'Bu film o film değil!'

 • Bekir Bülend Özsoy

  Bekir Bülend Özsoy Yazı Arşivi
  19 Ocak 2021 /   725 Okunma

  'Bu film o film değil!'

  Tanrı rahmetini esirgemesin, Sadri Alışık’ın rol aldığı bir filmde ettiği laf bu. Yani kısaca gene ‘aslan sosyal demokratlara’  değineceğiz bugün.

  Önce şu filmden kısaca söz edelim. Efem, biliyorsunuz bizim eski Yeşilçam aktörleri bir vuruşta dağları deler, üstüne kaç kişi geliyorsa hepsini tek bir yumrukla çil yavrusu gibi dağıtırdı.

   Oysa yukarda ki filmde (ne yazık ki adını hatırlamıyorum) Sadri Alışık üstüne gelen birkaç kabadayıdan okkalı bir dayak yer,

   sonra kameraya bakarak;

  ‘Ulan ben sizin ananızı bellerdim ama, bu film, o film değil!’ der.

  O sıkıcı ve tekrar senaryolar arasında çok yaratıcı ve gerçekçi bir laf gibi gelmişti bana. Bir ara Sadri beyle bir yerde karşılaşmış ve sormuştum, o cümle senaryo da var mıydı diye,

   ‘Yoktu’ dedi, ‘ben zorla soktum.’

   E seyirci olarak alınmıştık  tabi, o kadar beğendiğimiz aktör eşek sudan gelinceye kadar dayak yiyor, ve o ünlü -Yeşilçam yumruğunu- kullanmıyor. Yoksa hayat da gerçekten böyle bir şey miydi..

  Öyleymiş.

  Bu girizgahtan sonra gelelim asıl mevzuya:

  Geçen Sonbahardan bu yana bir konuyu efendice dile getirmeye çalışmıştım. Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine yurt yapımı için tahsis edilen arazi, nasılsa TOKİ adlı kuruma oradan da bir özel şirkete verilmiş. Yer Konyaaltı…

  Buraya kadar olan kısımda bir sorun varsa onu da bu şehrin Kent Konseyi, Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası araştırsın. Konyaaltı belediyesine basit ve sade -tek- bir soru sormuştum.

  Bu işin yasal süreci kaç gün de tamamlandı diye..

  Öyle ya az-buz değil söz konusu arsaya 500 LÖKÜS konut falan yapılacakmış.

  Bir bildiğin mi var diye soranlara..

   Evet lan bir bildiğim var!!!

  Bu kentte 50-100 arası dairelik projeler  için belediyeden sürecin tamamlanmasını en az üç ay bekleyen inşaat yüklenicileri var..

   Bu 500 konutluk proje için Belediye hangi işlemleri kaç gün de tamamladı?

  Soru bu..

   Ha hani akslık yapmak isteyenler varsa

  Hatırlatırım;

   Bu film, o film!!!


Yorum Yap