Kırcami’de sona yaklaşıldı Tapuları 2018’de veririz

-Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Şimşek, Kırcami’nin planlamasında artık sona doğru gelindiği belirterek, “Hedefimiz 2018 yılının başında bölgedeki vatandaşlarımıza tapularını dağıtabilmek” diye konuştu.

Kırcami’de sona yaklaşıldı Tapuları 2018’de veririz

Kırcami’de sona yaklaşıldı Tapuları 2018’de veririz

Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Şimşek, Kırcami’nin planlamasında artık sona doğru gelindiği belirterek, “Hedefimiz 2018 yılının başında bölgedeki vatandaşlarımıza tapularını dağıtabilmek” diye konuştu.

Şimşek, Kırcami’de Muratpaşa’nın yapılaşma alanı kadar bir alanın imara açılacağını hatırlatarak, “Çok büyük bir alana yeniden şehir kuruyorsunuz. Dolayısıyla bu konu hemen oldu-bittiye getirilemez, getirilmemelidir” dedi.

 

 

Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Şimşek, Antalya’nın kanayan yarası haline gelen ve neredeyse 30 yıldır konuşulan Kırcami’nin imara açılması konusunda Akdeniz GERÇEK Gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Artık son aşamaya gelindiğini kaydeden Şimşek, 2018 yılının başından itibaren vatandaşın tapularını almalarını hedeflediklerini söyledi.

 

SON AŞAMALARA GELİNDİ

Şimşek, şöyle konuştu: “Kırcami artık kamuoyunda öyle bir yer edinmiş ki hiç alakası olmayan insanlar bile bazen yapacak bir şey bulamayınca ‘Kırcami ne alemde’ diye sormaya başlamıştı. Bölge halkının haklı beklentisinin yanında artık 30 senedir konuşuyla konuşula bütün Antalya’nın belki Türkiye’nin bile merak ettiği bir planlamaydı Kırcami’nin planlaması. Artık son aşamalara gelindi. Bundan sonra ufak tefek olabilecek geçmişten kaynaklı verilerin bugün ki fiili durumla uyuşmamasından kaynaklanan sorunlar dahi bu işin daha fazla uzamasına neden olamayacak. “

 

HEDEF 2018 YILININ BAŞI

“Hedefimiz 2018 yılının başında bölgedeki vatandaşlarımıza tapularını dağıtabilmek. Bununla ilgili doğruyu söylemek gerekirse Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal elinden gelini fazlasıyla yapıyor. Ama tabii ki planlama süreci, tek başına ilçe belediyesinin yapabileceği bir şey değil. Çünkü bunun teknik alt yapısından tutunda birçok konuda sizi aşan yetki var. Sonuçta bu işin kadastro ayağı var, bu işin tapu müdürlüğü ayağı var, Büyükşehir ve ilçe belediyesi ayağı var. Bütün bu kuruluşların farkla görev ve yetkileri var. Ümit Başkan ilçe belediyesinin yapabileceği tüm azami gayreti gösteriyor Kırcami için. Bundan herkesin emin olmasını isterim. Zaten bölge halkı ile sık sık toplantılar yapıyoruz.”

 

PARSELASYON YILSONU BİTER

Geçmişteki kadastro müdürlüğündeki verilerle bugün ki verilerin uyuşmadığının ortaya çıktığını hatırlatan Murat Şimşek, “Sürecin çok fazla uzamasına kimsenin tahammülü olmadığı için Kadastro Müdürlüğü ile toplantılar yaptık. Onlar da bütün idareler gibi bu işin bir an önce bitmesini istediği için Isparta ve Burdur’dan da teknik eleman göndermek suretiyle şuanda Muratpaşa Belediyesi’nde geçmişteki ortaya çıkan hataları düzeltiyorlar. Bunun iki aylık süre içerisinde bitmesine müteakip parselasyon işleminde çok fazla bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Çünkü bu konuda arkadaşlar daha önceden çalışmaya başlamıştı. O düzeltilen yerlerle ilgili de ufak tefek değişiklikler yapılacak ve 2017’nin sonunda en azından parselasyonda son noktaya gelinir. 2018’in başında da vatandaşın tapularını almalarını hedefliyoruz” dedi.

