HAZIRLIKSIZIZ!

Geçtiğimiz hafta Antalya’da yaşanan afet sonrası meslek odalarından ve uzmanlardan uyarılar gelmeye devam ediyor. Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şubesi Başkanı Teoman Akçalı da yaşanan doğal afetle, hiçbir hazırlığımızın olmadığının görüldüğünü bildirerek, “Bilakis sürecin etkilerini artıracak uygulamalara devam ediyoruz” dedi.

HAZIRLIKSIZIZ!

HAZIRLIKSIZIZ!

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şubesi Başkanı Teoman Akçalı, küresel iklim değişikliğinin sadece bir söylem olmaktan çıkıp sonuçlarını doğrudan hissettiğimiz bir gerçeklik olduğu zamanları yaşadığımızı belirterek, Antalya’da yaşanan afeti değerlendirdi ve “Antalya, Türkiye’dir” dedi.

Odanın basın merkezinden yapılan açıklamada Başkan Akçalı’nın şu sözlerine yer verildi: “En son Antalya’da yaşanan doğal afetle de gördük ki konu ile ilgili hiçbir hazırlığımız yok. Bilakis sürecin etkilerini artıracak uygulamalara devam ediyoruz. Fosil yakıt kullanımındaki artış, yeşil alanların giderek azalması, yapılaşmayı teşvik eden imar barışı gibi kararlar, iklim değişikliğinin etkilerinin daha da yıkıcı olmasına yol açan temel etkenler. Daha fazla can ve mal kayıplarına uğramamamız için bir an önce bilim ve tekniğin halkın ve doğanın çıkarları adına kullanılacağı kararlar alıp uygulamamız gerekiyor. Antalya’da meydana gelen doğal afette zarar gören tüm Antalya halkına, bitkisel ve tarımsal üretim yapan dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

SİMGE ŞAHİN

 


Yorum Yap