Yerel Haberleri

Su ararken gaz buldu

Su ararken gaz buldu

Elmalı ilçesinde çiftçilik yapan Necati Özdemir'in tarlasında sulama amaçlı kullanmak için sondaj yapılan kuyudan gaz çıktı. Yetkililer, yanıcı gazın türünü belirlemek için inceleme başlattı.

Oku
5 bin kişilik iftar sofrası

5 bin kişilik iftar sofrası

Kepez Belediyesi'nin Atatürk Mahallesi'nde kurduğu iftar sofrasında 5 bin kişi orucunu açtı. Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez olarak kocaman bir aileyiz. Kocaman bir aile olma şerefini, gururunu, mutluluğunu ve güzelliğini en çok iftar sofralarında hemşehrilerimizle yaşıyoruz" dedi.

Oku
Türkiye'nin en büyüğü  temmuzda açılıyor

Türkiye'nin en büyüğü temmuzda açılıyor

Türkiye'nin en büyük dönme dolabı, Antalya Aktur Park'a yapılıyor. Kabinlerinin montajı tamamlanan dönme dolap temmuz ayında hizmete girecek.

Oku
AB'li öğrenciler ağırladı

AB'li öğrenciler ağırladı

“EuroteamTurkey” öncülüğünde hayata geçirilen AB Erasmus + "İşsiz Girişimciler" Gençlik Projesi kapsamındaki 30 genç ve 5 grup liderinden oluşan ekip, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i makamında ziyaret etti.

Oku
Yeni yuva, Antalya  polisine çok yakışacak

Yeni yuva, Antalya polisine çok yakışacak

Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, bu ay sonunda yer teslimi yapılacak olan yeni emniyet müdürlüğü binasının 50 dönüm arazi üzerinde, 45 bin 506 metrekare inşaat alanına sahip olduğunu belirterek, “Her şeyin olduğu ileri teknoloji ve güvenlikli yerleşkede 3 bin 500'e yakın polis görev yapacak. 9 büyüklüğündeki depreme dayanıklı 8 bloktan oluşan yerleşke, çevre dostu özelliği taşıyor” dedi.

Oku
Kursiyerleri sahne  heyecanı sardı

Kursiyerleri sahne heyecanı sardı

Muratpaşa Belediyesi’nin Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Değirmenönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği müzik ve tiyatro kurslarına devam eden kursiyerleri sahne heyecanı sardı. Tiyatro kursiyerleri, 25 Mayıs Cumartesi Melih Cevdet Anday’ın ‘İçerdekiler’ oyunuyla keman, yan flüt ve şan kursiyerleri ise Bahar Valsleri konseriyle sahnede olacak.

Oku
   Mayıs ayında  karla mücadele

Mayıs ayında karla mücadele

Antalya’da yaz ve kış manzaraları aynı anda yaşanıyor. Sahillerde yaz görüntüleri yaşanırken, yaylalarda ise karla mücadele yapılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gündoğmuş’un Söbüçimen Yaylası’nın 5 metreyi bulan karla kaplı yollarını açmak için yoğun bir çalışma yapıyor.

Oku
Karadenizliler horon tepti

Karadenizliler horon tepti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Karadeniz rüzgârı esti. Karadenizliler Derneği’nin düzenlediği gecede Antalya’da yaşayan Karadenizliler, yöresel ezgileri eşliğinde bol bol horon tepti.

Oku
Köleoğlu Olimpos'ta  sorunları dinledi

Köleoğlu Olimpos'ta sorunları dinledi

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ve belediye meclis üyeleri turizm merkezi Olimpos'ta inceleme yaptı.

Oku
Caddeler pırıl pırıl

Caddeler pırıl pırıl

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesine yeni kattığı su arazözü aracıyla şehir merkezindeki cadde ve sokaklar yıkanarak toz ve kirden arındırılıyor.

Oku