Türk milliyetçileri “HAYIR” diyor

Türkçe Birlik Gönüllüleri Başkanı Atlıhan Bozkurt, bütün Türk milliyetçilerinin 16 Nisan'da yapılacak referandumda hayır diyeceğini söyledi. Alper Tunga Bacanlı ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP'nin koltuk sevdası için ülkücüleri birbirine kırdırdığını iddia etti.

Türk milliyetçileri “HAYIR” diyor

Türk milliyetçileri “HAYIR” diyor


Türkçe Birlik Gönüllüleri Başkanı Atlıhan Bozkurt, bütün Türk milliyetçilerinin 16 Nisan'da yapılacak referandumda hayır diyeceğini söyledi. Alper Tunga Bacanlı ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP'nin koltuk sevdası için ülkücüleri birbirine kırdırdığını iddia etti.

  

Türkçe Birlik Gönüllüleri, 16 Nisanda yapılacak Anaya değişiklik referandumu öncesinde Antalya Tenis ve İhtisas Kulübü’nde (ATİK) bir araya geldi. MHP’nin eski milletvekillerinden Nesrin Ünal, eski baro başkanlarından Alper Tunga Bacanlı ve Cengizhan Gököz, önceden il, ilçe, teşkilat ve ülkü ocaklarında başkan ve yönetici olarak görev yapanlar ile birlikçe çok sayıda MHP’linin katıldığı toplantıda konuşan Türkçe Birlik Gönüllüleri Başkanı Atlıhan Bozkurt, 16 Nisanda bütün Türk milliyetçilerinin gür bir sesle ve büyük bir kararlılıkla hayır diyeceğini söyledi.

 

TÜRK MİLLİYETÇİLERİ ‘HAYIR’ DİYOR

Bozkurt, şöyle konuştu: “Milliyetçi Hareket Partisi, Ülkü Ocakları, Ülkücü kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinde geçmiş dönümde görev yapmış il başkanları, milletvekilleri, genel merkez yöneticileri, ilçe başkanları belediye başkanları Ülkü Ocakları başkanları, Ülkücü kuruluş başkanları ve Baro başkanları olarak Ülkücü dünya görüşüne hizmet etmek için çalışmış Türk Milliyetçileriyiz ve Anaya değişiklik teklifine neden hayır dediğimizi büyük Türk milleti ve Türk kamuoyu ile paylaşmak için buradayız. Tarihi ve zamanı doğru okumayanların bu coğrafyada yaşaması zordur. Bu topraklarda aklını kullanmayanlara Sevr’in yeniden dayatılması kaçınılmazdır. Bu ülkede aklını kullananlara zulüm yapılmaktadır. “

 

ZULME BOYUN EĞMEYECEĞİZ

“Türk milliyetçileri zulme boyun eğmeyecektir. Yalancılığı ve dönekliği kazanç kapısı haline getirenlere Türk milliyetçileri hayır diyor. Gazi meclisin işlevsiz hale getirilmesine Türk milliyetçileri hayır diyor. Tek Adam rejimi getiren Anaya değişikliği teklifine Türk milliyetçileri hayır diyor. Türk milletinin bölünmez bütünlüğünü ve Türk devletinin bekasını tehdit eden Anaya değişiklik teklifine Türk milliyetçileri hayır diyor. Bu cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Türk milliyetçileridir. Bugün yine Türk milliyetçilerine görev düşmektedir. Her ne şart altında olursa olsun eğilmeyeceğiz. Her ne şart altında olursa olsun doğru bildiğimizi söylemekten ve yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. Kimin ne dediğine bakmaksızın, kararımızı özgür irademizle verdik ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.  16 Nisanda bütün Türk milliyetçileri, gür bir sesle ve büyük bir kararlılıkla hayır diyecektir.”

 

TÜRKEŞ'İN KEMİKLERİNİ SIZLATTILAR

Toplantıyla katılan Antalya eski baro başkanı Alper Tunga Bacanlı ise yaptığı konuşmada hafta içinde MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'ın Yozgat'ta konuşma yapacağı salon önünde uğradığı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yozgat'ta yaşanan arbedenin Alparslan Türkeş'in kemiklerini sızlattığını kaydeden Bacanlı, "Kendi koltuğunuz mevzu bahis olduğu dönemde ortaya koymadığınız şiddeti, Recep Tayyip Erdoğan için neden ortaya koyuyorsunuz? Niye AKP'nin koltuk sevdası için ülkücüleri birbirine kırdırıyorsunuz. Bunu anlamlandıramıyorum. Ülkücülerin kanını akıtmak şekliyle arkadaşlarımızın büyük çoğunluğunu 'lanet olsun' deyip sandığa gitmemesi için çalışma yapılıyor. Bu baskılar bizi yıldıramaz" diye konuştu.

 

KİMLER DESTEK VERİYOR?

Açıklamaya destek veren isimler ise şöyle: Ali Adnan Kaya, Arif Sarıdaş, Cemal Gencer, Çetin Ertunç, Hasan Ünlüel, Mahmut Çiloğlu, Mehmet Çetin, Mustafa Akar, Nizamettin Sağır, (MHP il eski başkanları) Zerrin Ekebil (MHP il kadın kolları eski başkanı), Nesrin Ünal, Osman Müderrisoğlu (MHP Antalya eski milletvekilleri), Baki Küçükokudan (MHP eski MYK üyesi), Fahri Okur (MHP Konyaaltı İlçe eski başkanı), Gürhan Mandacı, İrfan Biner, İsmail Aksöz, İstemihan Ataç (MHP Muratpaşa İlçe eski başkanları), Mehmet Yıldırım (MHP Merkez İlçe eski başkanı), Mehmet Ali Palabıyık (MHP Konyaaltı İlçe eski başkanı), Kadir Kara (MHP Merkez İlçe eski başkanı), Kefalettin Duman (MHP Serik İlçe eski başkanı), Mehmet Habalı (MHP Serik Belediye eski başkanı), Mehmet Özdemir Gündoğmuş Belediyesi eski başkanı), Ergün Ekici, Hasan Tülkay, Nuri Sezen (Türkav il eski başkanı), İlhami Okudan, Hasan Gömleksiz (Ülkü Ocakları Bölge eski başkanları), Ali Yıldız (Ülkü-Bir eski il başkanı), Bayram Taşel, Mehmet İpekoğlu (Ülkü Ocakları Antalya eski il başkanı), Mehmet Türker (Bizim Ocak Antalya İl eski başkanı), Nihat Seyidoğlu (Ülkü Ocakları Kepez İlçe eski başkanı), Adnan Yolcu (Ülkü -Tek il eski başkanı), Ahmet Eroğlu, Mehmet Doğan (Ülkücü İşçiler İl eski başkanları), Yunus Ünsal (MİSK Bölge eski başkanı), Alper Tungabacanlı, Cengizhan Gököz (Antalya Barosu eski başkanı), Abdullah Uysal, Orhan Tat, Bünyamin Seçme, Atlıhan Bozkurt, Necati Ayhan, Kerim Tacettin, Hayri Tolga Motorcu, Ahmet Kesiktaş, Hanifi Yılmaz, Süha Aykurt, Yaşar Kökçe ve Bayram Koç (Türkçe Birlik Gönüllüleri).

 

HABER: Kubilay ELDEMİRCİ

 

 

 


Yorum Yap