reklam

Almanya krizini de eklemeyin!

Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Özbay, Antalya’nın turizmcisiyle, yaş sebze meyve üreticisiyle uçak krizinin bedelini çok ağır ödedi ve hala ödemeye devam ettiğini belirten Özbay, “Buna bir de Almanya krizi eklemeyin” dedi.

Almanya krizini de eklemeyin!

Almanya krizini de eklemeyin!


Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Özbay, Antalya’nın turizmcisiyle, yaş sebze meyve üreticisiyle uçak krizinin bedelini çok ağır ödedi ve hala ödemeye devam ettiğini belirten Özbay, Buna bir de Almanya krizi eklemeyin” dedi.


Vatan Partisi İl Başkanı Ahmet Özbay,” Almanya, AKP hükümeti temsilcilerinin toplanma özgürlüğüne engel olmamalıdır. Alman makamlarının bu yasaklamaları düzeltmesini talep ediyoruz. Almanya, Bölücü Terör Örgütü PKK’ya ve yobaz terör örgütü FETÖ’ye hoşgörü gösteren, hatta yer yer destek olan uygulamalara son vermelidir. AKP Hükümeti, devletlerarası ilişkilerde öfkeyi ve tehdidi bir alışkanlık haline getirmiştir. Devlet, öfkeyle, tehditle, bağırarak çağırarak yönetilmez, yönetilemez. Devlet yönetimi, bilgi, birikim, kararlılık, cesaret ve ağırbaşlılık gerektirir. Rusya’ya bağırıldı, Türkiye kaybetti. En sonunda özür dilemek zorunda kalındı. Mısır’a bağırıldı, çağırıldı. Mısır’ın dostluğu yanında, altı yılda 12 milyar Dolar kaybedildi. Libya’nın yıkımına hizmet edildi. Türkiye altı yılda 42 milyar Dolar kaybetti.  İran’a yönelik ölçüsüz davranışlarda bulunuldu. Türkiye-İran-Rusya işbirliğinin oluşmasına zarar verildi” dedi.

TÜRK MİLLETİ ÜLKESİNE KRİZ YAŞATANI SIRTINDA TAŞIMAZ!

Alman yönetimine hakaret bizim devlet üslubumuz değildir diyen Özbay,” Alman Hükümetine “Faşist” “Hitlerci” gibi gerçeğe uymayan hakaretlerde bulunulmakta ve tehdide varan açıklamalar yapılmaktadır. Almanya, bizim Çin ve Rusya’dan sonra üçüncü büyük ticaret ortağımızdır. Almanya, ihracatımızda en büyük paya sahip olan ülkedir. Almanya’da üç milyon vatandaşımız yaşamaktadır. Bunların bir milyonu Alman vatandaşı olmuştur. Almanya, Avrasya ülkelerine yakınlaşan yönelişiyle bizim stratejik ortaklarımız arasındadır. Türkiye-Almanya dostluğu, tarihsel kökleri olan ve halklarımız içinde yerleşmiş bir gelenektir. Tarih tanıktır. Türk Milleti, ülkesine kriz yaşatanı sırtında taşımaz” diye konuştu. ADNAN YILDIRIM

 


Yorum Yap