CHP'den tutuklama tepkisi

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, nişanına 8 gün kala, 8 ay önce eleştiri tweetleri nedeniyle, adliyeye telefon ile çağrılan Cem Özgür Yaman’ın önce gözaltına alınıp sonra tutuklanmasına tepki gösterdi. Gül, “Cem Özgür Yaman ‘Hayır ‘çalışmasını yarıda bırakıp adalete güvenmiştir. Ancak kaçma şüphesi gerekçe gösterilerek Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla tutuklanmıştır”dedi.

CHP'den tutuklama tepkisi

CHP'den tutuklama tepkisi

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, nişanına 8 gün kala, 8 ay önce eleştiri tweetleri nedeniyle, adliyeye telefon ile çağrılan Cem Özgür Yaman’ın önce gözaltına alınıp sonra  tutuklanmasına tepki gösterdi. Gül, “Cem  Özgür Yaman ‘Hayır ‘çalışmasını yarıda bırakıp adalete güvenmiştir. Ancak kaçma şüphesi gerekçe gösterilerek Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla tutuklanmıştır”dedi.

 

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, nişanına 8 gün kala, 8 ay önce eleştiri tweetleri nedeniyle, adliyeye telefon ile çağrılan Cem Özgür Yaman’ın önce gözaltına alınıp sonra  tutuklanmasına tepki gösterdi. Musa Gül, ’’Nişanına 8 gün kala 8 ay önceki bir olaya ilişkin, üstelik halkoylamasına az bir zaman kala alınan bu karar hukuksal olmaktan çok siyasal özellik taşımaktadır. Bizler de memleketimiz için çıktığımız bu yolda hiçbir arkadaşımızı geride bırakmayacağız. Adalet sağlanana kadar mücadelemize devam edeceğiz’’şeklinde ifade etti.

CHP İl Binası’nda düzenlenen basın açıklamasına CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, İl Sekreteri Cengiz Gülebay, Antalya eski Milletvekili Tuncay Ercenk, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Muratpaşa ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Songül Başkaya, Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyesi Sevilay Özdemir, Kepez Belediyesi Meclis Üyesi Kadir Zeybek ve çok sayıda partili katıldı.

GÜL: ENGELLENİYORUZ

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül, “Nişanına 8 gün kala, 8 ay önce eleştiri tweetleri nedeniyle, Cem Özgür Yaman adliyeye ifadeye çağrıldı. Özgür Yaman Hayır çalışmasını yarıda bırakıp adalete güvenmiştir. Ancak  kaçma şüphesi gerekçe gösterilerek Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla tutuklanmıştır. Bildiğiniz gibi ülke olarak zor süreçlerden geçiyoruz. Ekonomik bunalımların, dış politikada kötüye giden ilişkilerin, terör olaylarının olduğu bir dar boğazın yanı sıra 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Ne yazık ki eşit şartlarda yürütülmeyen bu yarışta, başından beri birlikte yürüdüğümüz yol arkadaşlarımız da anti demokratik uygulamalarla engellenmeye çalışılmaktadır. Daha önce yönetim kurulundaki arkadaşlarım da ifadeye çağrılmışlardı. Bu kez yapılan gözaltı sonucunda Cem Özgür Yaman kardeşimiz hakkında tutuklama kararı verildi’’ dedi.

ADALET SAĞLANANA KADAR MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ!

“Bilinmelidir ki CHP’ye gönül veren her bir genç, yüreği yurt aşkı ile yoğrulmuş, şiddete taviz ve insan haklarından ödün vermeyen arkadaşlarımızdır” diyen Gül, “Halkoylamasına az bir zaman kala alınan bu karar hukuksal olmaktan çok siyasal özellik taşımaktadır. Biz Genel Başkanımıza yaşanan süreçle ilgili gerekli bilgileri aktardık. Kendileri de konunun yakından takipçisi olacaklarını söyledi. Bizler de memleketimiz için çıktığımız bu yolda hiçbir arkadaşımızı geride bırakmayacağız. Adalet sağlanana kadar mücadelemize devam edeceğiz’’diye konuştu.

ERDEM : KORKMUYORUZ, YILMIYORUZ 

Etkinlikte konuşan CHP İl Başkanı Mustafa Erdem,’’ Özellikle bilinmesini istediğim tek şey bu tür baskılar bizi ne bayrağımıza ne vatanımıza ne Cumhuriyet’imizden ne Atatürk’e olan sevgimizden geri bırakmayacaktır. CHP’liler olarak 17 Nisan’da yine parlamenter demokrasinin gölgesinde daha geliştirilmiş demokrasi ile Cumhuriyet ile yönetilmeye devam edeceğiz.  Korkmuyoruz, yılmıyoruz. Cumhuriyet’e de Atatürk’e de sonuna kadar sahip çıkacağız’’dedi. Öte yandan Cem Özgür Yaman’ın davasının 18 Nisan’da görüleceği öğrenildi.  DENİZ TOPKAYA

 


Yorum Yap