Yerel Haberleri

 Başkan Genç’ten anlamlı ziyaret

Başkan Genç’ten anlamlı ziyaret

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya’da özel bir hastanede kanser tedavisi gören zabıta memuru Fahri Bozkurt’u ziyaret etti. Güçlü bir aile oldukları vurgusu yapan Başkan Genç, kısa süre önce Pankreas kanseri teşhisi konulan 20 yıllık zabıta memuru Bozkurt’a moral verip, “kısa sürede iyileşerek yeniden aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Oku
Aksekililer 600 yıllık geleneği yaşatıyor

Aksekililer 600 yıllık geleneği yaşatıyor

Akseki ilçesinde düzenlenen 25. Geleneksel Kervan Günü Festivali'nde gelin alma ve düğün alayı gelenekleri canlandırıldı, yöresel türküler seslendirildi.

Oku
Antalya'nın denizi, havasından sıcak

Antalya'nın denizi, havasından sıcak

Antalya'da deniz suyu sıcaklığı hava sıcaklığını geçti. Konyaaltı Sahili'ne gelenler, aradıkları serinliği bulamadı.

Oku
Zeytinköy’de parklar güneşle aydınlanacak

Zeytinköy’de parklar güneşle aydınlanacak

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ‘Çevrecilik yaşam biçimimiz’ başlığında yer alan bir projesini daha hayata geçiyor. Parkları güneşle aydınlatmaya hazırlanan Muratpaşa Belediyesi, Başkan Uysal’ın talimatıyla ilk çalışmayı Zeytinköy'de 2 bin 730 metrekarelik yeni park alanında gerçekleştirilecek.

Oku
Bilirkişi “DUR” dedi

Bilirkişi “DUR” dedi

Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası'nın Lara'da Kurvaziyer ve Yat Limanı ile Boğaçay'daki konut projeleriyle ilgili açtığı davalarda bilirkişiheyeti raporlarını hazırladı. İki davanın da görüldüğü Antalya 1'nci İdare Mahkemesi'nin bilirkişi raporlarında, projeler için olumsuz görüş belirtildi.

Oku
Serik’te arazi şebekesi terörü

Serik’te arazi şebekesi terörü

Antalya’nın Serik İlçesi, 5 yıldızı otel ve tatil köyleriyle ünlenen Boğazkent’e 2 kilometre uzaklıktaki 170 dönüm araziye çökmek isteyen arazi şebekesinin estirdiği terör ve ölüm tehditleriyle çalkalanıyor. Vatandaşların çevrede korku salan arazi şebekesini güvenlik güçlerine ve CİMER’e şikayet ettikleri bildiriliyor..

Oku
‘Nar Masa’ çalışanları  Saklı cenneti temizledi

‘Nar Masa’ çalışanları Saklı cenneti temizledi

Döşemealtı Belediyesi’ne bağlı Nar Masa saha ekibi, ilçenin saklı cennetlerinden Ekşili Mahallesi Kiremit Oluk Kanyonu'ndaki şelale çevresinde temizlik yapıp, çöpleri topladı.

Oku
Büyükşehir’dentemizlik seferberliği

Büyükşehir’dentemizlik seferberliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi turizm sezonu nedeniyle misafir sayısı artan Serik’te temizlik seferberliği başlattı. D-400 karayolu refüjü ve yol kenarları başta olmak üzere, köşe bucak temizlik çalışması yapan ekipler ilçeyi pırıl pırıl yaptı.

Oku
 Çevre ve toplum sağlığına ASAT desteği

Çevre ve toplum sağlığına ASAT desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Antalya’da, temiz, güvenli ve sürdürülebilir çevreyi ve toplum sağlığını korumak amacıyla önemli çalışmalar yürütüyor. Yüzeysel su, atık su ile içme ve kullanma sularının analizleri, kurumun TÜRKAK tarafından akredite edilmiş Çevre Koruma Kontrol Laboratuvarı ve Su Kalite Kontrol Laboratuvarında yapılıyor.

Oku
Antalya’nın maldivleri

Antalya’nın maldivleri

Antalya'nın Kumluca ilçesinde beyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla Maldivler'e benzetilen ve sadece tekneyle ulaşımın olduğu Suluada, yaz döneminde günde 50'yi aşkın tekneyle 1500'ü aşkın ziyaretçi ağırlıyor. Yüzerek kayalıkların altından adanın diğer tarafına da geçilebilen ve 'Aşk Mağarası' olarak adlandırılan mağaralar da büyük ilgi topluyor.

Oku