Özel Haber Haberleri

ULAŞIM ESNAFI patlama noktasında

ULAŞIM ESNAFI patlama noktasında

Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, Antalya ulaşım esnafı olarak havuzdan ayrılmak istediklerini ancak bu taleplerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul edilmediğini söyledi.

Oku
“Bu İşte Bir Umut Var”

“Bu İşte Bir Umut Var”

Yönetmen ve yapımcı Jale İncekol’un “Bu İşte Bir Umut Var” adlı 48 dakikalık belgeseli bu yıl 56’ncı kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışmak için başvuru yaptı.

Oku
KONUKSEVER’de cinayet işleniyor

KONUKSEVER’de cinayet işleniyor

Üç dönem Muratpaşa Belediye Başkanlığı yapan Süleyman Evcilmen, Konuksever’de çok büyük bir yanlış yapıldığını belirterek, “O dönemde de söylediğim gibi Konuksever’de yapılan tam anlamıyla bir cinayettir. Bunu kim gündeme getirmeye çalışıyor, kim burada yeniden plan tadilatını geçirmeye çalışıyorsa mesajım O’nadır” dedi.

Oku
Muhtar Esen, Akdeniz GERÇEK’e dert yandı

Muhtar Esen, Akdeniz GERÇEK’e dert yandı

“Mahallemiz adeta otoparka döndü” Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Gülay Esen, gelişi güzel park edilen araçlar nedeniyle mahallelerinde ciddi anlamda trafik sıkışıklığı yaşandığı, acil durumlarda ambulans ve polis araçlarınınyoldan geçmekte zorlandığını söyledi. Esen, birçok yere şikayet etmelerine rağmen kimsenin konuyu sahiplenmediğini de hatırlatarak, “Kim buranın sorumlusu ortaya çıksın ve bu sorunu çözsün” dedi.

Oku
Akaryakıt istasyonu için DÜĞMEYE BASILDI

Akaryakıt istasyonu için DÜĞMEYE BASILDI

Herkes Konuksever’e yapılacak AVM’yi konuşurken; Kamuoyu Konuksever Mahallesi’nde yapılması düşünülen AVM’yi tartışırken, bu kez akaryakıt istasyonu için düğmeye basıldı. Antalya Eşgüdüm Kurulu Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, Konuksever’e yapılmak istenen akaryakıt istasyonuna karşı çıkarak, “Kentin nefes olacağı yerlere artık akaryakıt istasyonu ve AVM yapılmasını istemiyoruz” dedi.

Oku
Subaşı: Herkese  ihtiyacımız var

Subaşı: Herkese ihtiyacımız var

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, partide yaşanan tartışmalarla ilgili Akdeniz Gerçek’e konuştu: “Antalya’da birçok Ülkücü İYİ Partili ile hiç bir sorunumuz olmadı ve olmaz da. Herkese ihtiyacımız var. Bence sorunun temelinde bütün partilerde yaşanan demokrasi sorunu var.”

Oku
Adrasan yatırım bekliyor

Adrasan yatırım bekliyor

Kumluca’nın önemli turizm merkezlerinden Adrasan Mahallesi’nde hem tatilciler hem de bölge sakinleri başta alt yapı sorunlarının çözülmesi için düğmeye basılmasını isterken, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu,ülkenin en önemli turizm beldeleri arasında yer alan Adrasan’ın alt yapısında yaşanan sorunları bildiklerini ve bu sıkıntıların imar çalışmalarının sona ermesiyle tamamen ortadan kalkacağını söyledi.

Oku
Rant muslukları hemen kesilmeli

Rant muslukları hemen kesilmeli

Eğitim İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar,Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı adıyla bilinen TÜRGEV’e belediyeler ve kamu kurumlarınca yapılan tahsislerin gündemdeki yerini koruduğunu vurgulayarak, “Rant muslukları hemen kesilmelidir” dedi.Iltar, Başkan Böcek’in bu konuda adım atmasını beklediklerini de kaydetti.

Oku
Ulaşımda kritik görüşme

Ulaşımda kritik görüşme

-Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım esnafına ödediği gelir desteğinde yaptığı değişikliğin kendilerinden habersiz gerçekleşmesine tepki gösterdi. -Arslan, “Sayın Böcek, ‘biz daha iyisini birlikte yapacağız’ demişti. Ama öyle almadı. Başkan Böcek ile yarın (Pazartesi)saat 15.30’da görüşme yapacağız. Duruma göre yolumuza bakacağız” dedi.

Oku
Lara'ya dokunmayın

Lara'ya dokunmayın

Falezler büyük tahribata uğrar Mimarlar Odası Antalya Şubesi Başkanı Özge Köksal, Sit kararı değişikliği ile 1. Derece Doğal Sit Alanlarında yapılamayacak olan çadırlı kamp alanı, bungalov ve günübirlik faaliyetlerin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ilan edilen Lara Kıyı Bandı’nda yapılabileceğini belirterek, “Bu yapılaşmalar ile milyonlarca yılda oluşan falezler büyük tahribata uğrayacaktır” uyarısında bulundu.

Oku