Yaşam Haberleri

42 YIL SONRA ameliyathanede BULUŞTULAR

42 YIL SONRA ameliyathanede BULUŞTULAR

Antalya’da, çocukluk arkadaş olan Yücel Yüksel (41) ve Hamdi Ekelik'in (42) doktor ve çiftçi olma hayali gerçeğe dönüşürken, hayat onları yıllar sonra ameliyathanede buluşturdu. Opr. Dr. Yüksel, kronik böbrek yetmezliği hastası arkadaşını, annesinden alınan böbrekle hayata bağladı. Opr. Dr. Yüksel, "Bugüne kadar 3 bin böbrek nakli ameliyatına girdim. En çok zorlandığım ameliyat buydu" dedi.

Oku
Rektör Mustafa Ünal öğrencilerle buluştu

Rektör Mustafa Ünal öğrencilerle buluştu

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, yapımı tamamlanan Diş Hekimliği Fakültesi’ni ziyaret ederek öğle yemeğinde öğrencilerle buluştu.

Oku
Babasına can verdi

Babasına can verdi

Antalya'da Hepatit-B'ye bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konulan Ömer Tok (57), oğlu Hakan Tok’tan (28) nakledilen karaciğer dokusuyla sağlığına kavuştu.

Oku
Sağlık çalışanı zam bekliyor

Sağlık çalışanı zam bekliyor

Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, “Toplu sözleşme süreci beklentileri karşılamadı. Sağlık çalışanlarının aylıklarına ivedi şekilde seyyanen zam yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Oku
96 saatte 7 böbrek 2 KARACİĞER NAKLİ

96 saatte 7 böbrek 2 KARACİĞER NAKLİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı ve ekibi, 96 saatte 7 böbrek, 2 karaciğer nakli yaptı. 4 cerrah, anestezi, hemşire ve sağlık teknisyenlerinden oluşan 35 kişilik ekip, 2'si kadavra, 5'i canlıdan böbrek ile canlıdan 2 karaciğer nakli sonunda ameliyathaneden çıktı.

Oku
Özgürlüğe kanat çırptı

Özgürlüğe kanat çırptı

Antalya'da, 5 ay önce yaralı halde bulunan, bakıcılarının 'Kınalı' adını verdiği leylek, tedavisi tamamlandıktan sonra doğal yaşamına bırakıldı.

Oku
Fatma Teyze’nin hasta yatağı Büyükşehir’den

Fatma Teyze’nin hasta yatağı Büyükşehir’den

Antalya Büyükşehir Belediyesi, rahatsızlığı nedeniyle yürüyemeyen Finikeli 56 yaşındaki Fatma Özbek'e otomatik hasta yatağı yardımında bulundu.

Oku
Umut'tan sonra felçli eski eşinin  bakımını üstlendi

Umut'tan sonra felçli eski eşinin bakımını üstlendi

Antalya'da geçirdiği kaza sonrası yatağa bağımlı hale gelen 'Umut' adını verdiği Rus gence, 10 yıl boyunca kendi evladı gibi bakan Gülsüm Kabadayı (50), şimdi de felç olan eski eşi Zekeriya Ağar'ın (60) bakımını üstlendi.

Oku
Minik  Melike nakille hayata tutundu

Minik Melike nakille hayata tutundu

Antalya'da böbrek hastası Melike Akın (9), trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen S.D.'nin (16) bağışlanan böbreğiyle yaşama tutundu.

Oku
Kayıp Buse'nin babası:  Gel de okuluna başla

Kayıp Buse'nin babası: Gel de okuluna başla

Antalya'nın Kemer ilçesinde, 227 gün önceki hortum felaketinde kaybolan Kader Buse Acar'ın (20) babası Ahmet Acar, sosyal medya hesabından, 'Eylül geldi. Üniversiten başlayacak. Gel de okuluna başla be babişim' paylaşımında bulundu.

Oku