Siyaset Haberleri

Kumbul: Sandıktan gereken  cevabı almıştı, yetmemiş

Kumbul: Sandıktan gereken cevabı almıştı, yetmemiş

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel’in Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili medyada yer alan haberler sonrası yaptığı sert açıklamaya yanıt verdi.

Oku
Türkiye'nin komşuları son  3- 4 ayda birkaç defa değişti

Türkiye'nin komşuları son 3- 4 ayda birkaç defa değişti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son 3-4 ayda Türkiye'nin güney komşularının birkaç defa değiştiğini belirterek, "Komşuları değişmesine rağmen Türkiye'nin iradesi değişmedi" dedi.

Oku
Özdağ; ‘Saray Rejimi ile  Devlet yönetilemez’

Özdağ; ‘Saray Rejimi ile Devlet yönetilemez’

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ; iktidara geldiklerinde ilk işlerinin Suriyelileri memleketlerine göndermek olacağını belirtti. Özdağ, devletin her alanda kilitlendiğini dile getirip “Saray Rejimi ile Devlet yönetilemez” dedi.

Oku
CHP Finike'de delege SEÇİMLERİ BAŞLADI

CHP Finike'de delege SEÇİMLERİ BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Finike İlçe Başkanlığı delege seçimleri Turunçova ve Yeşilyurt mahalleleriyle başladı.

Oku
“Bahçeli Antalya’da  güçlenmemizi istiyor”

“Bahçeli Antalya’da güçlenmemizi istiyor”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hilmi Durgun, geçen hafta Devlet Bahçeli'yi ziyaret ettiğini belirterek, "Devlet Bey Antalya'yı sevdiğini ve MHP'nin Antalya'da güçlenmesini istediğini kaydetti. Özel bir talimatı olmadı" dedi.

Oku
Kepez’de Kadınlar  Gencer’e emanet

Kepez’de Kadınlar Gencer’e emanet

İYİ Parti’nin tüzük değişikliği sonrasında il ve ilçelerde Kadın Kolları Başkanlığı kurulması kararının ardından Antalya’da ilk adım atıldı ve 2014 yılında AKP’den istifa eden Havva Gencer, İYİ Parti Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanlığına atandı.

Oku
Söz sahibi olmak istiyoruz

Söz sahibi olmak istiyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin dış politikasının sadece bölge ile sınırlı olmadığına vurgu yaparak, "Biz kabuğunu kırmış devletiz. Dünyanın her yerinde söz sahibi olmak istiyoruz. Afrika'ya gidiyoruz ama sömürgeci anlayış ile değil. Karşılıklı yarar ile dünyaya açılıyoruz" dedi.

Oku
Bahşi iktidara yüklendi

Bahşi iktidara yüklendi

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Kumluca İlçesi’nineski Ziraat Odası Başkanı Zeki Öztürk’ün 500 kilo patlıcanını halde dahi satamamasını, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

Oku
TBB'ye olağanüstü  genel kurul çağrısı

TBB'ye olağanüstü genel kurul çağrısı

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Diyarbakır'ın da aralarında bulunduğu 12 baronun Türkiye Barolar Birliğinde (TBB) olağanüstü genel kurul yapılması çağrısına karşı 35 baro başkanlığı, genel kurulun zamanında yapılmasını istedi. Antalya Barosunun da bulunduğu 12 Baro açıklama yaparak, TBB’ye yapılan genel kurul çağrısının savunmanın bağımsızlığını korumak için gösterilen bir karşı duruş olduğunu belirtti. Açıklamada, genel kurul ile Başkan Metin Feyzioğlu’nun, sarstığı güvenin yeniden sağlaması için bir fırsat olduğu da vurgulandı.

Oku
Öz'den Şahin'e ziyaret

Öz'den Şahin'e ziyaret

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i makamında ziyaret etti.

Oku