Muhaliflere göre imzalar TAMAM

CHP’de olağanüstü kurultayı toplamak için sıkı bi çalışma gerçekleştiren muhalif kanat, sonunda amaçına ulaştı. Muharrem İnce'nin ekibinden CHP PM Üyesi Gaye Usluer, "Noter Tasdikli yeterli sayıda imzayı birleştirerek Perşembe günü Genel Merkezimize teslim edeceğiz" dedi. Kurultay için Antalya delegelerinin verdiği imza sayısının ise 16'ya yükseldiği öğrenildi.

Muhaliflere göre  imzalar TAMAM

Muhaliflere göre imzalar TAMAM


24 Haziran seçimleri ardından CHP’de başlayan değişim tartışmaları dün akşam 17:30 itibariyle yeni bir boyut kazandı. CHP tüzüğe göre muhaliflerin önünde bir hafta daha bulunuyor. İmzaların genel merkeze sunulması için 6 Ağustos Pazartesi gününe kadar süre var. Bu süre sonunda yeterli imza sayının bulunması durumda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 45 gün içinde kurultayı toplaması gerekiyor. Muhalifler ise cumartesi gününe denk gelen ve İzmir’in kurtuluş tarihi 9 Eylül’ü içine alacak bir kurultay takvimi planlanmasını istiyor.

PERŞEMBE TESLiM EDiLECEK

CHP 'nin muhalif isimlerinden PM Üyesi Gaye Usluer, imza verme süresinin tamamlanmasının ardından kişisel Twitter hesabından, "Noter Tasdikli yeterli sayıda imzayı birleştirerek Perşembe günü Genel Merkezimize teslim edeceğiz. Destek veren tüm delegelerimize yürekten teşekkür ederiz" açıklamasında bulundu.Muhalifler ise toplamda gereken sayının üzerinde imzaya sahip olduklarını ancak ıslak imzaların kendilerine ulaşmasını beklediklerini belirtiyor. Önlerindeki bir haftalık süreçte de posta yoluya imzaların geleceğini anlatan muhalifler, 6 Ağustos’u beklemeden bu hafta en geç cuma günü imzaları genel merkeze sunacaklarını söylüyor. 

ANTALYA'DAN 16 İMZA İDDİASI

Öte yandan Akdeniz Gerçek'in yaptığı araştırmaya göre ve aldığı bilgilere göre kurultay delegelerin verdiği imza sayısı 638'e ulaştı. Hafta sonunda 13 olan Antalya delegelerinin verdiği imza sayısı ise 16'ya yükseldi. Kubilay ELDEMİRCİ

 


Yorum Yap