Türel’e 'Teyze oğlu’ sorusu!

Antalya, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile teyzesinin oğlu arasında yaşandığı öne sürülen tartışma ile çalkalanırken, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, ‘Tabelacı Başkan’ yakıştırmasında bulunduğu Türel’e çarpıcı sorular yöneltti.

Türel’e 'Teyze oğlu’ sorusu!

Türel’e 'Teyze oğlu’ sorusu!

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalya halkı için kullanması gereken Büyükşehir Belediyesi’ne ait kamusal kaynakları yakın çevresine peşken çektiğini iddia etti. Yazılı bir açıklama yapan Şahin, “İddiaya göre, Tabelacı Başkan’ın teyze çocuğuna ait, kendi halinde küçük bir şirket olan Denfaş Reklam Tanıtım Organizasyon Ltd. Şti. Tabelacı Başkan’ın tekrar seçimi kazanmasıyla, Antalya’nın en gözde şirketlerinden biri olmuş “dedi.

BELEDİYENİN REKLAM 

İŞLERİ DENFAŞA VERİLDİ Mİ? 

Büyükşehir Belediyesi’nin neredeyse bütün reklam işlerinin (tabela işlerinin) bahsi geçen şirkete ihale edildiği yönünde iddialar bulunduğunu belirten Şahin, “Denfaş’tan elde edilen gelirle, Tabelacı başkanının teyze çocuğunun ayrıca bir taş ocağı aldığı da bildiriliyor. İddiaya göre, her şey süt liman giderken, alan razı satan razıyken, teyze çocuğunun elde ettiği gelir artık göze batmaya, Tabelacı Başkan’ı kızdırmaya başlamış ve kendisine yol vermiş” diye konuştu. 

TEYZE ÇOCUĞUNA ŞİDDET KULLANILDI MI? 

Türel’in kendisine yol vermesiyle teyze oğlunun, Tabelacı Başkan’ı, 4.5 yılda olup bitenlerle, şahit olduğu şeylerle tehdit ettiğinin öne sürüldüğünü vurgulayan CHP’li Şahin, şunları söyledi: “ Elinde sıkı bir arşiv olduğu belirtilen teyze çocuğu, seçimler öncesinde Tabelacı Başkan’ın rüyalarını kaçırmaya yeltenmiş. Tabelacı Başkan, teyze çocuğunun bu çıkışına karşı kayıtsız kalmayarak, gereken cevabı, iddialara göre, biri veya birileri aracılığıyla şiddet kullanarak vermiş ve kendisini konuşmaması için Kıbrıs’a yollamış.”

DENFAŞIN SEÇİLME NEDENİ NEDİR?

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, ‘basına ve kamuoyuna’ başlıklı yazılı açıklamasında Türel’e şu soruları yöneltti: “İddialara konu olan Denfaş adlı şirketin sahibi ile aranızda bir akrabalık ilişkisi var mı? Bahsi geçen şirket, 4.5 yıllık süre zarfında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden hangi ihaleleri aldı?  Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin birçok işini yaptığı iddia edilen, küçük bir şirket olan Denfaş’ın seçilme nedeni nedir? Şeffaflık ve kamuoyunu aydınlatma adına Denfaş ile Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan işlerin ihale sözleşmelerini paylaşacak mısınız? Denfaş adlı şirket ile Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ne zaman sona ermiştir? Basına yansıyan tehdit olayı doğru mudur?” (Haber Merkezi) 


Yorum Yap