BİLİM İNSANLARI Antalya’da buluşuyor

Antalya'nın fethinin kutlamaları kapsamında II. Uluslararası Antalya Kongresi düzenlenecek.

BİLİM İNSANLARI  Antalya’da buluşuyor

BİLİM İNSANLARI Antalya’da buluşuyor

Antalya'nın fethinin kutlamaları kapsamında II. Uluslararası Antalya Kongresi düzenlenecek.

 Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ev sahipliğinde, Antalya'nın fethinin kutlamaları kapsamında 1-3 Mart 2019'da II. Uluslararası Antalya Kongresi düzenlenecek. Kongrede, 'Antalya'da Türk-İslam Medeniyetleri İzleri' teması ele alınacak. Günümüz Antalya'sında Türk-İslam Medeniyeti izlerinin gün yüzüne çıkarılacağı kongrede, 13. yüzyıldan bugüne elde edilen birikim, bütüncül bir yaklaşımla ele alınacak. Tarih, arkeoloji, sanat tarihi, ilahiyat, iktisat, sosyoloji, coğrafya, antropoloji ve edebiyat alanlarında belirlenen konu başlıkları ve Antalya özelinde hazırlanacak bildirilerin bir araya gelmesiyle önemli bir bilgi birikimi ortaya konacak.

 

SOSYAL BİLİMLERDE ANTALYA

 Antalya Kongresi'nde elde edilecek bilimsel verilerin Antalya'da kültür ve medeniyet unsurlarını güçlendirerek, bu unsurları gelecek nesillere aktarma hedefine katkı sağlayacak. Bu kapsamda kongreye katkı sunacak bilim insanları, Şehir ve Medeniyet, Şehir ve Kurumlar, Şehir ve Ekonomi, Şehir - Mimari ve Sanat, Şehir ve Tarih, Şehir ve Edebiyat gibi alanlarda çalışmalar yapacak.

SON BAŞVURU 30 ARALIK'TA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İlyas Çopur da şehirlerin tanınması, anlatılması, tarihinin ortaya konulması, bugününün değerlendirilmesi, geleceğine yönelik projelerin hazırlanması için bilimsel çalışmaların büyük önem taşıdığını ifade ederek, bilim insanlarını Antalya'ya davet etti. Çopur, kongreye katkı koymak isteyen bilim insanlarının 30 Aralık 2018 tarihine kadar bildiri özeti göndermelerini istedi.(DHA)

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap