Büyükşehir bizi kandırdı !..

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı Kepezaltı ve Santral mahallelerindeki tapu dağıtım töreninde bazı vatandaşlar, Antalya Büyükşehir Belediye’nin kendilerini kandırdığını iddia etti. Hüseyin Altaca adlı vatandaş, “Bize, ‘giriş katla 11’inci kat kuraya girmeyecek’ dediler. Ama onları da kattılar. Büyükşehir bizi kandırdı” dedi. Emin Aydın ise “Yerimi müteahhide versem 5 daire alırdım” diyerek tepki gösterdi

Büyükşehir bizi kandırdı !..

Büyükşehir bizi kandırdı !..

Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde Kepezaltı ve Santral mahallelerindeki tapu dağıtım törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katılımıyla gerçekleşti. Törende, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AKP Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Kemal Çelik, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve çok sayıda tapu sahibi de yer aldı.  

TÜREL: HUKUKİ VE FİNANSAL SORUN ÇÖZÜLDÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, 5 binin üzerinde tapu dağıtacaklarını belirterek, “Kentsel dönüşüm projesindeki tapuları dağıtacağız. Hukuki ve finansal sorunlar çözüldü. Sayın Cumhurbaşkanımız 3 defa yetkilileri kendi aradı. Kaba inşaatlarının yüzde 90'ınını bitirdik. Eylül ya da ekimden sonra evlerinize taşınacaksınız “ dedi.

KURUM: 300 BİN KONUT DÖNÜŞECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin her yerinde kentsel dönüşüm projeleri yaptıklarını dile getirerek şöyle konuştu: “ Deprem riski gözetilerek yapılan sağlam binaları, açık kapalı otoparkları, sosyal tesisleriyle daha yeşil Kepez ve Santral olacak. Kentsel dönüşüm çalışmaları hayati öneme sahip. Türkiye'de 6,7 milyon konutun dönüşmesi gerekiyor. Hedefimiz her yıl 300 bin konutun dönüşmesi. Dönüştürmezsek depremde sevdiklerimizi kaybederiz.”

BUNLAR SEÇİM YATIRIMI

Tapu dağıtım törenine katılan Hüseyin Altaca adlı vatandaş, tapuların yerel seçimler yaklaştığı için verildiğini belirterek, “Bunlar seçim yatırımı” diyerek tepkisini gösterdi. Akdeniz GERÇEK’e konuşan Altaca, Antalya Büyükşehir Belediye’nin kendisini kandırdığını iddia ederek, “Ben 38 sene Kepezaltı’nda ikamet ettim. 500 metre yerim vardı. Büyükşehir Belediyesi bizi kandırdı. Bizimle ilk yaptıkları konuşmalarda ‘giriş katla on birinci kat kuraya girmeyecek’ dediler. Ama onları da kuraya kattılar. Benim oy vermem mümkün değil. Çünkü biz mağdur olduk. En güzel yerleri kendileri aldılar. Bize küçücük daire verdiler. İki kişi olursan ancak sığabilirsin bu daireye.  Bana altın verseler oy vermem. Seçim yatırımı bu” dedi. 

MÜTEAHHİT OLSA 5 DAİRE VERİRDİ!

Hak sahiplerinden Emin Aydın adlı vatandaş da mağdur olduğunu söyledi. Yerini müteahhide vermesi halinde 5 daire alabilecekken şimdi tek daire ile kandırıldığını vurgulayan Aydın, “Bu bilirkişiler gelsin karşımda konuşsun.  Nerede benim hakkım? Benim enkaz param 80 bin lira nerede? Bu para değerinde daire. Ben müteahhitte versem beş daire alırdım. Ben rüşvet vermedim diye değerinde tapu mu alamıyorum? Bizim suçumuz ne de elimizden bu yerler alınıyor” diye konuştu. Dilara AÇİKYİLDİZ

 

 


Yorum Yap