 

YENİDEN BİR ŞEHİR KURULUYOR

Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Şimşek, Kırcami’de inşaatların başlamasının ise çok farklı bir süreç olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti: “Oranın her şeyi bitti parselasyon da askıya çıktı, indi, itirazlar reddedildi ve vatandaşın tapuları dağıtıldı. Bunların hepsi bitse bile imar plan notlarında şöyle bir husus var; alt yapı çalışmaları bitmeden inşaat ruhsatı verilmez. Zaten olması gereken de odur. Çünkü büyük bir bölge. Muratpaşa’nın yapılaşma alanı kadar bir alan imara açılacak. Belli altyapı çalışmaları (kanalizasyon ve yollar gibi)bitmiş olacak. Çok büyük bir alana yeniden şehir kuruyorsunuz. Bunu yapmak çok kolay değil. Dolayısıyla bu konu hemen oldu-bittiye getirilemez, getirilmemelidir. İnşaatlar ne zaman başlar konusunda ben şimdi bir şey söyleyemem ama muhtemelen bir kaç sene içerisinde başlar diye düşünüyorum.” Kubilay ELDEMİRCİ


yorum-resim

Şemsettin 5 Mart 2018

2018 başında tapular dağıtılacak deniyordu.Halen bir ses yok düzgün bir açıklama yok yine halkı oyalama takdiğine geçildi sanırım.Ama bu insanlar bu vaatlere bir kere daha kanmaz.

yorum-resim

Emre Şahin19 Şubat 2018

Valla kusura bakmayın akp gelmedikçe o kırcami imarı geçmez muratpaşanın tek işi park bahçe kapasitesine aykırı bak hakan tütüncüye daği taşı imara açtı çatır çatır çalışılıyorrr. Yigidi öldür hakkını yeme bal tutan parmagını yalar yemeye gelince hepsi aynı şeyi yiyor bir sene sadece akpye geçsin bak bakalım imar sorunu diye bişey kalıyormu.

yorum-resim

Adsız kullanıcı20 Ekim 2017

Neden ayaklanıp heryeri kapatmıyoruz madem bütün topraklar halka ait kapatalım yolları. Özellikle topçulara çıkan yolu. Aç gözlülük siyasette bitmediği sürece geçmez

yorum-resim

Ali ihsan18 Eylül 2017

Siz kırcamiye imarı vermezsiniz çakırlarda devlet arazisi çok oralara çökmek için konyaltı belediyesi bakın görün hemen imara geçecek, muratpaşa neden versin imara devlet arazisi mi var da köşeyi dönsünler! Aksunun köyleri imara geçer, çakırlar geçer beydağları toros dağları imar görür, kırcami geçmez, siz bizim gibi salakları anca oyalayın 30 yılı geçti Allah tan korkmazlar, kuldan utanmazlar! Sebebi ne yalan söyleyeni ... yok!

yorum-resim

Ramazan Palta 11 Ağustos 2017

Kırcami bölgesinde sazan çooookkkk at oltayı kesin hepimiz takılıyoruz. Bu imar leyla ile mecnun aşkına döndü. Hayal ile yaşamak çookkk güzel oluyorrr

yorum-resim

Ibrahim eser27 Nisan 2017

otuz sene diyoruz oldu bitti ne demek

yorum-resim

mehmet16 Mart 2017

kaç senedir imar geliyo havası kandırmacası devam ediyo bide oldu bittiye getirilmemeliymiş ne oldu bitti ya otuz sene dahamı bekleyelim yuhhhh artık

Yorum Yap