Özel Haber Haberleri

Antalya Lisesi’ne  göz diktiler

Antalya Lisesi’ne göz diktiler

Kentin en eski eğitim kurumu olan Antalya Lisesi’nin hemen girişindeki tarihi binaya Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın almak istediği öğrenildi. Antalya Lisesi ve Mezunları Vakfı (ALİV) Başkanı Olcay Okutan, binanın tadilatı yapılırken Kültür Bakanlığı’ndan müze yapılmak üzere ödenek çıktığını hatırlatarak, “Umuyorum bu haberler doğru değildir” dedi.

Oku
‘KESİK MİNARE’  olarak kalmalıydı

‘KESİK MİNARE’ olarak kalmalıydı

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ufuk Aydın ve Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Başkanı Akın Akay Akıncı, kentin sembol yapısı olan ‘kesik minare’nin eski haliyle kalması gerektiğini belirtti.

Oku
HİÇ ŞIK OLMADI

HİÇ ŞIK OLMADI

Mimar Osman Aydın, kentin simge eserleri arasında yer alan, Helenistik, Roma, Bizans, Beylikler, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerini yaşayan Kesik Minare’nin açık hava müzesi yerine cami yapılmasının şık olmadığını söyledi.

Oku
“Demokrasi ölmüştür”

“Demokrasi ölmüştür”

Antalya Barosu’nun önceki dönem başkanlarından Gürkut Acar ve Cengizhan Gököz, İstanbul seçimlerinin yenilenme kararını çok sert bir dille eleştirdi. Gürkut Acar, seçimlerin yenilenmesinin bir hukuk rezaleti olduğunu ve bu kararla demokrasinin ortadan kalktığını belirtirken; Cengizhan Gököz, alınan kararın hukuki değil siyasi olduğunu kaydetti.

Oku
Yandaşlar bankamatik  memuru olmuş çıkmış

Yandaşlar bankamatik memuru olmuş çıkmış

CHP’li Gürsel Tekin’in kulakları çınlasın. İYİ Parti Demre İlçe Başkanı Hüseyin Şahin, geçtiğimiz haftalarda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde 4 bin bankamatik memuru olduğuna yönelik açıklamalarıyla gündemden düşmeyen CHP’li Gürsel Tekin’in kulaklarını çınlatacak bir açıklama yaptı. Şahin, “Demre’de ciddi derecede işe gelmeyip maaş alanlar var. Bunlar AKP’ye çalışan yandaşlar. Antalya’da 4 bin bankamatik memuru olmasa bile bunun yarısı kadar olduğuna inanıyorum. Çünkü Demre’de 100’ün üzerinde varsa siz Büyükşehir’i düşünün” dedi.

Oku
 HES için asırlık  çınarlar kesilecek

HES için asırlık çınarlar kesilecek

UNESCO’nun dünyada yaşanılabilir 100 yer içinde 19’uncu sırada gösterdiği Alara Vadisi’nde halk ayağa kalktı UNESCO tarafından 2008 yılında doğal güzellikleri ile dünyada yaşanılabilir 100 yer içinde 19’uncu sırada gösterilen Alara Vadisi, HES’e kurban edilmek üzere. Eğer Alara Çayı üzerindeki 10 kilometrelik alana yapılmak istenen 8 adet Hidro Elektrik Santrali (HES) projesi, hayata geçirilirse bölge tamamen istimlak edilerek evler yıkılacak ve bin 200 adet asırlık çınar ağacı kesilecek.

Oku
Birleşik Kamu-İş: BASKI YOK  KOPUŞ VAR

Birleşik Kamu-İş: BASKI YOK KOPUŞ VAR

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın "Belediyelerin gücünü arkasına alarak, belediye emekçileri sendikalarından istifaya zorlanarak yandaş sendikalara geçmeleri için tehdit ediliyor” şeklindeki açıklamalarının iftira olduğunu söyledi. Balık, hiçbir şekilde kimseye baskı yapmadıklarının altını çizerek, “Kimse bizi bu şekilde suçlayamaz ama Memur Sen’den kopuş ve sendikamıza üye olan arkadaşlarımız olduğu da bir gerçek. Ayrıca muhalefet partili liderlerine iftira atarak, sendikaları başkanları karalayarak hedefe ulaşamazlar” dedi.

Oku
Ölüm çukuru!

Ölüm çukuru!

Kepez İlçesi Fabrikalar Mahallesi 3016 Sokak’ta iki yıl önce inşaat için açılan çukur, çevrede yaşayan vatandaşların büyük tepkisini çekiyor.

Oku
Yumruk atanın serbest bırakılması ‘sırtını sıvazlamaktır’

Yumruk atanın serbest bırakılması ‘sırtını sıvazlamaktır’

Antalya Barosu’nun önceki dönem başkanlarından Alper Tunga Bacanlı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yumruk atan şahsın, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ciddi bir sıkıntı yaratabileceğini söyledi. -Bacanlı, bu tip olayların domino taşı etkisi uyandırabileceğini uyarısında bulunarak, “Böyle bir eylemi ortaya koyan insanı salıvermek ‘sırtını sıvazlamak' demektir. Yarın çok daha vahim olaylara yol açar” diye konuştu.

Oku
“İç çatışma” uyarısı

“İç çatışma” uyarısı

Akdeniz GERÇEK Gazetesi’ yazarları Gürkut Acar ile Cengizhan Gököz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde yapılan saldırının planlanmış bir terör olayı olduğunu iddia etti. Acar, saldırının arkasında iktidarın parmağı olduğuna yönelik görüş bildirirken; Gököz, yaşananların ciddi bir uyarı olarak ele alınmasını istedi ve ülkede iç çatışma yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Oku