Siyaset Haberleri

Antalya Lozan’ı gururla kutlayacak

Antalya Lozan’ı gururla kutlayacak

Antalya, 24 Temmuz 1923’te İsviçre’nin Lozan kentinde imzalanan Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından birisi olan Lozan Barış Antlaşması’nın 95’nci yıldönümünü Cumhuriyet Meydanı’nda kutlayacak..

Oku
Antalya 9’u buldu

Antalya 9’u buldu

CHP’de ‘Değişim ve Dönüşüm Kurultayı’ için pazartesi günü başlatılan noter tasdikli ‘Olağanüstü Kurultay Çağrısı’nda üçüncü günde 522 imzaya ulaşıldığı bildiriliyor. 28 delegesi olan Antalya’da imza veren kurultay delegesi sayısı 9’a çıktı. Zafer Menekşe, İsa Eser ve Emrah Kıvanç Mısırlıoğlu’nun da olağanüstü kurultay için imza verdikleri öğrenildi.

Oku
STK’lar  ve sendikalar  susturulmak isteniyor

STK’lar ve sendikalar susturulmak isteniyor

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Cumhurbaşkanlığı 5 numaralı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığına bağlı Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) meslek örgütleri ve sendikalar üzerinde her türlü kontrol yetkisi verildiğini hatırlatarak, “Demokratik Kitle Örgütleri ve sendikalar gibi muhalif sesler, işlevsizleştirilmek ve susturulmak isteniyor” dedi.

Oku
  Antalya’dan ilk imzalar!

Antalya’dan ilk imzalar!

CHP’de 24 Haziran seçimlerinden sonra başlayan değişim talepleri, olağanüstü kurultay toplanması amacıyla delegelerin noter kanalıyla imza vermesiyle dün yeni bir boyut kazandı. Olağanüstü kurultay için 625 delegenin imzası gerekiyor. 28 kurultay delegesi bulunan Antalya’da ilk imzaları Mehmet Özbey, Abdullah Akbaba ve Ali Takavut verdi.

Oku
Davayı kazanırsa  piyaz ısmarlayacak

Davayı kazanırsa piyaz ısmarlayacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kendisine iftira sattığını iddia ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine 50 bin liralık tazminat davası açtı. Türel, davayı kazanırsa bu para ile Antalyalı hemşehrilerine piyaz ısmarlayacak.

Oku

Antalya'da FETÖ'den 2 bin 321 kişi tutuklandı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, kentte toplam 2 bin 321 kişi tutuklandı.

Oku
CHP’li Keleş: istifama ilişkin  yakıştırmalar gerçek dışıdır

CHP’li Keleş: istifama ilişkin yakıştırmalar gerçek dışıdır

CHP İl Bilişim ve Basın Sorumlusu Canan Keleş, istifasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Keleş, “Gerek sosyal medyada, gerekse basılı bir günlük yayında istifama ilişkin yapılan yakıştırmalar ve ileri sürülen gerekçeler hem gülünç, hem de tümüyle gerçek dışıdır” dedi.

Oku
CHP’de  sosyal medya avı

CHP’de sosyal medya avı

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’un bir dönem ekip arkadaşı olan Şenol Saçık ve Yasin Karasu’nun Disiplin’e gönderilmek üzere il yönetiminin harekete geçtiği öğrenildi. Saçık ve Karasu’ya bir tebligat yapılmazken iki CHP’linin suçlarının sosyal medyada partinin son seçimlerde başarısız olduğunu paylaşmaları olduğu iddia ediliyor.

Oku
TÜRSAB atamalardan memnun

TÜRSAB atamalardan memnun

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile yine ilk kabinenin Dışişleri Bakanı olarak yeniden görevine getirilen Mevlüt Çavuşoğlu’nu tebrik ettiklerini söyledi.

Oku
Ulukapı'ya, Letonya  Devlet Nişanı verildi

Ulukapı'ya, Letonya Devlet Nişanı verildi

Letonya'nın Antalya Fahri Konsolosu Aslı Bayar Ulukapı'ya, 2004'ten bu yana yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Letonya tarafından devlet nişanı verildi.

Oku