Siyaset Haberleri

‘Boyun eğmeyeceğiz’

‘Boyun eğmeyeceğiz’

TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu’nca yapılan açıklamada, “Meslek alanımızı, meslektaşlarımızı ve meslek örgütlülüğümüzü hedef alan saldırılar karşısında sessiz kalmayacağız. Bu ülkenin onurlu ve direngen mühendis, mimar ve şehir plancıları vardır ve yaşanan bu haksızlıklara, bu saldırganlığa asla boyun eğmeyecektir” denildi.

Oku
Anketten Böcek çıktı

Anketten Böcek çıktı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Bilgi Toplama Merkezi Yerel Gündem Araştırması'nda 75,3 başarı oranıyla Türkiye genelinde en başarılı belediye başkanı seçildi.

Oku
ADD’den havalimanı  projesine imzalı tepki

ADD’den havalimanı projesine imzalı tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, İstanbul’da yapımı devam eden üçüncü havalimanının adının Atatürk olarak kalması gerektiğini söyledi. İmza kampanyası başlattıklarını açıklayan Daş, “Siyasi iktidarın 16 yıllık yönetim tarzına ve uygulamalarına bakıldığında; Atatürk adına bile tahammül edemedikleri ortadadır” dedi.

Oku
Şok !. Fettah Tamince’nin  FETÖ dosyası kapatıldı

Şok !. Fettah Tamince’nin FETÖ dosyası kapatıldı

Rixos otellerinin sahibi olan ve bir dönem cemaat içerisinde yer aldığını itiraf eden işadamı Fettah Tamince hakkında Antalya’da yürütülen FETÖ soruşturması skandal yargı kararlarıyla kapatıldığı bildiriliyor.

Oku
Kumbul’dan danışmada  Türel muhalefeti

Kumbul’dan danışmada Türel muhalefeti

CHP İl Başkanlığı’nın ikinci kez düzenlediği İl Danışma Kurulu toplantısında konuşan İl Başkanı Ahmet Kumbul, AKP’li Menderes Türel’in Antalya’yı iyi yönetemediğini belirterek, “Sadece betona yatırım yapan belediye başkanı Antalya’ya iyi gelmedi. Artık Antalya’yı iyi yönetemiyorsunuz bırakın bize, biz yönetelim" dedi.

Oku
CHP kazanırsa  geri gelecek!

CHP kazanırsa geri gelecek!

Bu yıl 55'incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali meclis gündemine geldi. CHP grubu, geçen yıl kaldırılan 'ulusal' kategorinin yeniden festivale eklenmesi gerektiğini belirterek, "Antalya'da iktidarı alırsak halkın festivali olması için ulusal boyutu yine ekleyeceğiz" dedi.

Oku
Türel Baykal’ı  ziyaret etti

Türel Baykal’ı ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Menderes Türel, Ankara'da tedavisi devam CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'i ziyaret etti.

Oku
CHP’de birliktelik çağrısı

CHP’de birliktelik çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı İlçe Başkanlığı Danışma Kurulu, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ve Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk’un yanı sıra çok sayıda parti üyesi katıldı.

Oku
Muratpaşa çekişmesi

Muratpaşa çekişmesi

Yıllardır CHP’nin kalesi olarak lanse edilen Muratpaşa’ya AKP, sosyal demokrat aday ararken, CHP’de de Başkan Ümit Uysal’ın yerine aralarında eski milletvekili ve il başkanı ile meclis üyelerinin olduğu 7 isim geçiyor. 21. Dönem Antalya İl Genel Meclis Üyesi olan, son seçimlerde eğilim yoklamasında 1. çıkarak Büyükşehir ve Muratpaşa belediye meclis üyesi olan Songül Başkaya, Deniz Filiz, Devrim Kök, Ömer Melli, Murat Bulat, Figen Çalıkuşu, Aslı Baykal adaylar arasında ismi öne çıkanlar.

Oku
   CHP’nin 1992 kurucuları buluştu

CHP’nin 1992 kurucuları buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP’nin 95’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla partinin 1992 Antalya kurucularının buluştuğu yemekte “1992’de partimizi yeniden açılırken sizin gibi siyasette deneyimli, fikirleri olgun insanların arasında bulunma şansı yakalamıştım. Bunun onurunu hep taşıdım” dedi.

Oku