Reform beklerken seçim yapmak kaygı verici

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, kapsamlı bir ekonomik ve demokratik reform gündemine odaklanılması gereken bir dönemde tekrar seçim ortamına dönmenin kaygı verici olduğunu söyledi.

Reform beklerken  seçim yapmak kaygı verici

Reform beklerken seçim yapmak kaygı verici

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) çatısı altında bulunan Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verdi: “BAKSİFED’in en kıymetli ve kendisine bağlı bulunan derneklerimize model olması gereken karakteri, farklı düşünce, etnik yapı ve felsefeden bir araya gelen büyük bir grup olmasıdır. Bu ortak akıl ile federasyonumuzun 31 Mart yerel seçimleri sonuçlarına ilişkin vurgulamış olduğu kapsamlı bir ekonomik ve demokratik reform gündemine odaklanmamız gereken bu dönemde seçim ortamına dönmek kaygı vericidir. Sorun sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı değil, adalet, vicdan ve demokrasi sorunudur.”

SİYASET YAPMAYIZ ANCAK..

“Biz iş dünyasını temsil eden kuruluşlar olarak siyaset yapmamayı; ancak politika üretmek ve bunlar üzerinden ülkemize değer katmak arzusu taşırız. İlaveten ülkemizi ilgilendiren iş ve ekonomi dışında konularda, özellikle evrensel konularda, her zaman görüş bildirmeye kamuoyunun ortak aklı bulmasına destek olmaya çabalarız.”

EVRENSEL HUKUK VE DEMOKRASİ

“İşte bu şiarla bugün içinde olduğumuzun durumun çıkış yolunun; hiçbir siyasi amaç gütmeden, evrensel hukuk ve demokrasi değerleri çerçevesinde bir bakış açısıyla, konunun bugünkü ve gelecekteki muhataplarının kim olduğuna bakılmaksızın ortak değerler ile hareket etmek olduğunun altını çizeriz. Bu şekilde ülkemizin uluslararası itibarına, sürdürülebilir kalkınmasına ve özellikle toplumsal barışına katkı sağlanacağını düşünüyoruz.” Haber Merkezi

 

 

 


Yorum Yap