlerle beraber izledi

Oku
DOB’da “Kanlı Nigar” müzikali

DOB’da “Kanlı Nigar” müzikali

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli eserlerinden biri olan “Kanlı Nigar” müzikalinin prömiyerini Cem İdiz’in besteleri ile 22 Ocak Cumartesi saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde Antalyalı sanatseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Oku