Yerel Haberleri

2 asırlık değirmende  doğal tahin üretiliyor

2 asırlık değirmende doğal tahin üretiliyor

Kaş ilçesindeki tahin değirmeninde yaklaşık 200 yıldır doğal tahin öğütülüyor. 5'inci kuşak sahipleri tarafından 2 asırlık değirmende yapılan tahin, doğallığı ve lezzetiyle geçmişi yaşatıyor.

Oku
DÖŞEMEALTI’NA  5 yıldızlı huzurevi

DÖŞEMEALTI’NA 5 yıldızlı huzurevi

Döşemealtı Belediyesi yaşlı vatandaşların nitelikli hizmet alabilmesi amacıyla geliştirdiği Huzurevi projesine başladı. Beş yıldızlı otel konseptine uygun olarak tasarlanan, bodrum hariç 4 katlı huzurevi projesi; belediye-vatandaş işbirliği ile yapılacak.

Oku
Bakan Çavuşoğlu  nikah şahidi oldu

Bakan Çavuşoğlu nikah şahidi oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, golf dersi aldığı Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Kara ile Serik Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Barçın'ın kızı Fazilet Barçın'ın düğününde nikah şahitliği yaptı. Bakan Çavuşoğlu, Sümer Ezgü'nün sahneye çıktığı düğünde bir türküye eşlik etti.

Oku
Boztaş ameliyat oldu

Boztaş ameliyat oldu

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde by pass ameliyatı oldu.

Oku
Kıyıya vuran balina  KURTARILDI

Kıyıya vuran balina KURTARILDI

Finike ilçesinde kıyıya vuran ve gözüne kanca battığı tespit edilen balina, kurtarılarak denize bırakıldı.

Oku
Demre'nin altında  antik kent yatıyor

Demre'nin altında antik kent yatıyor

Demre ilçesinde toprağın 4 ile 10 metre altında, 1,5 kilometre çapında alüvyonla kaplı antik kent keşfedildiği ancak kentin olduğu bölge kamulaştırılmadığı için kazı çalışmalarına başlanamadığı belirtildi. Myra-Andriake Kazı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Çevik, "Burayı kazdığımızda pırıl pırıl korunmuş, harika büyük bir şehir ortaya çıkacak" dedi.

Oku
Şahin’den üreticiye uyarı

Şahin’den üreticiye uyarı

Aksu Üreticiler Birliği Başkanı Turan Şahin, Aksu Tarım ve Orman İlçe Müdürü İhsan İnan’ı makamında ziyaret etti. Şahin, 31 Aralık gününe kadar sürecek olan üretici destekleme çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Oku
Hırsızlık şüphelileri yakalandı

Hırsızlık şüphelileri yakalandı

Antalya'nın Kaş ilçesinde, 5 evden hırsızlık yaptığı belirlenen 3 şüpheli suç aletleri ve çaldıkları eşyalarla yakaladı. Şüphelilerden 1'i tutuklanırken, diğerleri serbest bırakıldı.

Oku
Karyağdı armudunda  45 bin ton rekolte

Karyağdı armudunda 45 bin ton rekolte

Korkuteli ilçesinde 1950'li yıllardan bu yana üretilen karyağdı armudu, iç pazarın ardından ihraç edilecek. Aroması ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan karyağdı armudundan bu yıl 45 bin ton hasat elde etti.

Oku
LÖSEV gönüllülerini ağırladı

LÖSEV gönüllülerini ağırladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Emecan Özcan ve İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel’i ağırladı. Başkan Genç’in 2-8 Kasım Lösemi Haftası kapsamında farkındalık paylaşımları nedeniyle teşekkür eden LÖSEV gönüllüleri günün anısına LÖSEV kupası ve kitapçığı hediye etti.

Oku