‘Kadın Çiftçiler Yarışması’ başlıyor

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ve tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması 14 Ağustos’ta başlıyor.

‘Kadın Çiftçiler Yarışması’ başlıyor

‘Kadın Çiftçiler Yarışması’ başlıyor


Kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak ve aynı zamanda günlük iş tempolarından farklı bir ortamda sosyal bir aktivite ile buluşturmak amacıyla gerçekleştirilecek yarışmalara Antalya'nın 18 ilçesinden 128 kadın çiftçi katılıyor. 

 

Antalya İl tarım ve Orman Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, ilk yarışma 14 Ağustos Salı günü Gündoğmuş Belediye Salonu’nda yapılacak. Antalyalı kadın çiftçiler, ilk olarak ilçe yarışmasında ilçe birincisi olmak için yarışacak. Yarışmalarda kadın çiftçilere tarım, hayvancılık ve gıda konularında 15 soru sorulacak. İlçe yarışmasında dereceye giren kadın çiftçilere sırasıyla 1. ye 2 Bin 2. ye Bin 200 3. ye 800 TL ödül verilecek.

 

İl Birincisine 14 Bin Türk Lirası

 

İlçe finallerinde birinci olan kadın çiftçiler Antalya'da gerçekleştirilecek yarı finale ve ardından il finaline katılarak Antalya birincisi olmak üzere ter dökecek. İl finalinde birinci olan kadın çiftçiye 14 bin Türk Lirası, ikinciye 9 bin Türk Lirası, üçüncüye ise 7 bin Türk Lirası ödül verilecek.

 

Antalya İl Finali 20 Ekim  Cumartesi günü saat 14:00'de Atatürk Kültür Merkezi’nde(AKM) yapılacak.(Haber Merkezi)

 


Yorum Yap