Sınav stresini azaltma semineri

Konyaaltı Belediyesi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na hazırlanan öğrenciler için, Sınav Stresi ve Başa Çıkma Yolları konulu seminer düzenliyor.

Sınav stresini azaltma semineri

Sınav stresini azaltma semineri

Konyaaltı Belediyesi, 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı için öğrencileri bilgilendiriyor. 18 Mayıs Cumartesi günü saat 14.30’da Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek olan Sınav Stresi ve Başa Çıkma Yolları konulu seminere, Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Günseli Orhon konuşmacı olarak katılıyor.

Konyaaltı Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Belediye  Başkanı Semih Esen, “Şüphesiz üniversite sınavına hazırlanmak, öğrenciler için oldukça zorlu geçen bir süreçtir. Öğrenciler, bu süreçte bir taraftan yoğun bir tempoyla ders çalışıp konuları bitirmeye çalışırken, diğer taraftan da “sınavı kazanamama ve çevresine karşı mahçup olma” kaygısıyla mücadele etmek zorunda kalmaktadırlar. Bizler de düzenleyecek olduğumuz seminer ile öğrencilerin bu stresini en aza indirmeyi amaçladık. Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.  (Haber Merkezi)

 


Yorum Yap