Siyaset Haberleri

Akburak yeniden Başkan

Akburak yeniden Başkan

Saadet Partisi Antalya Kepez İlçe kongresi yapıldı. Tek liste ile yapılan seçimde Mehmet Akburak güven tazeleyerek yeniden Kepez İlçe Başkanı seçildi. Akburak, “Biz 840 sandıkta oy verecek insanların her biriyle tek tek konuşmadan seçime girersek vebal altında kalırız” diye konuştu.

Oku
'Karşısında duracağız'

'Karşısında duracağız'

Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Attalos Heykeli önünde “LGBT karşıtı” basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yumakoğulları yaptı. Yumakoğulları, “Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları olarak LGBT derneklerinin her alanda karşısında duracağımızı kamuoyuna duyuruyor, devlet yetkililerini göreve davet ediyoruz” dedi.

Oku
“Halkın iktidarını sandıktan çıkartacağız”

“Halkın iktidarını sandıktan çıkartacağız”

CHP Kepez İlçe Başkanlığı tarafından 25 Haziran Cumartesi günü Yeni Mahalle Semt Evi’nde Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi. Danışma kurulu toplantısında konuşan CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, ‘Halkın iktidarını sandıktan çıkarana kadar gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz’’ diye konuştu.

Oku
“Peşkeş araştırılsın”

“Peşkeş araştırılsın”

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, 125 yıldır eğitim-öğretim faaliyetlerine ev sahipliği yapan Antalya Lisesi’nin ana girişinde yer alan tarihi binanın önce Olgunlaşma Enstitüsü’ne tahsis edileceği, ardından hedeflenen kişi ya da kurumlara adrese teslim şekilde peşkeş çekileceği iddialarının araştırılması gerektiğini söyledi.

Oku
“Herkes susuyor”

“Herkes susuyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 2001 yılında enflasyonun yüzde 27’ye ulaşmasından sonra hükümetten çekildiğini hatırlatarak, “Resmî rakamlara göre enflasyon yüzde 73, herkes susuyor” dedi.

Oku
“ZEYTİNLİKLERDEKİ KATLİAM DEVAM EDİYOR ”

“ZEYTİNLİKLERDEKİ KATLİAM DEVAM EDİYOR ”

CHP Antalya Milletvekili ve Sanayi ve Enerji Komisyonu Üyesi Çetin Osman Budak, Muğla İkizköy’de Limak-YK Enerji tarafından 31 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilen zeytinlik katliamının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan izin alınmadan yapıldığını ortaya çıkardı. Budak, “Yönetmelik değişikliği açıkça izin şartı getirmesine rağmen, Limak-YK enerji şirketi izin almadan Muğla İkizköy’de zeytinlik katliamı yaptı. Kamu görevlileri de izinsiz faaliyeti durdurmak yerine, protesto eden köylüleri göz altına aldı. Bu tam bir skandaldır. Artık tuz da koktu” dedi.

Oku
 “KÜLTÜREL MİRASIMIZ RANT KAPISI OLDU”

“KÜLTÜREL MİRASIMIZ RANT KAPISI OLDU”

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 1 Temmuz 2022 tarihinden geçerli olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müze ve ören yerlerine giriş ücretlerine yapılan zamları eleştirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına bir soru önergesi veren Budak, “Ne kültürel mirasımız rant kapısı ne de Bakanlık pazarlama şirketidir” dedi. Budak, “Bakanlığın önceliği, yurttaşlarımızın müze ve ören yerlerini ziyaret etmelerini kolaylaştırmak olmalıdır. Tüccar zihniyetiyle müze işletilmez. Yapılan zam, alım gücü düşen yurttaşa ‘müzelere gelmeyin’ demektir” diye konuştu.

Oku
“ALEVİLER ÜZERİNDEN  OYUN OYNANIYOR”

“ALEVİLER ÜZERİNDEN OYUN OYNANIYOR”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada, “Suç işleri bakanı Alevi toplumu üzerinden bir oyun oynuyor. Buna Kültür ve Turizm Bakanı’nı da Gençlik ve Spor Bakanı’nı da ortak etmiş. Bu suç işleri bakanlığına, Aleviliği alet edecek, Aleviliği burada işin içerisine karıştıracak, oyunlardan vazgeçin” dedi.

Oku
Korkuteli’nin huzuru kaçtı

Korkuteli’nin huzuru kaçtı

CHP Antalya Milletvekili Arı, Korkuteli ilçesindeki saldırıları Meclis gündemine taşıdı

Oku
Hukuksuzluğa geçit vermeyeceğiz

Hukuksuzluğa geçit vermeyeceğiz

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) emniyet amiri ile tartışan İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu hakkındaki EGM’nin yaptığı açıklamaya Deva Partisi Antalya İl Başkanı Selda Öner tepki gösterdi.

Oku