Yerel Haberleri

Doç. Dr. Camcı’ya mansiyon ödülü

Doç. Dr. Camcı’ya mansiyon ödülü

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cihan Camcı, Felsefe ve Sosyal Bilimler Dergisi tarafından düzenlenen “Son On Yılın En İyileri” adlı yarışmada ‘Aylaklık, Yolda Oluş ve Yaşlılık’ makalesiyle mansiyon ödülü kazandı.

Oku
2000 Kemerli Akvaryumu gezdi

2000 Kemerli Akvaryumu gezdi

Kemer Belediyesi’nin 16-24 Mart tarihleri arasında düzenlediği Antalya Akvaryum gezilerine katılan 2000 Kemerli; hem eğlendi, hem de su altı dünyasını keşfetme fırsatı buldu. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, yoğun ilgi gören gezilerin önümüzdeki aylarda da tekrarlanacağını duyurdu.

Oku
Kaleiçi’nde  yangın paniği

Kaleiçi’nde yangın paniği

Antalya'da tarihi Kaleiçi Çarşı'sındaki iki katlı restoranın bacasında başlayarak alt katlara sıçrayan yangın paniğe neden oldu. Çevredeki esnafın çatıya tırmanarak hortumla su tuttuğu, söndürme tüpüyle müdahale ettiği yangın, itfaiyenin ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Oku
Plastik kartla kapısını  açtıkları evi soydular

Plastik kartla kapısını açtıkları evi soydular

Antalya'da plastik kartla kapısını açtıkları evden hırsızlık yapan Sevgi A. ile Meryem A. polisin sıkı takibi sonucu yakalandı.

Oku
Engelli yakınlarına  bez bebek kursu

Engelli yakınlarına bez bebek kursu

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Engelli Hizmet Merkezinde engelli yakınlarına yönelik bez bebek kursu düzenlendi. Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde yürütülen kursta üretilen bez bebekler Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Mola Evleri’ne hediye edildi.

Oku
Hız tutkunları buluşuyor

Hız tutkunları buluşuyor

Kepez Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Odabaşı Mahallesi’nde açtığı drag pisti 23-24 Mart tarihlerinde hız tutkunlarını ağırlayacak.

Oku
Su ücretsiz oluyor

Su ücretsiz oluyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye’nin en ucuz suyunun kullanıldığını iddia ettiği Antalya’da 5 bin litre (0-5 metreküp arası) kullanılan su için abonelerin herhangi bir ücret ödemeyeceğini söyledi

Oku
Yusuf yardım bekliyor

Yusuf yardım bekliyor

Antalya'da, 1,5 ay önce solunum yetersizliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede, nefes alabilmesi için ameliyatla boğazında delik açılan 1,5 yaşındaki kas hastası Yusuf Göktuğ Uzun'un taburcu olabilmesi için solunum cihazına ihtiyacı var. Maddi durumu yetersiz olan aile, Yusuf'a solunum cihazı alabilmek için yardım bekliyor.

Oku
Okula 'Gazi ve  Şehitler' köşesi

Okula 'Gazi ve Şehitler' köşesi

Antalya Kamile Çömlekçioğlu Ortaokulu'nda Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında hazırlanan 'Gazi ve Şehitler Köşesi' açıldı.

Oku
Suyumuz kirleniyor

Suyumuz kirleniyor

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Bayram Ali Çeltik, kentin tatlı su kaynaklarının plansız su kullanımı, çarpık kentleşme, kötü sanayileşme ve yanlış tarımsal faaliyetler sonucu aşırı miktarda kirlendiğini ve yok olduğunu iddia etti.

Oku