Akar’dan sağduyu çağrısı

Ülkücü camianın önemli isimlerinden Mustafa Akar, 31 Mart yerel seçimlerine yaklaştığımız şu günlerde sağduyu çağrısında bulundu. Akar, “İnsanlar, sahip oldukları değerleri ve ideolojileri tabii ki savunacaklar ama bunu kırarak, dökerek ya da hakaret ederek yapmamalı. Çünkü biz 31 Mart’tan sonra da bu ülkede yaşayacağız” dedi.

Akar’dan sağduyu çağrısı

Akar’dan sağduyu çağrısı

MHP’nin önceki dönem il başkanlarından ve Ülkücü camianın önemli isimlerinden Mustafa Akar, 31 Mart yerel seçimlerine yaklaştığımız şu günlerde sağduyu çağrısında bulundu. Akdeniz GERÇEK’e konuşan Akar, insanların gelecek kaygıları, ekonomik kaygıları ve yaşamsal kaygıları olduğunu ancak buna rağmen her şeyi seçimlere endeksleyerek farklı bir yola doğru gidilmeye başlandığını gözlemlediğini söyledi.

HAKARETLER DİZ BOYU

Akar, ülkede yıllardır terörle mücadele edildiğini, yıllardır insanların kendi dertleriyle uğraştığını hatırlatarak, şöyle konuştu: “Şimdi bir de araya nifaklar sokulmaya başlandı. Buna çok dikkat etmek lazım. Zira bu nifaklar insanları bölünmeye götürür. İnsanlar, birlik ve beraberliklerini koruyamazlar. Bu da ayrıştırmaya doğru gider. Her seçim öncesi bunlar yaşanıyor ve insanlar bu gerginliğini birbirine yansıtıyor. Adeta kardeş kardeşle konuşamaz hale geliyor. Özellikle sosyal medyada hakaretler diz boyu.”

BU KADAR GERMENİN ANLAMI YOK

“Bizim ne geleneklerimize, ne törelerimize uyuşmayan çok ağır ithamlarda bulunuluyor. Toplumu bu kadar germenin bir anlamı yok. Halbuki bu dönemin, bu demokratik olayın bayram havasında geçmesi gerekiyor. Ama gelin görün ki; muhtar seçimleri bile kıran kırana geçmeye başladı. Kimsenin hizmet yarışını düşündüğü yok. ‘Herkes nasıl olsa maaş var, silah da veriyorlar, rant da var’ diye düşünüyor. Oysa demokrasi yarışının muhtar seçimlerinden başlaması lazım.” 

DEĞERLERİMİZE ZARAR VERİYORUZ

Seçim sürecinde kavgada dahi söylenmeyecek sözler sarf edildiğini vurgulayan Akar, “Ben belediye başkan adayların hiç proje konuştuğunu görmüyorum. Hepsi farklı argümanlarla geliyor, birbirlerine hakaretler ediyor. Bu durum da doğal olarak insanları da müthiş geriyor. Milletvekilleri ve parti yöneticileri de aynı şekilde tv ekranlarında birbirlerine ağıza alınmayacak şekilde küfür ediyorlar. Parti liderleri ise daha da beter. Birbirlerine kavgada dahi söylenmeyecek sözler sarf ediyorlar. Bu bizi mahveder, bu ülkeyi ayakta tutacak tek değer, birlik ve beraberliğimizdir. Tarihte bunun birçok örneği vardır. Bu şekilde bu değerlerimize büyük zarar veriyoruz” dedi.

KIRARAK, DÖKEREK OLMAZ

Akar, açıklamasının sonunda sağduyu çağrısını yineledi. Akar şöyle konuştu: “Birileri belediye başkanı seçilecek diye, birileri meclis üyesi seçilecek diye veya partiler kendi oylarını artıracak diye birbirimize zarar vermememiz lazım. Dolayısıyla bıraksınlar insanlar kime oy vereceğine rahatça karar versin, fikrini rahatça sandığa yansıtsın. Sonuç olarak herkesi, sağduyulu davranmaya davet ediyorum. İnsanlar, sahip oldukları değerleri ve ideolojileri tabii ki savunacaklar ama bunu kırarak, dökerek, hakaret ederek ve küfürler ederek yapmamalıdır. Çünkü biz 31 Mart’tan sonra da bu ülkede yaşayacağız. Aynı şekilde 31 Mart’tan sonra da biz o seçilen belediye başkanının makamına hepimiz çay içmeye gidebilmeliyiz. İnşallah şu kalan 15-16 günde tatsız bir şeyler olmaz ve olaysız bir şekilde bu seçim dönemini geçiririz.” Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap