Özel Haber Haberleri

Molozlar Konyaaltı  sahiline gömüldü

Molozlar Konyaaltı sahiline gömüldü

Konyaaltı sahil düzenlemesi kapsamında inşaattan çıkan hafriyat ve molozların iş makinası tarafından kazılan çukurlara gömülmesine bir vatandaştan büyük tepki geldi. Akdeniz GERÇEK’i arayarak konuyla ilgili ihbarda bulunan vatandaş, Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkililerini göreve çağırdı.

Oku
Turizmde kalın!

Turizmde kalın!

Ünlü turizmci Hüseyin Baraner, Türkiye’de turizmden para kazanan insanların sektöre güvenmeye devam etmelerini istedi. Baraner, “Artık zorlu günler geride kaldı. Önümüzdeki dönemde, turizm mesleğini herkesin kazandığı bir meslek haline getireceğiz” dedi.

Oku
Doğuyaka muhtarı tepkili

Doğuyaka muhtarı tepkili

-Muratpaşa İlçesi Doğuyaka Mahallesi Muhtarı Kemalettin Uluçay, Kırcami’nin imarı yapılırken, Doğuyaka, Topçular ve Mehmetcik mahallelerinin 18 uygulaması dışında bırakılmasına tepki gösterdi.

Oku
   Yeni yönetim belirlendi

Yeni yönetim belirlendi

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkez Yönetim Kurulu görev dağılımı yapıldı.

Oku
Açık ara kazanacağız

Açık ara kazanacağız

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin güven verici konuşması, alçakgönüllü tavrı, barıştan söz etmesi ve ekonomik olarak ülkeyi rahatlatacağına yönelik projeleriyle halkın gönlünü kazandığını belirterek, “Ben şahsen bu durumun sandığa çok olumlu yansıyacağını ve seçimi açık ara kazanacağımızı düşünüyorum” dedi.

Oku
Baro da talana  sessiz kalmadı

Baro da talana sessiz kalmadı

Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, Kleopatra Koyu’nu da içine alan Tekirova Tabiat Parkı alanının, 30 Mayıs’ta yapılan ihaleyle üç firmanın oluşturduğu ortaklığa kiralanmasına sessiz kalmadı. Balkan, “Çevre talanına, ekolojik yıkıma karşı tavrımız nettir. Söz konusu ihaleyle ve Milli Park planlarıyla ilgili haberlerin içeriğini araştırarak, konuya ilişkin hukuki çalışmalara başlatacağız” dedi.

Oku
   İNCE umut oldu

İNCE umut oldu

CHP’li Aksu Meclis Üyesi Mustafa Oruç, Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin 24 Haziran seçimleri öncesinde halktan büyük destek gördüğünü belirterek, “İnsanlar artık umutsuz değil. Toplum artık alternatifsiz değil. Karşılarında ayakları yere basan, ülkenin istediği huzuru vadeden bir lider var karşılarında” dedi.

Oku
Balık: Sandıklara  sahip çıkacağız

Balık: Sandıklara sahip çıkacağız

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, 24 Haziran seçimlerinde tüm emekçiler ve ülke için, kritik olacağı bilinciyle sandıklarda ve meydanlarda olacaklarını belirterek, “Tüm emekçileri demokrasiye sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

Oku
Son vurgun peşindeler

Son vurgun peşindeler

Çevre davalarının ünlü avukatı Tuncay Koç, Kemer’in Tekirova mahallesine bağlı Kleopatra Koyu’ndaki halkın günlük ücretsiz olarak kullandığı bir alanın özel bir şirkete verilmesini yargıya taşıyacaklarını söyledi. Koç, “İktidar da gidici olduğunun bilinci içerisinde. Bu durum onu gösteriyor. ‘Gitmeden önce son vurgunları yapılım’ diye bir telaş içerisindeler. Ama biz buna izin vermeyeceğiz. Mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Oku
Kumbul: AKP düşüşte

Kumbul: AKP düşüşte

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ahmet Kumbul, 24 Haziran seçimleri yaklaştıkça AKP’nin oylarının hızla düştüğünü, CHP’nin oylarının ise arttığını söyledi. Kumbul, Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin seçim çalışmaları için belediyede çalışan sözleşmeli memurları bile sahaya çıkarttığı iddiasını da yineledi.

Oku