SEVGİ ERTELEMEYE GELMEZ DENİZ KAAN!

 • Aysel Bereke

  Aysel Bereke Yazı Arşivi
  14 Şubat 2020 /   1703 Okunma

  SEVGİ ERTELEMEYE GELMEZ DENİZ KAAN!

  Sen daha miniciksin, bilemezsin diye söylüyorum Deniz Kaan, sevgi ertelemeye gelmez. Tabii sevgililer de ihmal edilmez. Bu sana ikinci mektubum. Bugün 14 Şubat “Sevgililer Günü” ve sen bu günü hiç unutma diye yazıyorum. Çünkü sen benim minik sevgilimsin. Tabii ilk göz ağrım, büyük aşkım babandan sonra sen varsın, benim sevgi dünyamda. Kalbim sevginizle dolu. Minicik bir bebeksin daha ama sen bile sevginin, sevmenin, sevilmenin ne demek olduğunu anlıyorsun. Sevilmek, ilgi görmek seni nasıl da mutlu ediyor. Sen dünyamıza yeni geldin fakat sevgisiz bir dünya olmayacağını, hayatı güzel yapan her şeyin sevgi olduğunu öğreneceksin. Ne yap yap, sevmekten hiç vazgeçme bir tanem. Unutma yaşamı anlamlı kılan en önemli şey sevmek ve sevilmektir. İnsanları sev, hayvanları, çiçekleri, böcekleri sev. Sevgi çoğaldıkça mutluluk da çoğalır. Mutluluk sevmek ve sevilmektir çünkü. Sevgiyi asla ıskalamadan büyü sen, benim küçük sevgilim. O küçücük yüreğinde hep sevgi çiçekleri açsın.

  Sevgili Deniz Kaan, benim güzel torunum, başka şeyleri sevginin önüne koyan insanlar, zamanın hızla akıp geçtiğini gördüklerinde, erteledikleri sevgiler için, işten güçten, hayatın akışından, ihmal edip söyleyemedikleri sevgi sözcükleri için, çok ama çok pişmanlık duyuyorlar. Sen onlar gibi olma diye söylüyorum. Hayatı dolu dolu, severek yaşa. İyi, yaşa, mutlu, güzel, sağlıklı ve keyifli yaşa.

  Bak ünlü şair Behçet Necatigil, sevgiyi erteleyip de pişmanlık yaşayan insanların duygularını ne güzel dile getirmiş “ Sevgilerde” adlı şiirinde. Büyüdüğünde bu şiiri de, başka şiirleri de okumanı isterim.

  Sevgilerde

  “ Sevgileri yarınlara bıraktınız / Çekingen, tutuk, saygılı / Bütün yakınlarınız / Sizi yanlış tanıdı./ Bitmeyen işler yüzünden / ( Siz öyle istemezdiniz) / Bir bakış bile yeterken anlatmaya herşeyi / Kalbinizi dolduran duygular / kalbinizde kaldı./ Siz geniş zamanlar umuyordunuz / Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek / Yılların telaşlarda bu kadar çabuk / Geçeceği aklınıza gelmezdi./ Gizli bahçenizde / Açan çiçekler vardı / Gecelerde ve yalnız / Vermeye az buldunuz / Yahut vaktiniz olmadı.”


  İşte böyle sevgili Deniz Kaan, sen sakın sevgileri yarınlara erteleme! Erteleyip de pişman olanlara benzeme. Sevgi dolu kocaman bir yüreğin olsun benim küçük, güzel, tatlı sevgilim. Ömrünün ilk “Sevgililer Günü” kutlu olsun. Seni seviyorum ve hep seveceğim. Tıpkı babanı sevdiğim gibi. Hiç bitmeyecek, tükenmeyecek bu sevgiyle bil ki; bizim için her gün “ Sevgililer Günü” olacak.


Yorum Yap