MÜJDE ! TAZELENME ÜNİVERSİTESİ ARTIK KANAL V’DE!

 • Aysel Bereke

  Aysel Bereke Yazı Arşivi
  15 Haziran 2020 /   2025 Okunma

  MÜJDE ! TAZELENME ÜNİVERSİTESİ ARTIK KANAL V’DE!

  Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Profesör Doktor İsmail Tufan ve arkadaşları tarafından kurulan, “Tazelenme Üniversitesi” artık Kanal V’de Çarşamba ve Cuma günleri saat 15.00’te derslere başlıyor. Müjde diyorum çünkü “Ömür boyu öğrenme” ilkesini çıkış noktası yapan “Tazelenme Üniversitesi” global eğitim programıyla eğitimi evimize getiriyor. 50 yaşından itibaren herkesin sağlıklı ve mutlu bir yaşlanmaya hazırlanması, zihnini ve bedenini sağlıklı ve genç tutması için gerontoloji bilimi ışığında hazırlanan programlarla eğitim veren “Tazelenme Üniversitesi” artık evde eğitim imkanlarını bizlere sunarak, çok büyük bir hizmette bulunuyor.

  Çağa ayak uydurmak ve günlük yaşamını kimseye gereksinim duymadan sürdürebilmek için, ihtiyaç duydukları bilgilere erişmek isteyen belli bir yaşın üzerindeki herkes, bu programları takip etmeli mutlaka. Çünkü yeni bilgi ve beceriler edinmek, insanı tazeleyen, gençleştiren ve ve kendine güveni arttıran bir hayatı sunuyor bize. Üstelik, bilgi ve becerileri artan ve zaten hayat tecrübeleri de çok fazla olan insanlarımızın, hayata bakış açıları, sosyal yaşamları ve toplumsal ilişki ve iletişimleri de son derece gelişiyor. Adeta bir özgüven patlaması yaşıyorlar. Bu psikoloji ile sosyal aktiviteleri artarken, mutlu, huzurlu ve hayata aktif olarak katılan insanlara dönüşüyorlar.

  Hatta bazen uzun yılların koşuşturmaları ve telaşı içinde hiç zaman ayıramadıkları ya da hiç fırsat bulamadıkları hobilerini gerçekleştirirlerken, farkında bile olmadıkları yeteneklerini de keşfediyorlar. İnsanın artık belli bir yaştan sonra, sadece sevdiği şeyleri yapması, öğrenmek istediklerini öğrenmesi ve bunun için gönüllü uzman bir kadronun onlara karşılık beklemeksizin rehberlik etmesi ve eğitim vermesi az şey midir düşünsenize? Ben iddia ediyorum, ülkemizin en mutlu ( gönlü ve beyni genç) yaşlıları Antalya’ da yaşıyor. Biz bunu İsmail Hoca ve ekibinin kurduğu “Tazelenme Üniversitesi”ne borçluyuz. Ama Kanal V'de bu programların verilmesi, çok sayıda insanın da bu olağanüstü hizmetten yararlanması anlamına geleceği için, çok ama çok teşekkür ediyoruz emeği geçen herkese.

  Gerçekten de pandemi ortamında ev hapsine mahkum olan yaşlıların geçirdiği sıkıntılı ve travmatik sürece karşın, bu eğitim programları ilaç gibi gelecek herkese. Yeniden özgüvenimizi kazanacağız, yeniden öğrenmenin ve bilgi sahibi olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Gerçekten de yaşlanmanın, dünyadan elini eteğini çekmek olmadığını, insanın her yaşta genç ve sağlıklı olabileceğini, bütün insanlara anlatabilmenin yolu, “hayat boyu öğrenmek”ten geçiyor.

  O yüzden de her Çarşamba ve Cuma saat 15.00’te “Tazelenme Üniversitesi” global eğitim programlarını Kanal V’ de izleyin derim. Her yaşta insanın bilgi dağarcığına hitap eden bu dersleri sakın kaçırmayın! Teşekkürler İsmail Hocam, teşekkürler Kanal V ve tabii emeği geçen herkese teşekkürler! İyiki varsınız.


Yorum Yap