Yerel Haberleri

Kesintisiz sağlık hizmeti

Kesintisiz sağlık hizmeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi korona virüs salgınında evde bakıma ihtiyaç duyan hasta vatandaşlara kesintisiz sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Telefonla ulaşılan 65 yaş üstündeki vatandaşların doktor talepleri anında yerine getiriliyor, sağlık hizmeti evlerine ulaşıyor.

Oku
“Komşularımızın yanındayız

“Komşularımızın yanındayız"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, korona virüsle mücadele kapsamında çalışmalarını ilçedeki kurumlarla koordinasyon halinde sürdüren Turunç Masa’nın çağrı ve koordinasyon merkezindeki çalışmalarını inceledi.

Oku
Ağabeyinin tabancasıyla öldürülmüş!

Ağabeyinin tabancasıyla öldürülmüş!

Üniversite öğrencisi Emine G. (21), odasında boğazından tabancayla vurularak ölmüş halde bulundu. Bekçi ağabeyinin tabancası, cansız bedeninin yanında bulunan Emine G.'nin intihar ettiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Oku
Maskeli dolandırıcı aranıyor

Maskeli dolandırıcı aranıyor

Manavgat ilçesinde yaşayan 72 yaşındaki D.M., telefonla arayıp, kendisini savcı olarak tanıtan ve 'Adın cinayete karıştı' diyen dolandırıcıya, 250 bin lira değerindeki altınlarını verdi. Kısa süre sonra dolandırıldığını anlayan kadının şikayeti üzerine araştırma başlatan polis, eve gelerek altınları alan maskeli dolandırıcıyı yakalamak için çalışma başlattı.

Oku
Döşemealtı işi sıkı tutuyor

Döşemealtı işi sıkı tutuyor

Döşemealtı Belediyesi, Türkiye’yi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı ilçede tedbirlerini en üst noktaya çıkardı. Hizmet binası düzenli aralıklarla dezenfekte edilirken katlara dezenfektanlar yerleştirildi. Ek hizmet binaları, sosyal ve sportif alanlar, belediye bünyesindeki eğitim binaları ve hizmet araçları tek tek elden geçiriliyor.

Oku
Şehit aileleri ile  görüntülü konuştu

Şehit aileleri ile görüntülü konuştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şehit aileleri ile cep telefonu aracılığıyla görüntülü konuşarak, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Tütüncü, “Ben de sizin evladınızım. Neye ihtiyacınız olursa beni 24 saat arayabilirsiniz” dedi.

Oku
Sahile karantina

Sahile karantina

ANTALYA'da koronavirüs önlemleri kapsamında yasak olmasına karşın Konyaaltı Sahili'nde denize giren Rus turist, polis tarafından sudan çıkartılıp oteline gönderildi.

Oku
Hayvanlara mama desteği

Hayvanlara mama desteği

Muratpaşa Belediyesi, korona virüsle mücadelede park ve sahil bantlarında insan hareketliliğinin yasaklanmasıyla birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına da sahip çıktı. Belediye ekipleri, başta kent parkları olmak üzere belli notalara kedi ve köpekler için mama bıraktı.

Oku
Balkonda spor

Balkonda spor

Bir spor eğitmeni, kurduğu ses ve müzik sistemiyle kendisi gibi koronavirüs salgını nedeniyle evde kalan komşularına balkondan spor yaptırdı.

Oku
Otogara giriş-çıkış kapandı

Otogara giriş-çıkış kapandı

ANTALYA'da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı kapsamında Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali, bugün saat 17.00 itibariyle tüm sivil giriş ve çıkışlarına kapatıldı. Bunun öncesinde çok sayıda yolcu son otobüslerde yer bulabilmek için birbiriyle yarıştı.

Oku