Yaşam Haberleri

Madama Butterfly'e alkış yağdı

Madama Butterfly'e alkış yağdı

Antalya Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), G. Puccini'nin Uzakdoğu ezgileri ile süslediği dünyaca ünlü 'Madama Butterfly' operasını sahneye koydu. Heyecanla beklenen eserin prömiyerine opera severlerin ilgisi yoğun oldu.

Oku
Yaşlı Evleri’nde Hisseli Harikalar Kumpanyası

Yaşlı Evleri’nde Hisseli Harikalar Kumpanyası

Muratpaşa Belediyesi Yaşlı Evleri sahnelediği, Türkiye’nin en sevilen ve en çok ses getiren müzikali Hisseli Harikalar Kumpanyası, prömiyerini Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirdi.

Oku
Kemer'de tiyatro heyecanı

Kemer'de tiyatro heyecanı

Kemer Belediyesi ve Filiz Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim Kültür Yardım ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen Kemer Uluslararası Tiyatro Festivali başladı. 3 gün devam edecek festivalde ücretsiz 5 oyun sergilenecek.

Oku
Özel çocuklar  doğa ile iç içe

Özel çocuklar doğa ile iç içe

Antalya Valisi Münir Karaloğlu önderliğinde Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen ‘Yeşeren Çocuklar Projesi’ bu hafta down sendromlu çocuklar için düzenlendi.

Oku
3 kişiye can oldu

3 kişiye can oldu

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Mehmet Atmaca'nın (19) ailesi tarafından bağışlanan organları, 3 kişiye nakledildi.

Oku
Yıldız Ayhan'a vefa konseri

Yıldız Ayhan'a vefa konseri

Nurdan Ayhan Nostalji Sahne Topluluğu, TRT ses sanatçılarından 85 yaşındaki Yıldız Ayhan'ın onuruna 'Bir Efsanenin Jübilesi' adıyla konser verdi. Gecede, usta sanatçılar Mehmet Özbek ve Sümer Ezgü de sahneye çıktı.

Oku
‘Tarla Kuşuydu Julıet´e büyük ilgi

‘Tarla Kuşuydu Julıet´e büyük ilgi

Akdeniz Üniversitesi Personel Tiyatro Topluluğu’nun 12 Mart Salı akşamı bu yıl sahnelediği iki yetişkin oyundan biri olan “Tarla Kuşuydu Juliet” seyircisinden büyük beğeni aldı. Yoğun ilgi gören ve seyircisinden büyük alkış alan oyun 26 Mart Salı akşamı saat 20.00'de Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda tiyatro severlerle yeniden buluşacak.

Oku
Anne bebeğini, doktorlar anneyi düşündü

Anne bebeğini, doktorlar anneyi düşündü

Antalya'da 7 aylık hamile Özlem Taşezen (31), sağ bacağında şiddetli ağrıyla uyanıp adım atmaya çalışırken yere yığılınca, hastanede ilerlemiş bel fıtığı tanısı konuldu. Acil ameliyata alınması gerektiği söylenen anne adayı, doktorların "Önceliğimiz sensin" sözleriyle üzgün girdiği ameliyattan, hem bebeği hem de kendisi sağlıklı çıktı. Taşezen, ameliyattan 1 ay sonra kontrol için gittiği hastanede bebeğinin ultrason muayenesinde tekme attığını görünce duygulu anlar yaşadı.

Oku
İclal Aydın kitaplarını imzalıyor

İclal Aydın kitaplarını imzalıyor

Günümüz Türk Edebiyatının önde gelen yazarlarından oyuncu, yazar, gazeteci ve sunucu İclal Aydın, 2. Kepez Kitap Fuarı’nda bugün düzenlenecek imza gününde sevenleriyle buluşacak

Oku
 Çocuklar tiyatro ile tanıştı

Çocuklar tiyatro ile tanıştı

Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT) Tıratro bugüne kadar 6 ilçede 30 bine yakın çocuğu tiyatro ile tanıştırdı. Son olarak Elmalı’ya park eden Tıratro, ‘Elbise var insan yok, insan var elbise yok’ adlı kukla tiyatrosunu sahneledi.

Oku