CHP’li başkanlar kapıştı!

CHP’li ve İYİ Parti’li ilçe başkanlarının Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde yönetim kurulu üyesi atanmasıyla başlayan tartışma, CHP’li ilçe başkanlarını karşı karşıya getirdi. CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’in, “Bir İlçe Başkanının maaş alarak bir yönetim kurulunda bulunmasını veya belediye iştiraklerinden maaş almasını etik ve doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum” açıklamasını Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız zehir zemberek sözlerle eleştirdi.

CHP’li başkanlar kapıştı!

CHP’li başkanlar kapıştı!

CHP’li ilçe başkanlarının arasına’Büyükşehir Belediyesi şirketleri yönetim kurulu üyeliği’ girdi. CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, sosyal medya paylaşımı ile Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk ve İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut’un Mesut Kocagöz başkanlığındaki ANET’e yönetim kurulu üyesi olarak atanmalarını eleştirmişti. CHP’li Şahin, sosyal medya paylaşımında  “Bir İlçe Başkanının maaş alarak bir yönetim kurulunda bulunmasını veya belediye iştiraklerinden maaş almasını etik ve doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum” ifadelerine yer vermişti. Şahin’in açıklamalarını CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, zehir zemberek ifadelerle eleştirdi,  “Bir ilçe başkanımızın önce sosyal medyada, sonra da basın aracılığı ile şahsım ve Konyaaltı ilçe başkanımız hakkında yersiz ve anlamsız beyanlarını partim adına üzüntü ve kaygıyla takip ettim” dedi.

OBJEKTİF BİR ELEŞTİRİ OLMADI 

CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, yazılı açıklama ile partisinin Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’in kendisinin ve Konyaaltı İlçe Başkan Onur Duruk’un ANET yönetimi kurulu üyesi olmasına yönelik sözlerinin objektif bir eleştiri olmadığını öne sürdü. Yıldız’ın “Kamuoyunun dikkatine” başlıklı yazılı açıklaması şöyle:” Bir İlçe Başkanının maaş alarak belediyeye ait bir şirketin yönetim kurulunda bulunmasını veya belediye iştiraklerinden maaş almasını etik ve doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum” şeklindeki açıklamalarına Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız yazılı bir açıklama ile cevap verdi. Yıldız,  yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bir ilçe başkanımızın önce sosyal medyada, sonra da basın aracılığı ile şahsım ve Konyaaltı ilçe başkanımız hakkında yersiz ve anlamsız beyanlarını partim adına üzüntü ve kaygıyla takip ettim. Beyanında şahsım ve Konyaaltı İlçe başkanımızın Büyükşehir belediyemize ait bir şirketin yönetim kurulunda görev almamız ve oradan alacağımız ücreti gündeme taşımış. Ben 25 yıldır partimizin her kademesinde görev yapmış maddi ve manevi tüm imkânlarımı partimizin başarısı için kullanan bir parti emekçisi olarak, son bulunduğum görevim olan Kepez İlçe Başkanlığı görevimde tüm örgütüm ve adaylarımızla uyum içerisinde çalışarak, hep birlikte partimizin oyunu katlamış ve bu sayede Büyükşehir Belediyesi’ni partimizin kazanması adına maksimum destek vererek altı oklu bayrağımızın Büyükşehir Belediyesi’ne dikilmesine verdiğimiz güçlü desteğin onurunu ve gururunu yaşamaktayım”  

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

“Belediye ve örgüt bağlarımızın daha sağlıklı yürütülebilmesi adına bize tebliğ edilen bu görevi belediye hizmetlerine katkı verebilmek ve belediyemizle örgütümüz arasındaki gönül bağını koruyabilmek adına bir vesile olarak görmekteyiz. Oradan gelecek olan bir miktar sembolik para bizim gündemimizde asla olmamıştır, olamaz. Bu konu hakkındaki düşüncelerini ilçe başkanı olarak bizlere iletmek yerine bu şekilde gündeme taşıması, parti içi bir mücadele yöntemi olarak benimsemesi partimizin enerjisini içe yönelik harcayacağı polemiklere neden olması ve basın yolu ile bunu dışa yansıtmasını talihsiz bir açıklama olarak görmekteyim. Sorumlu bir siyaset yöneticisinin tavrı bu yönde olmamalıdır diye düşünmekteyim. Kaldı ki arkadaşımızın görev yaptığı ilçe yöneticilerinin bir kısmının görev yaptığı ilçe belediyesinin çalışanı olduğunu, belediye ve belediyeye ait şirketlerde görev aldığını göz ününde bulundurursak bu objektif bir eleştiri olmamıştır.”

ENERJİMİZİ BOŞA HARCAMAYALIM

“Değerli ilçe başkanımıza bir yoldaşı olarak tavsiyem; Ülkemizin kaderi olarak gördüğümüz İstanbul seçimi dururken ‘Her şey güzel olacak’ sloganı ile omuz omuza dışa dönük bir mücadeleyi tüm yurttaşlarımızla birlikte örgütleme gibi sorumluluğumuz varken, kongrelere, içe dönük enerjimizi boşa harcamayı doğru bulmam. Özellikle biz yöneticiler ağır sorumluluğumuzun bilinci ile hareket etmek zorundayız. Her şey çok güzel olacak.” Ramazan ayımızın hayırlara vesile olması diliyor, saygılarımı sunuyorum”

HASAN ŞAHİN NE DEMİŞTİ?

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Kepez ve Konyaaltı ilçe başkanlarının ANET yönetim kurulu üyesi olarak atanmasına şu eleştiriyi getirmişti: “Son günlerde parti kamuoyunda tartışılan bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Hayatım boyunca aldığım en onurlu ve gurur verici görev Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevidir. Bu anlayış ile bir İlçe Başkanının maaş alarak bir yönetim kurulunda bulunmasını veya belediye iştiraklerinden maaş almasını etik ve doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. CHP’li üyelerimizin bana verdiği bu onurlu görevi bu anlayış ile devam ettirmeye ve partime layık olmaya çalışmaya devam edeceğim”

ANET YÖNETİMİNDE KİMLER VAR

CHP’li Büyükşehir ve Kepez Belediye Meclisi Üyesi Mesut Kocagöz başkanlığında oluşturulan ANET yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor: Edip Kemal Bahadır(Konyaaltı Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Belediye Meclisi Üyesi) Onur Duruk(CHP Konyaaltı İlçe Başkanı) Servet Yıldız (CHP Kepez İlçe Başkanı) Osman Bulut (İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı) Aldulvahap Yılmaz, Mehmet Yurtseven, Dengiz Erten; Binali Efe. Haber Merkezi 

 

 

 


yorum-resim

Fikrer Oktay15 Mayıs 2019

Parti il-ilçe başkanıysan istifa et, belediyeye gir. İstifa etmeden hem başkan olayım hem arpalıkta yemleneyim olmaz! Hasan Şahin'in tavrı doğrudur, etiktir.

Yorum Yap