Siyaset Haberleri

Tamince’ye yeniden FETÖ soruşturması

Tamince’ye yeniden FETÖ soruşturması

Adalet Bakanlığı, FETÖ'ye yardım iddiasıyla daha önce yargılanan Fettah Tamince hakkında yeniden soruşturma açılmasına karar verdi.

Oku
MHP’de Aksoy depremi

MHP’de Aksoy depremi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mustafa Aksoy, sosyal medya kanalıyla sağlık sorunları gerekçesiyle görevinden ayrıldığını paylaşsa da önceki gün MHP Genel Merkezi tarafında hakkındaki iddialar dolayısıyla görevinden alındığı öğrenildi. Aksoy’un teknik takip yapılan silah kaçakçılığı operasyonu kapsamında adı geçtiğinden görevinden alındığı ve gözaltında olduğu iddia ediliyor.

Oku
Hasan Gökce BERAAT ETTİ

Hasan Gökce BERAAT ETTİ

Hasan Gökce, Korkuteli Belediye Başkanlığı döneminde hakkında başlatılan FETÖ davasından beraat etti. Gökce, “Siyaset Mühendisliğinizin şeytani planlamasıyla; yalan ve iftiralar üzerine kurmaya çalıştığınız bu adice komplo; yüce Türk adaletinin terazinde tartılarak gereği yapılmıştır” dedi.

Oku
Bunlar Ülkücü olamaz

Bunlar Ülkücü olamaz

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, Kepez İlçe Başkanlığına yapılan çirkin saldırının Ülkücüler tarafından yapıldığına inanmadıklarını belirterek, “Bizler Türk milliyetçiliğine gönül vermiş insanlarız. Kardeşlik hukukunu çok iyi biliriz. Fakat son dönemde bazı provokasyonlarla bizi sokağa çekmeye çalışıyorlar" dedi.

Oku
İYİ Parti Kepez İlçe  BİNASINA SALDIRI

İYİ Parti Kepez İlçe BİNASINA SALDIRI

İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut, ilçe binalarına yapılan saldırıyı kınadı. Bulut, “Genel Başkanımız Meral Akşener ve parti kimliğimize hakaret eden cümleleri gördük. Bu olayın güvenlik güçleri tarafından çözüleceğine inancımız tamdır” dedi.

Oku
Dökmeyin biriktirin

Dökmeyin biriktirin

Muratpaşa Belediyesi, yılın 8 aylık döneminde 2 bin 982 litre bitkisel atık yağı, Çevreci Komşu Kart projesi kapsamında evlerden topladı. Toplanan atık yağ karşılığında 2 bin 982 puan da Çevreci Komşu Kartlara yüklendi.

Oku
Müdür Arslan uyardı:  Velilere külfet yok!

Müdür Arslan uyardı: Velilere külfet yok!

Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, yardımcı ders kitabı, kayıt parası gibi velilere külfet getirecek hiçbir uygulamaya kesinlikle izin verilmeyeceğini söyleyerek, velilerden destek istedi.

Oku
AKP ve MHP’ye “Milli İttifak”  göndermesi

AKP ve MHP’ye “Milli İttifak” göndermesi

Siyasetçi ve hukukçu Nizamettin Sağır, “Milli İttifak” kriterleriyle ilgili yaptığı açıklamada AKP ve MHP’ye sert göndermelerde bulundu. Sağır, 8 maddede topladığı kriterlerin aksini yapanlarla milli ittifak olunamayacağını söyledi.

Oku
Barolar Kocaeli’nde toplandı

Barolar Kocaeli’nde toplandı

Türkiye Barolar Birliği(TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki adli yıl açılış törenine katılmasına muhalefet eden ve aralarında Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan’ın da bulunduğu Baro Başkanları, dün olağanüstü genel kurul konusunu görüşmek üzere Kocaeli’nde toplandı.

Oku
12 Eylül’le hesap bitmedi

12 Eylül’le hesap bitmedi

Antalya Tabip Odası’nca(ATO) yapılan açıklamada, “39 yıl sonra da olsa, 12 Eylül Darbesi ile hesabımız bitmedi. Darbe ve sonrasındaki süreçte diğer alanlardaki yıkım yanında sağlık hakkını gasp eden kararları da veren darbeciler sözde değil gerçek belgelerle yargılanmalı ve tarihe not düşülmelidir” denildi.

Oku