Siyaset Haberleri

Büyükşehir’de bütçe tartışması

Büyükşehir’de bütçe tartışması

Dün ‘Büyükşehir’de bütçe yine açık’ başlıklı haberimizde belirttiğimiz Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 2019 yılı bütçesi 3 milyar 410 milyon lira olarak meclisten geçti. Bütçe mecliste tartışma yarattı.

Oku
   Üretmeden tüketen  sistemin esiri olduk

Üretmeden tüketen sistemin esiri olduk

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Tekin, vatandaşın üretmeden tüketmeyi kolaylaştıran bir sistemin esiri olduğunu iddia etti. Tekin, ülkenim gidişinin kötü olduğunu belirterek, “İsraf ve rüşvet engellenmeli, üretime dönük olmayan yatırımlar askıya alınmalı” dedi.

Oku

Aleviler seçime gitti

Antalya’daki Alevi kültür dernekleri Antalya (Muratpaşa), Konyaaltı ve Kepez şubelerinde seçime gitti. Antalya şubesinde Hasan Kaya, Konyaaltı şubesinde Abidin Şahin, Kepez şubesinde ise Seher Şengüllü Yılmaz’ın listeleri kazandı.

Oku
AKP’de temayül yoklaması

AKP’de temayül yoklaması

Antalya'da AKP’li delegeler, 19 ilçe ve büyükşehir belediyesi başkanlığı adaylarını belirlemek üzere ilk kez elektronik ortamda temayül yoklamasına katıldı. Temayül yoklaması Samsun Milletvekili ve Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın denetiminde yapıldı.

Oku
   AKP bu pahalılıkta  Büyükşehir’i alamaz

AKP bu pahalılıkta Büyükşehir’i alamaz

Birleşik Kamu-İş’in Antalyalı Genel Başkanı Mehmet Balık, AKP iktidarının hayat pahalılığına engel olamadığını ve halkı enflasyona ezdirdiğini belirterek, “Bu şartlarda AKP’nin Antalya yerelinde seçim alması özellikle Büyükşehir’i kazanması mümkün değil” dedi.

Oku
Özgür Kurga, Kemer’de   AKP’den aday adayı

Özgür Kurga, Kemer’de AKP’den aday adayı

Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Özgür Kurga, AKP’den Kemer Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Oku
AMAÇLARI CHP’DE  KAOS YARATMAK

AMAÇLARI CHP’DE KAOS YARATMAK

-CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek hakkındaki iddialarının CHP’yi karıştırmaya yönelik açıklamalar olarak gördüklerini söyledi.

Oku
 Çavuşoğlu : Cesedin parçalanması için cihazlar getirilmiş

Çavuşoğlu : Cesedin parçalanması için cihazlar getirilmiş

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin önceden planlandığını belirterek, "Bu anlık bir şey değil, cesedin parçalanması için gerekli şartlar ve cihazlar buraya getirilmiş. Yani bu şahsın öldürüleceği ve nasıl parçalanacağı önceden planlanmış" dedi.

Oku
   Böcek: AKP’li Taş  yalan söylüyor!

Böcek: AKP’li Taş yalan söylüyor!

Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, AKP İl Başkanı Taş’ın, “Muhittin Böcek ile 2009-2014 seçimlerinden önce görüşmelerimiz oldu. O dönemde Konyaaltı için görüşmüştük, çeşitli sebeplerle olmadı” şeklindeki sözlerinin tamamen asılsız olduğunu söyledi.

Oku
Necati Topaloğlu  CHP'den istifa etti

Necati Topaloğlu CHP'den istifa etti

CHP'den Kemer Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan Necati Topaloğlu, mevcut Başkan Mustafa Gül’ün yeniden aday gösterileceğinin anlaşılması üzerine aday adaylığından çekilirken, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Oku