Çavuşoğlu, Hollandalılarla buluştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Alanya'da 20 yıla yakın süredir yerleşik yaşayan Hollandalı vatandaşlara, iki ülke arasındaki politik sorunların Hollanda vatandaşlarıyla ilgili olmadığını söyledi. Bir Hollanda vatandaşı ise hükümetinin Türk bakan ve vatandaşlarına yönelik tavrını aptalca olarak değerlendirdi.

 Çavuşoğlu, Hollandalılarla buluştu

Çavuşoğlu, Hollandalılarla buluştu

Dışişleri  Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Alanya'da 20 yıla yakın süredir yerleşik yaşayan Hollandalı vatandaşlara, iki ülke arasındaki politik sorunların Hollanda vatandaşlarıyla ilgili olmadığını söyledi. Bir Hollanda vatandaşı ise hükümetinin Türk bakan ve vatandaşlarına yönelik tavrını aptalca olarak değerlendirdi.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya'nın Alanya İlçesi'nde kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakamlık çıkışında Mevlüt Çavuşoğlu, kendisiyle görüşmek için gelen ve uzun yıllardır Alanya'da yerleşik yaşayan Hollandalılar ile sohbet etti. Alanya Kaymakamlığı önünde lalelerin de bulunduğu parkta yaklaşık 10 Hollandalı ile tek tek sohbet eden Çavuşoğlu, son günlerde iki ülke arasında yaşanan politik sorunların Hollanda halkıyla ilgisi olmadığını belirterek, "Burada herhangi bir sorun yaşıyor musunuz?" diye sordu. Hollandalılar ise herhangi bir sorun yaşamadıklarını ve politik sorunların Hollanda vatandaşlarıyla ilgili olmadığının bilincinde olduklarını söyledi.

 

İki ülke arasındaki siyasi gerilime ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Hollandalılardan Jean der Sara, hükümetinin Türk bakan ve vatandaşlarına yönelik tavrını aptalca bulduğunu söyledi. Sara, "Her insan dünyanın neresinde olursa olsun özgür olmalıdır, oy isteme gibi durumlarda özgür olmalıdır. Ben de burada oy vermek istiyorum. Daha tam Türk olmadım ama inşallah yakında olacaktır. Türkler çok iyi kalpli insanlar. Buradaki insanları seviyorum" dedi.

 

Alanya'da yaşamaktan çok mutlu olduğunu anlatan Hollandalı vatandaşlar, hükümetlerinin yaptıklarını tasvip etmediklerini de söyledi. Hollandalılarla tek tek sohbet eden bakan Çavuşoğlu, ardından ise Cuma namazına geçti.

DHA


Yorum Yap