Yaşam Haberleri

“ÜLKELER ARASI DOSTLUK  KÖPRÜLERİ KURACAKSINIZ”

“ÜLKELER ARASI DOSTLUK KÖPRÜLERİ KURACAKSINIZ”

Akdeniz Üniversitesi’nde Türkçe eğitimi alan uluslararası öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Rektör Özkan, 47 ülkeden gelen öğrencilere Türkçe hitap etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Oku
EN GÜZEL BALKON ÖDÜLLERİ VERİLDİ

EN GÜZEL BALKON ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen 'En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması'nın ödül töreni gerçekleştirildi. 80 bin TL para ödülünün dağıtıldığı ödül töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, “Gelecek nesiller için yaşanabilir, temiz ve sağlıklı bir Antalya için verdiğimiz mücadelemize, çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Oku
'İŞ BİRLİĞİNE AÇIĞIZ'

'İŞ BİRLİĞİNE AÇIĞIZ'

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Çalıştayı’nda, Antalya’nın iklim değişikliğinden en fazla etkilenen yerlerin başında geldiğini belirterek bu alanda her türlü iş birliğine açık olduklarını söyledi.

Oku
400 KEKLİK DOĞAYA BIRAKILDI

400 KEKLİK DOĞAYA BIRAKILDI

Antalya’da toplam 400 kınalı keklik, hayvan popülasyonunu artırmak için belirlenen alanlarda doğaya salındı.

Oku
Martıya hayat kurtaran müdahale

Martıya hayat kurtaran müdahale

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde balıkçılar tarafından bırakılan hayalet ağındaki balığı almak isterken, ağa takılan martının yardımına ortopedi cerrahı ve AFAD gönüllüsü koştu. Martı her iki ismin de hayat kurtaran müdahalesinin ardından özgürlüğüne yeniden kavuştu.

Oku
İYİLİK TIR’I ANTALYA’DA

İYİLİK TIR’I ANTALYA’DA

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), “İyilikler TIR’ı” projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardımlar ulaştırmaya devam ediyor. İyilikler TIR’ı 18 Haziran’da Antalya’da yaşayan ailelere yardımlarını elden ulaştırdı.

Oku
DÜNYA TURU 5 YIL SÜRECEK

DÜNYA TURU 5 YIL SÜRECEK

Antalya’da, Sezgin ve Betül Tekin çifti, 17 metrelik yelkenli tekneleri Kekova’ya 5 yıl sürecek dünya turuna çıktı. Çifti tarihi Kaleiçi Yat Limanı’ndan uğurlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Sevdiğiniz, tutkunu olduğunuz, hayal ettiğiniz şeyi gerçekleştirmek için önemli bir örnek” dedi.

Oku
Sahile öğrenci eli değdi

Sahile öğrenci eli değdi

Ortakokul öğrencileri Erasmus projesi çerçevesinde dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde kıyı temizliği yaparak çöp topladı

Oku
“Mutluluğu seyrediyorum”

“Mutluluğu seyrediyorum”

Antalya'nın Serik İlçesi’nde balkonuna yuva yapan serçe kuşuna sahip çıkan yaşlı adam, yavrularına da sahip çıkarak koruma altına aldı.

Oku
Deniztavşanları sahile vurdu

Deniztavşanları sahile vurdu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Ulualan Halk Plajı ve Mesire Alanı sahilinde suyun içinde 2 gündür görülen canlının deniztavşanı olduğu bildirildi. Sahilde de çok sayıda ölü deniztavşanına rastlandı. Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, deniztavşanlarıyla ilgili “Kimseye zararı olmayan bir canlıdır” dedi.

Oku