Yaşam Haberleri

“Kuşaktan Kuşağa Antalya” 25 YAŞINDA

“Kuşaktan Kuşağa Antalya” 25 YAŞINDA

“25 Yıldır hiçbir zaman siyasi bir güçle yol almadık, almaya da yanaşmadık ve almayacağız da” diyen Bülent Kantarcılar önderliğindeki Kuşaktan Kuşağa Antalyalılar, haftasonu kahvaltıda buluştu.

Oku
'Romeo ve Juliet'e  ALKIŞ YAĞMURU

'Romeo ve Juliet'e ALKIŞ YAĞMURU

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Çaykovski'nin bestelediği 'Romeo ve Juliet' balesini bu sezon ilk kez sahneledi.

Oku
Piyanosuyla büyüledi

Piyanosuyla büyüledi

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), klasik müzikseverleri bu kez Ukrayna asıllı ABD'li piyanist Stanislav Khristenko ile buluşturdu.

Oku
ANTGİAD 30'uncu  yılını kutladı

ANTGİAD 30'uncu yılını kutladı

Antalya Genç İşinsanları Derneği (ANTGİAD), 30'uncu kuruluş yılını düzenlenen geceyle kutladı.

Oku
Antalya'da salsa rüzgarı

Antalya'da salsa rüzgarı

Dans Sporları Federasyonu 2019- 2020 Salsa Ligi Kulüplerarası Sportif Salsa Şampiyonası, Antalya'da başladı. 18- 19 Ocak tarihlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 750 sporcunun katılımıyla başlayan şampiyona ön eleme dansıyla start aldı.

Oku
'Madama Butterfly'  yeniden sahnede

'Madama Butterfly' yeniden sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe sahnelediği Puccini'nin Uzakdoğu ezgileri ile süslediği dünyaca ünlü 'Madama Butterfly' operasını kaçıran ve yeniden izlemek isteyen sanatseverler için tekrar sahneliyor.

Oku
Nazım 118 yaşında

Nazım 118 yaşında

Yazar Yaşar Kemal'in "En Büyük Şairimiz" adlı makalesinde, "Büyük halk ozanlarının son büyük halkası" dediği dünya şairi Nazım Hikmet, doğumunun 118’inciyılında sergi ve konserle anıldı.

Oku
Tatil boyu ücretsiz tiyatro

Tatil boyu ücretsiz tiyatro

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yarıyıl tatilinde öğrencilere ücretsiz tiyatro hediye ediyor. AŞT’nin hazırladığı yeni çocuk tiyatrosu Kırmızı Başlıklı Kurt, tatil boyunca çocuklarla buluşacak.

Oku
Büyükşehir’den  Salsa Şampiyonası

Büyükşehir’den Salsa Şampiyonası

Dans Sporları Federasyonu 2019-2020 Salsa Ligi Kulüplerarası Sportif Salsa Şampiyonası, 18- 19 Ocak tarihlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Cam Piramit’te düzenlenecek.

Oku
Nazım’ın dizelerini  trafoya çizdiler

Nazım’ın dizelerini trafoya çizdiler

Antalya’da,elektrik trafo binalarını birer sanat eserine dönüştüren Muratpaşa Belediyesi ressamları Sinan Demir ve Mehmet Karasu, doğumunun 118’ini yılında Nazım Hikmet’in Mustafa Kemal’ianlattığı dizelerini ve ulu önderi Kocatepe’de tasvir eden resmi bir trafoya çizdi.

Oku