reklam

“Türkiye fesatlığından çatlayacaklar”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa'da yapılacak mitinglere izin verilmemesi hakkında batılı ülkelerin Türkiye fesatlığından çatlayacağını belirterek, "Bu kabul edilebilir durum değil. Biz de gerekli tedbirleri alırız. Bu hatalarını ders alsınlar. Bizi de bazı konularda adım atmak durumunda bırakmasınlar" dedi.

“Türkiye fesatlığından çatlayacaklar”

“Türkiye fesatlığından çatlayacaklar”

 

 

Dışişleri  Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa'da yapılacak mitinglere izin verilmemesi hakkında batılı ülkelerin Türkiye fesatlığından çatlayacağını belirterek, "Bu kabul edilebilir durum değil. Biz de gerekli tedbirleri alırız. Bu hatalarını ders alsınlar. Bizi de bazı konularda adım atmak durumunda bırakmasınlar" dedi.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da partisinin Muratpaşa İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen etkinlikte muhtarlarla bir araya geldi. Burada konuşan Çavuşoğlu, yeni anayasa sistemi hakkında görüşlerini anlattı. Yeni sistemin Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye'nin sigortası olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Kim gelirse gelsin yüzde 51 ile seçileceği için sistem güçlü olacak. Halk güçlü bir cumhurbaşkanı seçecek. 2 başlılığı gidereceğiz. Başka seçenek yok. Şu andaki tablo devam ederse kriz kaçınılmaz" dedi.

 

 

"BATILILAR TÜRKİYE FESATLIĞINDAN ÇATLAYACAK"

 

Avrupa'da birçok ülkenin yeni anayasa sistemi için yapılacak referandumda 'Hayır' oyu için uğraştığını aktaran Çavuşoğlu, yeni sistemle daha güçlü olacağı için Türkiye'ye söz geçiremeyeceklerini belirtti. Türkiye'nin daha bağımsız, kendi kararını vereceğini, ekonomisi, siyaseti, dış politikasının da bağımsız olacağını vurgulayan Çavuşoğlu, şunları söyledi:

 

"Artık Türkiye'ye söz geçiremeyecek onlar. Onlar karar alıp Türkiye uygulamayacak geçmişte olduğu gibi. Batılılar şu anda Türkiye fesatlığından çatlayacak. Hiç kimse bizim oraya gidip, vatandaşlarımızla buluşmamızı engelleyemez, gideceğiz. Vatandaşlarımızla buluşacağız. Otellere baskı yap, salonlara baskı yap, salon sahiplerine polis gönder, yerel otoriteymiş haberimiz yokmuş, bunlar doğru değil. Bu sistematik bir baskıdır. Sistematik bir engelleme çalışmasıdır ve derin devlet de, devletin kurumları bunun içindedir. Yüzlerine de söylüyoruz. Bu kabul edilebilir durum değil. Biz de gerekli tedbirleri alırız. Gerekli adımları atarız. O yüzden bu hatalarını ders alsınlar, bir daha tekrarlamasınlar. Bizi de bazı konularda adım atmak durumunda bırakmasınlar. Biz hiçbir şeyin altında kalmayız. Gerekeni yaparız ama bizim tercihimiz kavga değil, huzur içinde iş birliğini güçlendirmektir. Bunu anlayana." (DHA)

 

 

 


Yorum Yap