reklam

Çocuklar adaleti resmetti

Antalya Barosu tarafından düzenlenen 'Çocuk Gözüyle Eğitimde Adalet' konulu resim yarışmasında katılımcı ortaokul öğrencilerinin çalışmaları karma sergide beğeniye sunuldu.

Çocuklar adaleti resmetti

Çocuklar adaleti resmetti

Antalya Barosu tarafından düzenlenen 'Çocuk Gözüyle Eğitimde Adalet' konulu resim yarışmasında katılımcı ortaokul öğrencilerinin çalışmaları karma sergide beğeniye sunuldu.

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) bahçesindeki serginin açılışını, Antalya Baro Başkanı Polat Balkan ve diğer katılımcılar birlikte yaptı. Burada konuşan Polat Balkan, eğitim sisteminin yaz- boz tahtasına çevrilmesinden, yoksul aile çocuklarını da her türlü denetim ve kontrolden uzak cemaatlerin, tarikatların kucağına itme politikasından vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Balkan, yarışmaya katılan, hayal ettikleri eğitimi resimleriyle ifade eden çocukları kutladı.

 

ACİLEN ETKİN ÖNLEMLER ALINSIN

Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Serap Ertuğrul da Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası belgelerdeki taahhütler çerçevesinde sosyal, ekonomik ve hukuksal olarak planlama yapmak, bütçe ayırmak suretiyle çocuk ihmal ve istismarının önlenmesine yönelik etkin önlemlerin acilen alınması gerektiğini kaydetti. Ertuğrul, "Eğitim sistemi çocukların eğitime en hızlı bir şekilde ulaşabilecekleri hale getirilmelidir" dedi.

 

AMAÇ; RESİM SANATINI SEVDİRMEK

Av. Serap Ertuğrul, aralarında ressamların da bulundu 8 kişiden oluşan jüri üyelerinin yarışmaya katılan, her biri topluma farklı mesajlar veren resimleri dikkatle incelediğini, ödüllendirmekte zorlandığını belirtti. Ertuğrul, "Asıl amacımız; çocuklarımıza küçük yaşlarında resim sanatını sevdirmek, yaygınlaşmasını sağlamak" dedi.

 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Konuşmaların ardından yarışma sonunda birinci olan Şehit Öğretmen Mustafa Sadettin Küçük Ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencisi Zeynep Köse, ikinci olan Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu 8'nci sınıf öğrencisi Cansu Ünal'a, üçüncü olan Şehit Öğretmen Mustafa Sadettin Küçük Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi Betül Kaya'ya

bilgisayar, bisiklet ve çeyrek altın hediye edildi.

 

EMEĞI GEÇENLERE PLAKET

Seval Nazyiğit, Damla Tarakçı ve Sıla Yüksel'in eserlerine mansiyon, özel birey Tayfun Tülü ile Beyza Sevim'in eserlerine de jüri özel ödülü verildi. Baro Başkanı Polat Balkan, yarışmanın düzenlenmesine emeği geçen baro üyelerine, jüride yer alan resim öğretmenlerine plaketle teşekkür etti. DHA

 


Yorum Yap