Yaşam Haberleri

5 yılda 60 bin sağlık çalışanı şiddet gördü

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, son 5 yılda 60 bin sağlık çalışanının hem sözel, hem de fiziksel şiddete maruz kaldığını belirterek, kalıcı ve çok yönlü çözümler gerektiğini vurguladı.

Oku
Karaloğlu: Yanan her  santimetrekare  ağaçlandırılacak

Karaloğlu: Yanan her santimetrekare ağaçlandırılacak

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kumluca'da 70 hektar ormanlığın zarar gördüğü yangın sonrası sosyal medyada buralara otel, villa gibi tesislerin yapılacağı yönündeki iddialar ve endişelere ilişkin, “Yanan her santimetrekare ağaçlandırılacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Oku
Maçı izledi  kazada öldü

Maçı izledi kazada öldü

Antalya'da motosikletiyle kaldırımdaki direğe çarpan Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) 2'nci sınıf öğrencisi Barış Şimşek (22), yaşamını yitirdi.

Oku
Kan bağışında ilk üçteyiz

Kan bağışında ilk üçteyiz

Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tufan Ertop, nüfusa göre Antalya'nın kan bağışında ilk üçte yer aldığını söyledi.

Oku
İçler acısı

İçler acısı

Kumluca ilçesindeki yangında 70 hektarlık orman ile 2 evin yandığı, kanatlı hayvanların da telef olduğu belirtildi. Örtüaltı sebze üretim merkezi Kumluca'da 100 dönüm sera da yangından zarar gördü.

Oku
Alper Hoca yine mucizeye imza attı

Alper Hoca yine mucizeye imza attı

Antalya'da, böbrek yetmezliği teşhisi koyulan Ali Cüneyt Güven'in (50) nakil olacağı sırada kalbine giden 5 damarının tıkalı olduğu tespit edildi. 6 saatlik operasyonla 5 damara bypass uygulayan doktorlar, aynı anda böbrek nakli de yaptı. Prof. Dr. Alper Demirbaş, "Dünyada hem 5 damara bypass hem de böbrek nakli daha önce hiç yapılmamış" dedi.

Oku
'Huzursuz bacak sendromu'na dikkat

'Huzursuz bacak sendromu'na dikkat

Memorial Antalya Hastanesi Nöroloji Bölümü'nden Uz. Dr. Yılmaz Niyazi Yazman, gece uykusundan uyandıran 'huzursuz bacak sendromu'nun genç ve orta yaş gruplarda görülme oranının yüzde 5 oranında olduğunu, pek çok hastanın hastalığın farkında olmadığını kaydetti.

Oku
Güver Uçurumu’nda  600 ton çöp toplandı

Güver Uçurumu’nda 600 ton çöp toplandı

Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Antalya Şubesinin organizasyonunda Döşemealtı Belediyesi’nin katkılarıyla Güver Uçurumunda çevre temizliği yapıldı. Döşemealtı Genç Vekillerinin de katıldığı etkinlikte doğaya atılan yaklaşık 600 kilo çöp toplandı.

Oku
 Sanayiciye 7/24 sağlık hizmeti

Sanayiciye 7/24 sağlık hizmeti

Yapımı Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Oku
Ciğerimiz yanıyor

Ciğerimiz yanıyor

Kumluca’da sabah saatlerinde başlayan orman yangınında 40 hektar alan zarar gördü. Rüzgarın yön değiştirmesi ve şiddetlenmesi yangının kontrol altına alınmasını zorlaştırıyor.

Oku