Kepez’deki liste cinliği

Geçtiğimiz hafta CHP Kepez İlçe Kadın Kolları Kongresi oldu. Tek aday Sultan Mutlutürk’tü. Divan Başkanlığı’na İlçe Sekreteri Füsun Hanım ve Belkıs Özgen aday oldu.

Kepez’deki liste cinliği

Kepez’deki liste cinliği

Geçtiğimiz hafta CHP Kepez İlçe Kadın Kolları Kongresi oldu. Tek aday Sultan Mutlutürk’tü. Divan Başkanlığı’na İlçe Sekreteri Füsun Hanım ve Belkıs Özgen aday oldu. Yapılan oylamada hazırlıklı grup duyduğumuza göre genelde parti içi siyaseti Alican Deveci ile yapan Belkıs Özgen’i divan başkanı seçtirmiş.

Seçimlere geçilince Sultan Mutlutürk, listesini divana sunmuş. Diğer bir grup da Sultan Hanım’ın başkanlığında ve O’nun yönetim kurulu aynı olan ama 43 kadın kolları il delegesi farklı olan bir başka listeyi divana sunmuş. Sultan Hanım, ‘’Bu liste benim değil’’ diyerek diğer listeden istifa ettiğini, divana dilekçe ile bildirmiş. Ama seçimlere geçilmiş. Mahallelerden kadın üyelerin taşınmasıyla ve divan önünde açıkta oy kullanılarak seçim yapılmış. Sultan Hanım’ın listesi değil, karşı grubun listesi kazanmış. Böylece Sultan Mutlutürk başkanlığında, yönetim kurulu aynı kalırken kadın kolları il delegesi farklı olmuş. Konu ile ilgili il başkanlığına şikayette bulunulmuş ama bir şey çıkmamış.


Yorum Yap