Özel Haber Haberleri

“Hijyende Mükemmellik”

“Hijyende Mükemmellik”

TUI SENSATORI Resort Barut Sorgun,Eczacıbaşı Profesyonel’in 2017 yılında başlattığı “Hijyende Mükemmellik” projesi kapsamında yapılan periyodik denetimlerden başarıyla geçerek sertifikasını aldı.

Oku
İnsan hakları mücadelemiz sürecek!

İnsan hakları mücadelemiz sürecek!

Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nün 71. Yılı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Yazılı açıklamada Türkiye İnsan Hakları hareketini oluşturan bütün bileşenlerle dayanışma içinde mücadelelerinin sürdüreceği paylaşıldı.

Oku
Balık: İnsan hakları  demokrasi ile korunur

Balık: İnsan hakları demokrasi ile korunur

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, insan haklarının 71’inci yılında hak ihlallerinin hala devam ettiğini kaydetti. Balık, ülkede özgürlüklerin, adaletin, insan haklarının korunması ve geliştirilmesinin demokrasi ile mümkün olduğunu kaydetti.

Oku
CHP Konyaatı İlçe Başkan Adayı Beyazıt Canelli; “İlkeli siyaset  hedefliyoruz”

CHP Konyaatı İlçe Başkan Adayı Beyazıt Canelli; “İlkeli siyaset hedefliyoruz”

CHP Konyaatı İlçe Başkan Adayı Beyazıt Canelli, kimsenin adamı olmadığını belirterek, “İlkeli siyaset yapmayı hedefliyoruz. Başarabilirsek ne mutlu. Kazanamazsak da gider başkanımızı tebrik eder yanında yürümeye devam ederiz” dedi.

Oku
Yenilenebilir enerji  kaynakları konuşulacak

Yenilenebilir enerji kaynakları konuşulacak

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi’nin Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu, 12 Aralık Perşembe günü Antalya’da başlıyor. Sempozyuma, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek’in de katılması bekleniyor.

Oku
Maden Kanunu’na  DESTEK VERİN

Maden Kanunu’na DESTEK VERİN

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Maden Kanunu’nda yapılacak değişiklikle ilgili meslektaşlarının görüş ve önerilerde bulunmasını istedi.

Oku
Felaketten dönüldü

Felaketten dönüldü

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Kayabaş, AKP’li Menderes Türel’in “Çılgın Projem” dediği Boğaçay Projesi’nin gerçekleşmemesini büyük bir şans olarak nitelendirdi. Kayabaş, “Eğer proje, deniz suyu yani tuzlu su içeri alınarak gerçekleştirilseydi çok daha büyük çevresel felaketlere sebebiyet verecekti. Açıkçası felaketten dönülmüş oldu” dedi.

Oku
Meclis’te ticari kavgası

Meclis’te ticari kavgası

Muratpaşa Belediyesi’nin mülkiyetindeki Aspendos Bulvarı üzerindeki Festival Çarşısı olarak bilinen alanın bir kısmında yapmak istediği ticari plan değişikliği ve emsal artışı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde muhalefete neden oldu. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yatırımlarda kullanmak için arsalarını değerlendirmek istediklerini belirterek, muhalefete yüklendi. NEDEN TİCARET HAKKINI KULLANMASIN? Antalya Büyükşehir Meclisi’nde Meydankavağı Mahallesi'ndeki 28019 ada, 1 parselin, ticari alana dönüştürülmesine ve emsalin 1’e çıkarılmasına yönelik gündem maddesine AKP ve MHP grubunun 'hayır' oyu vermesi Başkan Uysal’ı kızdırdı. Uysal, “Kamu elinde ne varsa her şeyi yeşil alana çevirmesi cahilce bir yaklaşım olur. Belediye parselinde ticaret hakkını neden kullanmasın, milletin malını neden değersizleştirelim? Nasıl bir kafa bu?” dedi. Tadilata, Muratpaşa Belediye Meclisi’nde de AKP ve MHP ret vermişti.

Oku
Umudumuz kişi değil,  CHP OLMALI!

Umudumuz kişi değil, CHP OLMALI!

Antalya Atatürk Kültür Merkezi (AKM) haftasonu farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. “1980 Öncesi CHP Gençliğinin Gözüyle 2019 Türkiyesi” başlıklı panel, 7 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’de gerçekleşti. Yöneticiliğini Giray Ercenk’in yaptığı panelde, 1972-1974 döneminde CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı olan Sabri Ergül, 1975-1978’deCHP Gençlik Kolları Genel Başkanı olan Zeki Alçın ve 1978-1980’de İzmir Gençlik Kolları Başkanı olan Musa Çam 2019 Türkiyesi’ni değerlendirdi.

Oku
“Haklarımızı kaybediyoruz”

“Haklarımızı kaybediyoruz”

Cumhuriyet Kadınları Derneği Konyaaltı Şubesi Başkanı Hikmet Özkaya, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85’inci yıl dönümünün arifesinde bir gencecik kızın daha katledildiğini belirterek, “Cumhuriyet'imizin biz kadınlara sağladığı tüm insani haklarımızı kötü iktidarlar yüzünden birer birer kaybediyoruz” dedi.

Oku