Kleopatra Koyu'ndan ELLERİNİZİ ÇEKİN

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Tekirova Mahallesi Tabiat Parkı sınırları içerisindeki Kleopatra Koyu’nun özel bir şirkete verilmesini halinde halkın bu doğa harikası bölgeye bir daha giremeyeceğini iddia ederek, “Rant odakları, Kleopatra Koyu'ndan ellerini çekmelidir” dedi.

Kleopatra Koyu'ndan  ELLERİNİZİ ÇEKİN

Kleopatra Koyu'ndan ELLERİNİZİ ÇEKİN

Kemer ilçesine bağlı Tekirova Mahallesi Tabiat Parkı sınırları içerisindeki Kleopatra Koyu iştah kabartmaya devam ediyor. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer ve bölge halkı için çok şey ifade eden doğa harikası koyun özel bir şirkete verilerek halkını kullanımına kapatılmasına karşı olduklarını söyledi.

10 BİN KİŞİYLE GİDERDİ!

Dün Antalya İdari Mahkemesi tarafından Kleopatra Koyu’nda yapılan keşiften son anda haberleri olduğunu ve hemen bölgeye hareket ettiklerini kaydeden Gül, “Antalya İdari Mahkemesi keşfe gelmişti. Hakim ve bilirkişiler bölgeyi inceliyordu. Biz de bölgenin sahipsiz olmadığını göstermek için oradaydık. Bizim de son anda haberimiz oldu ve Kemer halkı adına bölgeye gittik. Eğer daha önceden haberimizi olsaydı ben oraya 10 bin kişiyle giderdim. Umuyorum mahkemenin neticesi olur” dedi.

BELEDİYEYE VERİLMELİ

Gül, daha önce ihaleye çıkarılan bölgeyi alan firmanın vazgeçmesi sonrası Kemer Belediyesi

olarak Kleopatra Koyu’nu işletmek için müracaat ettiklerini hatırlatarak, “Teminat yüksek olduğu için bizim belediye olarak buna girmemiz mümkün değildi. İhaleye giremeyince Orman Bakanlığı’na bir yazı yazdık ve ihalenin durdurularak belediyeye verilmesini istedik. Ayrıca içindeki projelerin belediye kanalıyla yapılarak halkın kullanımına açılabileceğini de belirttik. Ama sonra tekrar ihaleye çıkarıldığını öğrendik.  Her şeye rağmen iyi niyetimizi koruyoruz diye konuştu.

VALİ’DEN DESTEK BEKLİYORUZ

Kleopatra Koyu’nun Kemer ve bölge halkı için çok şey ifade ettiğini de vurgulayan Başkan Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konuda Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’dan destek bekliyoruz. Kendisinin çevre konusunda çok duyarlı olduğunu biliyoruz. Kendisine çok güveniyoruz. Buranın belediyeye verilmesi ve yapılacak güzel projelerle halkın kullanımına açmamıza katkı koyacağını düşünüyoruz.”

HALKA KAPATILACAK!

“Eğer şirket burayı alırsa, bungalovlar yapacak, orayı otel haline getirecek ve buraya parayla insanları sokacaktır. İnsanların buraya başka hiçbir şekilde girme şansı olmayacak. Hatta Kleopatra Koyu'na denizden tekne bile yanaşamayacak. Bölge hem denizden hem karadan halka kapanmış olacak. Kemer halkı, rant odaklarının Kleopatra Koyu'ndan ellerini çekmesini istiyor.” Kubilay ELDEMİRCİ

 

 

 

  


Yorum Yap