Bunlar eşeği boyayıp sahibine bir daha satar

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, mağdur durumdaki çiftçiye 2 yılı ödemesiz, 7 yıl vadeli ve yüzde 8.25 faizle kredi verilecek olmasının yeni gibi sunulmasına tepki gösterdi. Özer, “Yeni bir şey yapmış gibi kendilerine göre toplumun gazını almaya çalışıyorlar. Bunlar eşeği boyayıp sahibine bir daha satarlar. Ama artık biz bunlara yutmuyoruz” dedi.

Bunlar eşeği boyayıp  sahibine bir daha satar

Bunlar eşeği boyayıp sahibine bir daha satar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Aydın Özer, AKP Hükümetinin Ziraat Bankası aracılığıyla, “Yeni sera kuracaklar ile atıl durumdaki seralarını faaliyete geçirmek isteyenlere 2 yılı ödemesiz, 7 yıl vadeli ve yüzde 8.25 faizle kredi verilecek” şeklindeki açıklamalara yanıt verdi.

O KREDİ ZATEN VAR

Özer, o kredinin zaten verildiğini ve kendisinin o krediyi 3-4 seneden beri kullandığını belirterek, “Bu kredi, 2 yılı faiz ödemeli, yıllık yüzde 5 civarında faiz+anapara 5 taksit ödemeli bir kredi. Bu şekilde kredilerin allanıp pullanıp tekrar insanlara sunulmasını anlayamıyorum. Yeni bir şey yapmış gibi kendilerine göre toplumun gazını almaya çalışıyorlar. Bunlar eşeği boyayıp sahibine bir daha satarlar. Ama artık biz bunlara yutmuyoruz. Ayrıca yaptıkları açıklamalarda, ‘Çiftçiye 35 milyon lira para yatırdık’ diyorlar. Yok böyle bir şey. O para Tarım Sigortaları Havuzu’ndan (TARSİM)gelen para. Yani sigortalı çiftçinin kendi hakkı olan para. Dolayısıyla bütçeden kaynak aktarılarak verilen bir para değil. Bunlar bu şekilde algı yaratmaya çalışıyorlar” dedi.  Kubilay Eldemirci 


Yorum Yap