Hangi balta kestiği ağaç için yas tutar ki …

 • Bekir Bülend Özsoy

  Bekir Bülend Özsoy Yazı Arşivi
  25 Mart 2020 /   2615 Okunma

  Hangi balta kestiği ağaç için yas tutar ki …

  Bu gün kısa tutalım, her yer, her şey -corona- oldu. Yaşınız 60’ları geçkinse ve varsayalım ki otobüse bindiniz burnunuza kaçan bir toz zerreciği yüzünden de kazara da hapşırdınız hareket halindeki araçtan atılmanız an meselesi.

  Hani biz dünya egemeni bir devletiz ya, hani biz emlak alımlarında yaptığımız reform ile -coronayı- anında yok ettik ya, hani yoksula, işçiye, emekliye bedava ( o da varsa ve kaldıysa) kolonya falan dağıtacağız ya..

  Dünya bizi kıskanıyor canım…

  Ben muhalefet olmanın yolunun, tek yolunun muhalif olmaktan geçtiğine inanırım.. Olağanüstü hal olsa bile muhalif damarın tıkanmayacak. Anlayışlı olmak başka, petka korkusu ile Sağlık Bakanı’na yılışık methiyeler düzmek başka.. Türkiye’deki sağlık sorununu, Burkina Faso’daki Posta işlerine bakan mı kurgulayacak.. Görevini yerine getirenlere sade ve tok bir teşekkür yeter..

  Biz, öyle bir gün savunma veya terör uzmanı, ertesi gün sağlık allamesi, bir başka gün ekonominin Allah’ı, boş vakitlerinde bedava ziftlendği restoranların reklamcısı olmadığımız için Corona denilen bela hakkında konuşma işini uzmanlara bırakalım, yani eli öpülesi doktorlara ve BİLİM adamlarına…

  Gelelim şu meşhur tedbirlere; 100 milyara. (onun da nasıl sınıflandırıldığı, yani ne kadar nereye, ne zaman ve en önemlisi kimlere dağıtılacağı belli değil)

  Beyler 100 milyar dediğiniz 15 milyar Amerikan Doları.. Avrupa’da bizim yarımız kadar nüfus ve coğrafyası bile olmayan ülkeler kapıyı en az 20-25 Milyar Amerikan Doları ile açıyorlar.

  Sokağa çıkmayı yasakla, hava yollarına indirim yap..

  Şaka mısınız beyler…

  Kredi kart ödemeleri, elektrik, su, gaz faturalarını öteleyin Mayıs sonuna, anlayalım ki halkın çıkarlarını düşünüyorsunuz.

  Milleti can derdine sokup daire fiyatlarında kredi limitlerini artırmak da neyin nesi. Anlayan varsa beri gelsin.

  Böyle bir olağanüstü durumda alınması zaten mutlak olan tedbirleri elbette inceleyeceğiz, yok öyle ‘Allah Razı olsun’ muhabbeti. Yetkili birkaç kişiye sordum: yeter mi diye…

  ‘İmkanlarımız bu kadar’ dediler. E öyle ise Afrika için ayrılan 20 Milyar Lira ne oluyor dedim cevap yok…

  Mali müşavirler bari beyanname süresini erteleyin diye bir açıklama yapmak istemişler izin verilmemiş.. Ne güzel taktik, vergi daireleri kapalı beyanname vermek zorunlu…

  Geçen hafta İstanbul’da alkol zehirlenmesinden 21 kişi öldü beyler!

  Bu arada rayting yapmak isteyen bir şavalak kadın da çıkıp Alevilerle ilgili ipe sapa gelmez bir zırvalık yapınca başlıklardan inmedi.

  Ağaç düştü düşecek.. Milletin derdi ekranlarda boy göstermek.


Yorum Yap