Özel Haber Haberleri

O vekile kınama ve davet

O vekile kınama ve davet

İbradı’da antik kentte AKP İbradı İlçe Başkanı Hatice Sekmen tarafından yapıldığı iddia edilen kaçak yapılaşma ve yağma iddiasına İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru ateş püskürdü

Oku
'Antalya değil, Irak’ta çekildi!'

'Antalya değil, Irak’ta çekildi!'

Antalya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşandığı iddia edilen ve sosyal medyada büyük tepkilere neden olan bir babanın çocuğuna şiddet uyguladığı videonun Antalya’da değil, bir yıl önce Irak’ta çekildiğini açıkladı

Oku
Sekmen: “Arazi mafyası olacağım hiç aklıma gelmezdi

Sekmen: “Arazi mafyası olacağım hiç aklıma gelmezdi"

Antalya’nın İbradı ilçesinde bulunan Erimna (Erymna) Antik Kenti’nin parsellere ayrılarak yağmaya hazırlandığı iddialarının muhatabı AKP İbradı İlçe Başkanı Hatice Sekmen, “İftira atıldı” diyerek, bu konuda önümüzdeki günlerde basın açıklaması yapacağını kaydetti

Oku
Yazıcıoğlu anısına hatıra ormanı

Yazıcıoğlu anısına hatıra ormanı

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Manavgat yangınında büyük hasar gören köylerden biri olan Kalemler Köyü’ne merhum Muhsin Yazıcıoğlu adına Avrupa Nizam-ı Âlem Federasyonu Genel Başkanı ve diğer federasyon başkanlarının katılımı ile 30 bin ağaç dikimi yapıldı.

Oku
‘Kanaat Önderleri’ sahaya indi

‘Kanaat Önderleri’ sahaya indi

Antalya’da İbrahim Bodur öncülüğünde Kepez Kanaat Önderleri adı altında bir oluşum hayata geçti. Kepez Kanaat Önderleri, ziyaretlerinin ilkini Akdeniz Gerçek Gazetesi’ne gerçekleştirdi

Oku
Bunun adı angarya!

Bunun adı angarya!

SES Antalya Şube Eş Başkanı Şükran İçöz, Kepez Devlet Hastanesi başta olmak üzere yıllardır merkez hastanelerden ilçelere geçici hekim görevlendirmesiyle ilgili “Burada bir adaletsiz uygulama ve eşitsizlik var” dedi.

Oku
   Kubbe göründü

Kubbe göründü

AKP’li Kepez Belediyesi’nin, Fabrikalar Mahallesi’nde 2020 yılında temelini attığı ve balığı uygun fiyatta sunmayı amaçladığı Balık Pazarı ile Organik Pazar’ın inşaatının açılışına sayılı günler kaldığı açıklandı. Balık Pazarı içerisinde bulunan ve inşaatı bitmek üzereyken yıkılan mescit ise 25 Aralık 2021 tarihinde yayımlanan “Mescidi yıktılar” haberinin ardından yeniden yapılıyor.

Oku
50 yıllık emek

50 yıllık emek

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde doğan Eğitimci ve Yazar Mustafa Koç “Torosların Türkçesi” isimli derleme sözler kitabını Antalya’ya kazandırdı. Mustafa Koç, “Toroslarda yaşayanların dilinde varlığını sürdüren sözler, çiçek toplar gibi birer birer derlenerek yaklaşık elli yılda hazırlandı. Halk ağzından sözcük derlemek, adeta kırlardan çiçek toplamaya benziyor” dedi.

Oku
Yeni hedeflere yelken açtılar

Yeni hedeflere yelken açtılar

Yaklaşık 5 ay önce göreve gelen Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi Akdeniz Gerçek Gazetesi’ni ziyaret etti. Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Yaşar Münçester’e Yönetim Kurulu’ndan, Oya Boysan, İrfan Nacar, Burhan Işık, Hakan Saatçioğlu ve İhsan Çavuşoğlu eşlik etti.

Oku
Mimarlarda ‘Yeşil’ devrim

Mimarlarda ‘Yeşil’ devrim

“Doğanın kendisini yenilemesi gibi reformist yani yenilikçi olmak istiyoruz” diyen Reformist Mimarlar, Alper Erden Engiz öncülüğünde güçlü ve nitelikli bir kadroyla seçimlere hazırlanıyor.

Oku