68 ve 78 kuşağına ilginç çağrı

Antalya’nın ve ülkenin sorunlarına kafa yoran, emekli eğitimci Hasan Telli, sosyal paylaşım sitesi facebook’tan ‘değerli arkadaşlarım’ başlığı ile çok çarpıcı bir çağrı yaptı.

68 ve 78 kuşağına ilginç çağrı

Telli, “50 yaş ve üzeri olan arkadaşlarımıza, (68 ve 78 kuşağından yolunu ayırmamış olanlar dahil) bir önerim olacak” diyerek şunları yazdı:

- Evlerimizde torun bakıyor olabiliriz.
- Kahvelere çıkıp okey oynayarak vakit geçiriyor olabiliriz.
- Bu mevsimde her gün denize giriyor olabiliriz.
- Bazılarımız yaylalara çıkmış olabiliriz.
- Bazılarımız hâlâ çalışıyor olabiliriz.
- Bazılarımız, günlerini plansız programsız aylak aylak geçiriyor olabiliriz.
ÖNERİM ŞU:

BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE;

Haksızlıklara, hukuksuzluklara, hayat pahalılığına, kadın ve çocuk cinayetlerine, taciz ve tecavüzlere, doğa cinayetlerine ve toplumu huzursuz edecek her türlü uygulamalara karşı, SADECE BİZİM OLACAĞIMIZ, bir protesto eylemine katılalım. Aramızda kesinlikle hiç genç olmasın. Onlar kenardan seyretsinler.

Bizler, kadınlar ve erkekler olarak böyle bir eylemde buluşalım. Gaz yiyelim, cop yiyelim, gözaltına alınalım. Hatta tutuklanalım.

Bu eylemimizi, bir siyasi parti, dernek, sendika veya oda adına yapmayalım. Kendi adımıza sivil bir eylem olarak yapalım.

Bu eylemimiz Türkiye'de bir ilk olur. Hatta Dünya'da bile ilk olabilir. Çünkü; kişisel veya grupsal çıkara dayalı olmayan, sadece ülke ve toplum çıkarını gözeten bir eylem olacaktır.

Ne kaybederiz ki?

Çocuklarımıza ve torunlarımıza anlatacağımız bir hikayemiz olur.

 

 


Yorum Yap