‘Atatürk Devrimleri ve Cumhuriyet’ yarışması

‘Bilgi Kuvvettir’ başlığıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışının ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ etkinlikleri kapsamında ilköğretim okulları arasında bilgi yarışması düzenlenecek.

‘Atatürk Devrimleri ve  Cumhuriyet’ yarışması

‘Atatürk Devrimleri ve Cumhuriyet’ yarışması

Cumhuriyet kadınları Derneği(CKD)Konyaaltı Şubesi’nden verilen bilgiye göre,  Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışma bugün saat 14.00’de Gazipaşa Kültür Merkezi’nde  yapılacak. Antalya Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim İş Gazipaşa Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Konyaaltı Şubesi  işbirliği ile gerçekleştirilecek . ‘Atatürk Devrimleri ve Cumhuriyet’ konulu bilgi yarışması tüm okullara açık ve ödüllü olacak. 


Cumhuriyet Kadınları Derneği Konyaaltı Şubesi Başkanı Hikmet Özkaya tüm velileri ve öğrencileri davet ettiği yarışmaya dair şu ifadelere yer verdi: “Mustafa Kemal, 19 Mayıs'ta Samsun'a çıkarken, yurdunu işgale gelen yedi düvel düşmanı yeneceğine inanıyordu. İnanıyordu; çünkü haklıydı ve bu inançla davasını kazandı. Anadolu Kurtuluş Savaşı işte bu inançla ve özveriyle kazanıldı. İşte bizlerde kazanılan bu büyük zaferin bilgi yarışması düzenledik. Asıl amacımız çocuklarımızın zihnine Atatürk devrimlerini ve Cumhuriyet'in kazanımlarını, Eğitici bir bakışla yerleştirmektir” dedi.  Dilara AÇİKYİLDİZ

 


Yorum Yap