Özel Haber Haberleri

'Adalet yerini buldu'

'Adalet yerini buldu'

Antalya'nın Demre İlçesi’nde geçirmiş olduğu trafik kazasında ağır yaralanan ve yoğun bakıma alınan Yiğit için ailesi Demre Adliyesi önünde adalet çağrısında bulundu. Karaca ailesi Yiğit’e çarpan kamyonet sürücüsünün gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmasının ardından bir üst mahkemeye başvurdu. Yapılan protestonun ardından sürücünün tutuklandığı ve ağır cezada yargılanacağı öğrenildi. Aile “Adalet yerini buldu” diyerek sevincini paylaştı.

Oku
Hümeyra için SON 19

Hümeyra için SON 19

Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde ikamet eden Sinan Topal’ın ve Şule Topal’ın SMA Tip 1 ölümcül kas hastalığı tanısı konulan 3,5 yaşındaki kızı Hümeyra Topal’ın Antalya Valiliği’nden izinli kampanyası yüzde 81’e ulaştı. Valilik izninin bitmesine 60 gün kalan kampanyada, toplanması gereken son yüzde 19'luk dilim kaldı. Toplanması gereken tutar 6.244.800 TL.

Oku
Klimaları mazot kapattı

Klimaları mazot kapattı

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, Antalya yerelinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında klimaların açılamamasının nedeninin akaryakıt zamları olduğunu belirterek, “Her gün bir aracımız sadece akaryakıttan 300 TL zarar ediyor. Klimaların açılması ile bu tutar 800 TL’yi buluyor. Durumdan biz de memnun değiliz. Gelecek hafta, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile görüşüp çözüm bulmayı istiyoruz” dedi.

Oku
“Dar gelirli, itiliyor

“Dar gelirli, itiliyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, Antalya Konyaaltı Cemevi’nde kiracılar ile buluştu. Kiracıların sorunlarını dinleyen Milletvekili Atay, kira fiyatlarının artmasının sorunlar ürettiğini belirterek, “Daha yaşanabilir semtlerdeki kira fiyatlarının yükselmesi insanın sosyal hayatına bir müdahaledir. Sabit gelire sahip kişiler artık şehrin dışına itiliyor. Bütçesini bir miktar daha zorlayabilecek kesim ise ekonomik problemler yaşayarak üst sınıfın ikamet ettiği semtlerde kalma mücadelesi veriyor. İnsanlar artık daha iyi semtlerde kalarak, tiyatroya gitmek, gece saatlerinde güvenle sokakta yürüyebilmek gibi ihtiyaçları satın alıyor” dedi.

Oku
“Korkulan olmasın”

“Korkulan olmasın”

Geçtiğimiz yıl Antalya’da ve Türkiye’deki pek çok ilde eş zamanlı orman yangınlarıyla mücadele edilirken başlayan helikopter tartışması yeniden gündeme geldi.

Oku
Zalımın Gülü’ne büyük alkış

Zalımın Gülü’ne büyük alkış

CHP Parti Okulu kapsamında proje yapan eğitim grubu, Antalya Kadın Sahnesini Destekleme Derneği ve CHP Döşemealtı İlçe Başkanlığı desteğiyle 21 Haziran akşamı Yeşilbayır Kültür Merkezi’nde Zalımın Gülü tiyatrosunu izleyici ile buluşturdu.

Oku
Ne hukuki ne vicdani

Ne hukuki ne vicdani

Tarikat bağlantısı olduğu iddia edilen ALİMDER’in Antalya’nın Kepez İlçesi’nde Kültür Mahallesi’nde bulunan kaçak öğrenci yurdunda 7 Aralık 2021’de vahşice katledilen üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’un ölümü ile ilgili suç duyurusunun reddi ve Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nde yer alan KYK yurtlarında gerçekleşen şüpheli öğrenci ölümlerinin TBMM’de araştırılması önerisinin reddini değerlendiren Eğitim-Sen Antalya Şubesi Başkanı Nurettin Sönmez, “Ne hukuki ne vicdani” dedi.

Oku
KURBAN VAR, ALIM YOK

KURBAN VAR, ALIM YOK

Antalya Ticaret Borsası Canlı Hayvan ve Et Komitesi Üyesi Ata Sönmez, Kurban Bayramı sürecinde büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık hayvan piyasasının durumuna yönelik açıklamalarda bulundu. Sönmez, piyasanın dengesi ve üreticinin işini sürdürmesi için, 1 litre süt 1.5 kilogram yeme eşdeğer olması gerektiğini vurguladı.

Oku
‘‘SORUMLULAR CEZALANDIRILMALI’’

‘‘SORUMLULAR CEZALANDIRILMALI’’

Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, Antalya İlim ve Kültür Derneği’nin kaçak öğrenci yurdunda 7 Aralık 2021’de İhsan Güney’in, Bilgisayar Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u vahşice katletmesinin ardından, savcılığın yetkililerle ilgili soruşturmaya yer olmadığı kararını ve Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan KYK yurtlarındaki şüpheli ölümlerin araştırılması önergesinin TBMM’de reddedilmesini eleştirdi.

Oku
“TARİHE DOKUNAMAZSINIZ”

“TARİHE DOKUNAMAZSINIZ”

Antalya kent belleğinin önemli aktörü Antalya Lisesi’nin binasının Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’ne tahsisi ile ilgili konuşan Antalya Olgunlaşma Enstitüsü Kurucusu Ayla Yüksel, “Türkiye’deki olgunlaşmaların sergi fuayeleri, kendi binasındadır. Bulundukları mekân yetersiz ise yeni bir büyük bina yapsınlar. Antalya Lisesi yılların eğitim yuvası olarak var olmalıdır. Bu düşünceyi hayata geçirmek isteyenleri kınıyoruz” dedi.

Oku