reklam

MHP Antalya eski Milletvekili Nesrin Ünal’dan çarpıcı açıklama: “Ülkücülerin yüzde 90’nı hayır diyecek”

1999 genel seçimlerinde MHP’den Antalya Milletvekili seçilen ve Meclis’e başını açarak girerek tüm dikkatleri üzerine çeken 28 Şubat sürecinin önemli isimlerinden Nesrin Ünal, katıldığı bir televizyon programında ‘tek adamlığa gidiş’ olarak yorumladığı referandumda, ülkücülerin yüz de 90’nının ‘hayır’ oyu vereceğini öne sürdü.

MHP Antalya eski Milletvekili Nesrin Ünal’dan çarpıcı açıklama: “Ülkücülerin yüzde 90’nı hayır diyecek”

MHP Antalya eski Milletvekili Nesrin Ünal’dan çarpıcı açıklama: “Ülkücülerin yüzde 90’nı hayır diyecek”

1999 genel seçimlerinde MHP’den Antalya Milletvekili seçilen ve Meclis’e  başını açarak girerek  tüm dikkatleri üzerine çeken  28  Şubat sürecinin önemli isimlerinden Nesrin Ünal,  katıldığı bir televizyon programında ‘tek adamlığa gidiş’ olarak yorumladığı referandumda, ülkücülerin yüz de 90’nının ‘hayır’ oyu vereceğini öne sürdü. 

AKP’LİLER DE HAYIR DİYECEK

16 Nisan Pazar günü yapılacak referandumda AKP’lilerin de hayır diyeceğini öne süren Nesrin Ünal, “Sandıktan hayır çıkacağına eminim. Ülkücülerin hayır demesi  etkili olacak. Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Sayın Cumhurbaşkanı’nı çok seven ve parti oylamasında oy verecek ama tek adamlığa karşı olan da çok. Bu tek adamlık ona da zarar verecek, güç zehirlenmesi yapacak diyorlar” şeklinde konuştu. Ünal, saldıktan hayır çıkması durumunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin etik olarak o koltukta oturmaması gerektiğini belirterek, kurultayı toplama çağrısı yaptı.

1999 genel seçimlerinde MHP’den Antalya Milletvekili seçilen  ve Meclis’e başını açarak girerek  tüm dikkatleri üzerine çeken  28  Şubat sürecinin önemli isimlerinden Nesrin Ünal,  katıldığı bir televizyon programında ‘tek adamlığa gidiş’ olarak yorumladığı referandumda, ülkücülerin yüz de 90’nının ‘hayır’ oyu vereceğini öne sürdü. 

HERKES TEK ADAMLIKTAN KORKUYOR

“Ülkülerin yüzde 90’nı başkanlık sistemini desteklemiyor” diyen Nesrin Ünal,  katıldığı televizyon programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulunarak, “Referandumda  sandıktan hayır oyu çıkarsa kurultay yapılsın” dedi. Ünal, şunları söyledi : “ Kesin tek adamlığa gidiyoruz. Yargı, yürütme, yasama hepsi bir kişinin kontrolünde. Böyle bir şey olmaz, dünyanın hiçbir yerinde olmaz. Biz 21.yüzyılda daha gelişeceğimizi, daha demokratik olacağımızı düşünürken, bütün yetkileri dönüyoruz tek adama yüklüyoruz.  Parlamenter sistemle Nesrin Ünal işçi bir ailenin 6 çocuğundan birisi olarak milletvekili seçildi. Sayın Cumhurbaşkanı parlamenter sistemle Cumhurbaşkanı oldu. Sayın Abdullah Gül işçi çocuğu, bu parlamenter sistemle Cumhurbaşkanı oldu.  Bu parlamenter sistem hepimize hak tanıyor. Ama geçmişten bugüne uygulamalarda bir haksızlık varsa bunu düzeltebiliriz, bunun yolu başkanlık değil, buradaki eksiklikleri düzeltebiliriz”

9 SEÇİM KAYBETMİŞ GENEL B.AŞKANIMIZ VAR

MHP Antalya Milletvekili Nesrin Ünal,  “Herkes tem  adaklıktan korkuyor” dediği çok ses getiren televizyon programında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye eleştiriler getirdi. Bahçeli’nin fiili durumu sona erdirme gerekçesiyle ilgili  olarak da, “ Sayın Genel Başkanımız-biz fiili durumu halka uyduracağız-diyor. O zaman her suçu hukuka mı uyduracağız ? O zaman hukuk ve adaletin ne anlamı var’ diye konuştu. Ünal, Bahçeli’ye tek adamlık eleştirisi yaptı ve 9 seçim kaybetmesine rağmen hala koltukta oturmasına tepkili yaklaşarak, şunları söyledi:” “Sayın Başbakan Kılıçdaroğlu’na -7 seçim kaybetmiş tek adam diyor -ama bizim de 9 seçim kaybetmiş Genel Başkanımız var”

AKP’LİLER DE HAYIR DİYECEK

16 Nisan Pazar günü yapılacak referandumda AKP’lilerin de hayır diyeceğini öne süren Nesrin Ünal, “Sandıktan hayır çıkacağına eminim. Ülkücülerin hayır demesi  etkili olacak. Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Sayın Cumhurbaşkanı’nı çok seven ve parti oylamasında oy verecek ama tek adamlığa karşı olan da çok. Bu tek adamlık ona da zarar verecek, güç zehirlenmesi yapacak diyorlar” şeklinde konuştu. Ünal, saldıktan hayır çıkması durumunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin etik olarak o koltukta oturmaması gerektiğini belirterek, kurultayı toplama çağrısı yaptı. (Haber Merkezi)

 


Yorum Yap