Siyaset Haberleri

Kepez’i kazanacağım

Kepez’i kazanacağım

CHP-İYİ Parti ittifakının Kepez Belediye Başkan Adayı Murat Dinç, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimde kazananın yüzde 51 ile kendisinin olacağını iddia etti. Dinç, “Kepez’i almak için 150 bin oyu geçmek gerekiyor. Tahminen 15 bin civarında oy, kazananı belirleyecek. Ama ben kazanacağımı düşünüyorum” dedi.

Oku
“ Halkın eli, kolu ve  dili olmak istiyorum”

“ Halkın eli, kolu ve dili olmak istiyorum”

CHP Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Memet Ali Arı, 20 Ocak Pazar günü yapılacak olan eğilim yoklamasında 6 sıra numarasında yer aldığını belirterek, partililerinden Malatya doğumlu bir Antalyalı olarak destek istedi. Arı, halkın eli, kolu ve dili olmak için görev beklediğini de kaydetti.

Oku
“Aksu’yu bırakmayız”

“Aksu’yu bırakmayız”

CHP Aksu İlçe Başkanı Kenan Yıldız, İsa Yıldırım olmadan Aksu’da şu saatten sonra seçim almanın mümkün olmadığını ve kolay kolay Aksu’yu bırakmayacaklarını söyledi.

Oku
Aksu’ya karşılık  KEPEZ CHP’de

Aksu’ya karşılık KEPEZ CHP’de

CHP-İYİ Parti ittifakında en çok sorun yaşanan ilçeler olan Kepez ve Aksu için iki partinin genel merkezlerinin uzlaştığı, Kepez’in CHP’ye, Aksu’nun ise İYİ Parti’ye bırakıldığı haberleri akşam saatlerinde medyaya düştü. CHP’nin daha önce Aksu Belediye Başkanı olarak ismi açıklanan İsa Yıldırım’ın geri çekileceği ileri sürülüyor.

Oku
Kocagöz Truva Atı mı?

Kocagöz Truva Atı mı?

Halkevleri Akdeniz Bölge Temsilcisi Kutay Meriç, CHP’nin Kepez Belediye Başkan Adaylığı için adı geçen AKP’li Mesut Kocagöz’ün adaylığının AKP’nin bir tezgahı olabileceğini iddia etti. Meriç, “Kocagöz’ün böylesine önemli bir görevde iken bunu riske atıp aday olmak istemesini anlamakta güçlük çekiyorum. Bu bir AKP tezgahı mı? Kocagöz, Truva Atı olabilir mi?” dedi.

Oku
Bozdağ: Seçimde Kaş’a  oy istemeye gelmeyin

Bozdağ: Seçimde Kaş’a oy istemeye gelmeyin

Geçtiğimiz dönemde Kaş CHP Gençlik Kolları Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Onur Bozdağ, Kaş İlçesi’nin Belenli Mahallesi’ne yapılmak istenen maden ocağı konusunda sesini çıkarmayanların 31 Mart Yerel Seçimlerinde Kaş’a oy istemeye gelmemesini istedi.

Oku
CHP Kepez’de istifa

CHP Kepez’de istifa

Cumhuriyet Halk Partisi Kepez İlçe Başkan Yardımcısı Zeki Doğan, görevinden istifa etti. Doğan, yaptığı açıklamada gördüğü lüzum üzerine istifa ettiğini belirterek, şu imalı açıklamayı yaptı: “Siz değerli dostlarımı ve CHP gönül yoldaşlarımı yarı yolda bıraktığım için, bir kişi hariç hepinizden özür dilerim.”

Oku
“Örgütün belediyedeki sesi olacağım”

“Örgütün belediyedeki sesi olacağım”

CHP Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Yıldız Duran, örgütlerle birlikte belediyede projeler yapıp bu projeleri hayata geçirmek için partisinden görev beklediğini söyledi. Duran, 20 Ocak’ta yapılacak eğilim yoklamasında 16 numara ile üyelerden destek bekliyor.

Oku
Kocagöz’e Genel Merkez desteği

Kocagöz’e Genel Merkez desteği

AKP’den istifa eden Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mesut Kocagöz’ün CHP Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın desteğinin yanı sıra CHP Genel Merkezi’nden de desteklendiği ortaya çıktı. Kocagöz, CHP Genel Merkezi’nden adaylık teklifi aldığını, Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı ile görüştüğünü, görüşmelerin olumlu geçtiğini söylemişti.

Oku
Halk AKP’den  hesap soracak

Halk AKP’den hesap soracak

CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, AKP Manavgat İlçe Başkanlığı’nın Başkan Şükrü Sözen’i halkın hassasiyetleri üzerinden tiyatro sergilemekle suçladığını hatırlatarak, “Önümüzdeki yerel seçimlerde halk sizden bunların mutlaka hesabını soracaktır” dedi.

Oku