Özel Haber Haberleri

İnce yarın Antalya’da

İnce yarın Antalya’da

24 Haziran seçimlerinde partisinden 8 puan fazla oy alarak değişim meşalesini yakan CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, yarın Antalya’ya geliyor. İnce’nin Elmalı’nın Tekke Köyü’nde düzenlenen Geleneksel Abdal Musa Şenlikleri’ne katılacağı bildiriliyor.

Oku
Engelliler plajına kavuştu

Engelliler plajına kavuştu

Altı Nokta Körler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Avukat Rahim Ezgi, geçtiğimiz hafta Akdeniz GERÇEK’e yaptığı açıklamada Konyaaltı sahilindeki engelli plajının bazı eksikleri nedeniyle engelli vatandaşlar tarafından tam olarak kullanamadığını iddia etmiş ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin eksikleri gidermesi için harekete geçmesi gerektiğini açıklamıştı. Plajda kısa sürede eksikler tamamlandı ve engelliler rahat bir nefes aldı.

Oku
BEDELLİ ASKERLİK  araba fiyatlarını vurdu

BEDELLİ ASKERLİK araba fiyatlarını vurdu

Bedelli askerlik uygulaması henüz yasalaşmadan ikinci el araba piyasasındaki fiyatların yüzde 15’e yakın düşmesine yol açtı. Askerliğini yapmayan gençlerin, internet üzerinden otomobil ve motosiklet araçların satışına aracılık eden sitelere ‘bedelli askerlik için satılık’ ilanları vermesi dikkat çekti.

Oku
Planlama olmadan asla!

Planlama olmadan asla!

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Bayramin, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin devlet arazilerini özel sektöre kiralama fikrine temkinli yaklaştı. Prof. Dr. Bayramin, tarımda üretimi artırmanın çaresini devlet arazilerinin kiralanmasında bulan Bakan Pakdemirli’nin böyle önemli bir karar almadan çok iyi planlama yapmasını önerdi.

Oku
Hayvancılık öldü!

Hayvancılık öldü!

Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör, Türkiye'nin canlı hayvandan, yeme ve üretimde kullanılan girdilere kadar yurt dışına bağımlı olduğunu hatırlatarak, ”Türkiye'de, enflasyon yüzde 15 iken; yemdeki artış yüzde 43, mazotta yüzde 30, gübrede yüzde 45, dolarda yüzde 34, Euro’da yüzde 36 ise bırakın et fiyatının gerilemesini yerinde tutmak dahi mümkün olmaz” dedi.

Oku
CHP’de imza 450’yi geçti

CHP’de imza 450’yi geçti

CHP’de ‘Değişim ve Dönüşüm Kurultayı’ olarak adlandırılan Olağanüstü Kurultay için 450’nin üzerinde kurultay delegesinin noter tasdikli imza verdiği bildiriliyor.

Oku
TBMM’de 3 İYİ vekile  3 komisyon görevi

TBMM’de 3 İYİ vekile 3 komisyon görevi

Geçtiğimiz 24 Haziran Genel seçiminde Antalya İYİ Parti listesinden Milletvekili seçilen 3 isim, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oluşturulan komisyonlarda görev aldı.

Oku
Borçların yeniden yapılandırmayla ilgili beklenti büyük ama; Piyasada para yok

Borçların yeniden yapılandırmayla ilgili beklenti büyük ama; Piyasada para yok

SMMMO Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, 31 Mart 2018 tarihine kadar olan borçların yeniden yapılandırılmasıyla konusunda umutsuz konuştu. Çavdar, “Yapılandırmalarda beklenen gelir seviyesi, ekonominin şu anki mevcut durumundan ötürü beklentinin altında kalır. Çünkü piyasada para yok” dedi.

Oku
Kararı delege versin

Kararı delege versin

CHP’nin eski il başkanlarından Ertuğrul Ünal, partinin sanki sıradan bir seçim geçirmiş gibi yoluna devam edemeyeceğini belirterek, parti üst yönetiminin kurultay yoluyla güven istemesinin şart olduğunu söyledi. Ünal, “Sayın Kılıçdaroğlu, partiyi zor durumda bırakan sürece son verip, kurultayı toplamalıdır. Bıraksın delegeler, kararlarını ‘açık oylama’ yerine, gizli oylama yoluyla sandıkta özgürce ortaya koysun” diye konuştu.

Oku
Artık ‘özgür olmayan  ülkeler’ arasındayız!

Artık ‘özgür olmayan ülkeler’ arasındayız!

Antalya Barosu Başkan Polat Balkan, dünyanın sayılı düşünce kuruluşları arasında yer alan Feedom House'un açıkladığı 2018 Dünya'da Özgürlükler Raporu'nda, Türkiye’nin ‘kısmen özgür’ kategorisinden, ‘özgür olmayan ülkeler’ arasına alındığını belirterek, “Özellikle hukuk devleti, insan hakları ve bireysel özgürlüklerde her geçen gün daha da geriliyoruz” dedi.

Oku