Yaşam Haberleri

DEPREM KORKUTTU

DEPREM KORKUTTU

Malatya’nın Pütürge ilçesinde 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 21.06’da merkez üssü Malatya’nın Pütürge ilçesinde olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi. Öte yandan vatandaşlar panikle kendilerini evlerinden dışarı atarken, Pütürge'de bazı binalarda çatlaklar oluştuğu öğrenildi.

Oku
ORTAYLI'YA ÖZEL HEDİYE

ORTAYLI'YA ÖZEL HEDİYE

Manisa'nın Kırkağaç ilçesine bağlı Öveçli Mahallesi'nde kendisine ait zeytinliği gezen ünlü tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı'ya Türkiye'nin en yaşlı zeytin ağacından elde edilen zeytinyağı hediye edildi.

Oku
SAĞLIĞIN KARANLIK YÜZÜ

SAĞLIĞIN KARANLIK YÜZÜ

Uğur Yılmaz tarafından vaka hikayeleri yoluyla ülkemizin sağlık sistemini gözler önüne seren kitabı, tanıtım yazısıyla sizlerle paylaşıyoruz...

Oku
İLK KORONA FİLMİ ANTALYA’DAN

İLK KORONA FİLMİ ANTALYA’DAN

Uras Film Prodüksiyon tarafından çekilen "19" adlı uzun metraj film tüm dünyayı etkisi altına alan salgın ile birlikte ekonomiden sanata her sektörün durduğu bu kötü sürece rağmen seyirciyle buluşmanın gururunu yaşıyor. Çekimler esnasında film seti kurulmamakla birlikte Canon 70d dışında herhangi bir teçhizat kullanılmadan ortaya çıkan film dikkat çekti.

Oku
ZAVADANAK'TAN HABER VAR!

ZAVADANAK'TAN HABER VAR!

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde geçtiğimiz 15 Mart tarihinde meydana gelen kazada kamyoneti hurdaya dönen ve kaza sonrası diğer araç sürücüsüyle diyalogları sebebiyle fenomen olan Bekir Varol, sigortadan gelen para ve hayırsever bir arkadaşının desteğiyle yeni arabasına kavuştu.

Oku
ANTALYA'DA KARLI BAYRAM

ANTALYA'DA KARLI BAYRAM

Antalya’nın Akseki ilçesindeki bir yayla, bayramın birinci günü beyaza bürüdü. Yaylada yaşayan vatandaşlar, sabah uyandıklarında gördükleri manzara karşısına neye uğradığını şaşırdı.

Oku
HEVESİNİZ KURSAĞINIZDA KALACAK!

HEVESİNİZ KURSAĞINIZDA KALACAK!

Antalya'nın Kaş ilçesinde meydana gelen vatandaşlarca 'acaba otel ya da villa yeri mi açılıyor' yorumlarına neden olan yangınla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan sanatçı Haluk Levent, “Ayvalık için Mudanya için ne yaptıysak onu yapacağız merak etmeyin. İlk işimiz Tarım ve Orman Bakanlığı'nı ziyaret edip, fidanlar için gün almak” dedi.

Oku
BELEDİYELERE KAÇAK TALİMATI

BELEDİYELERE KAÇAK TALİMATI

ANTALYA'DA 413 KAÇAK YAPI İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ....

Oku
PATARA'DAN YÜKSELEN KADIN

PATARA'DAN YÜKSELEN KADIN

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti’nde 1,57 metre yüksekliğinde, başı olmayan 1900 yıllık kadın heykeli bulundu.

Oku
ALIKONULAN GENÇ KADIN KURTARILDI

ALIKONULAN GENÇ KADIN KURTARILDI

Antalya’da yaşayan oryantal (22), iddialara göre 3 şüpheli tarafından 15 gün alıkonuldu. Şüphelilerin güvenini kazandıktan sonra dün onlarla birlikte dışarıya çıkan genç oryantal, tuvalete girme bahanesiyle benzin istasyonuna girerek çalışanlardan, “Kaçırıldım, lütfen polisi arayın” diye yardım istedi.

Oku