Okulu siyasete alet ettiler ..

Muratpaşa ilçesi Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulu bahçesinin iç yüzüne AKP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç’in seçim pankartının açılması büyük tepki çekti. Konuyla ilgili Akdeniz GERÇEK’e konuşan Eğitim -İş Antalya Şube Başkanı Fatin lltar, okulların siyasete alet edilmesinin anayasal bir suç olduğunu belirterek, “İlgili makamların gereğini yapmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Okulu siyasete alet ettiler ..

Okulu siyasete alet ettiler ..

Muratpaşa ilçesi Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulu bahçesinin iç yüzüne AKP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç’in seçim pankartının açılmasına eğitimcilerden tepki geldi.

Eğitim İş Antalya Şube Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Fatin Iltar, eğitim kurumlarının siyasete alet edilmesinin anayasal bir suç olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Muratpaşa ilçesi Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulu bahçesinin iç yüzüne AKP Muratpaşa Belediye Başkan Adayının seçim pankartı asılmasını şiddetle kınıyoruz. Pankartın asıldığı yer, seçim bürosu değil devletin okuludur. Bu kaygı verici olay, eğitim camiasını bu okuldan hizmet alan öğrenci ve velileri rahatsız etmektedir.”

ANAYASAL BİR SUÇTUR

“Okullarımız siyasi partilerin siyaset yapma yeri olmamalıdır. Tüm resmi kurumlara siyaset sokulmaya çalışılmaktadır. Oysa eğitim yuvalarına, kışlalara, hastaneye postaneye siyaset girmemelidir. AKP iktidarı henüz daha oy kullanma yaşına gelmemiş öğrencilerin eğitim gördüğü kurumları siyasi amaçları doğrultusunda kullanmaktadır. Eğitimciler olarak bunun derhal kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bir anayasal suçtur. İlgili makamlar gereğini yapacaktır diye bekliyoruz.” Kubilay ELDEMİRCİ

 


Yorum Yap