Özel Haber Haberleri

YÖREX’e 200 bin  ziyaretçi bekliyoruz

YÖREX’e 200 bin ziyaretçi bekliyoruz

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, 24-28 Ekim tarihleri arasında ANFAŞ Fuar Merkezi’nde bu yıl 9’uncusunu düzenleyecekleri Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’i 200 bin kişinin ziyaret etmesini beklediklerini söyledi

Oku
En doğrusu önseçim

En doğrusu önseçim

CHP’nin önceki dönem il başkanları son dönemde kamuoyunda tartışılan belediye başkan adaylarının belirlenmesi süreciyle ilgili Akdeniz GERÇEK’e görüşlerini açıkladı. Eski başkanların tamamına yakını önseçimin en doğru seçenek olduğunu ancak toplumun ve parti tabanının görmezden gelinemeyeceğinin altını çizdi.

Oku
Borç batağındaki üreticiye  arazi satmaya çalışıyorlar!

Borç batağındaki üreticiye arazi satmaya çalışıyorlar!

Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör, Türkiye’de üreticinin adeta borç batağında olduğunu bir dönemde Hazine arazilerinin 218 bin çiftçiye satılacak ya da kiralanacak istenmesini şaşkınlıkla karışladığını söyledi. Güngör, “Üreticinin borç miktarı 100 milyar lirayı bulmuş. Sayın Bakan devletin arazisini kiraya vermekten, satmaktan bahsediyor. Üreticide para yok, borç var. Devlete ait bu araziler kime kiralanacak veya satılacak çok merak ediyorum?” dedi.

Oku
Evliliğe ilk adım;  yüzüklerini taktılar

Evliliğe ilk adım; yüzüklerini taktılar

CHP’de uzun dönem yönetimlerde görev yapan Mehmet Arslan, hafta sonu oğlu İsmet Arslan’ı n nişan törenini yaptı. Aynı zamanda CHP Muratpaşa Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olan İsmet Arslan, hayatını Havva Gülten ile birleştirmek üzere yüzüklerini taktı.

Oku
Antalya’da  ŞARBON  vakası yok

Antalya’da ŞARBON vakası yok

Tarım İl Müdürü Mustafa Özen, Akdeniz GERÇEK’e yaptığı açıklamada Antalya’da şarbonla ilgili herhangi bir vaka, herhangi bir nokta ve herhangi bir endişe verici hiçbir lokasyon olmadığını söyledi. Özen, “Sosyal medyada bazı haddini bilmeyen, yaptıkları paylaşımın nereye gittiğini bilmeyen insanlar var. Olmayan bir şey için vatandaşlarımızı bu kadar endişelendirmek kesinlikle doğru değil” dedi.

Oku
Alveroğlu: Hedefim  belediye başkanlığı

Alveroğlu: Hedefim belediye başkanlığı

Bünyesinde 1600’ü resmi toplam 26 bin üyesi bulunan Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) önümüzdeki kasım ayında seçime gidiyor. Mevcut başkan Ahmet Alper Alveroğlu’nu tekrar aday olmayacağını, gönlündeki yatan aslanın belediye başkanlığı olduğunu söyledi.

Oku
PLANSIZ KONTENJANLAR  işsizler ordusu yaratıyor

PLANSIZ KONTENJANLAR işsizler ordusu yaratıyor

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ufuk Aydın, 25 ayrı devlet ve vakıf üniversitesinde lisans eğitim-öğretimi veren Harita/Geomatik Mühendisliği bölümlerinin plansız şekilde kontenjanlarını artırmasına tepki gösterdi.

Oku
Türel de üzülmüştür!

Türel de üzülmüştür!

Antalya Kent Konseyi Kültür Sanat Grubu Başkan Yardımcısı Ziya Nur Sezen, Işıklar Caddesi’ndeki kapalı spor salonunu yıkımına üzüldüklerini belirterek, “Biz salonunun içine dokunulmayacağı ve ana yapının korunacağı biliyorduk. Çok yazık oldu” dedi.

Oku
AFET İÇİN BİREBİR

AFET İÇİN BİREBİR

İnşaat Mühendisleri Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cem Oğuz, Antalya’da yaşanan son iki deprem sonrası kamuoyunun dikkatini tekrar afet toplanma merkezine çekti. Oğuz, Antalya’nın halen bir afet toplanma merkezi olmadığını belirterek, “Bana göre yeni stat yanı, devlet hastanesi karşısındaki 100.yıl spor alanı tam buna göredir” dedi.

Oku
Bu bir uyarıydı     4.8’LİK UYARI

Bu bir uyarıydı 4.8’LİK UYARI

Antalya’da yaşanan Richter Ölçeği'ne göre 4,8 büyüklüğündeki deprem kentte heyecan yaratırken Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Keleş ve İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı’dan dikkat çekici açıklamalar geldi. Keleş, imar barışının yanlış olduğuna yönelik açıklamalarını hatırlatarak, “Neyse ki bu depremde bir yıkım yaşanmadı ama bu önümüzdeki dönemde olmayacağı anlamına gelmez” dedi. Balcı ise ”4.8’lik deprem bir uyarıdır ve ciddiye alınmalıdır” diye konuştu.

Oku