Yeni yuva, Antalya polisine çok yakışacak

Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, bu ay sonunda yer teslimi yapılacak olan yeni emniyet müdürlüğü binasının 50 dönüm arazi üzerinde, 45 bin 506 metrekare inşaat alanına sahip olduğunu belirterek, “Her şeyin olduğu ileri teknoloji ve güvenlikli yerleşkede 3 bin 500'e yakın polis görev yapacak. 9 büyüklüğündeki depreme dayanıklı 8 bloktan oluşan yerleşke, çevre dostu özelliği taşıyor” dedi.

Yeni yuva, Antalya  polisine çok yakışacak

Yeni yuva, Antalya polisine çok yakışacak

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün Konyaaltı İlçesi Siteler Mahallesi'nde, Akdeniz Üniversitesi'nin Uncalı giriş kapısının hemen karşısında inşa edilen yeni emniyet müdürlüğü binası, 9 ay gibi bir sürede tamamlandı ve bu ay sonuna kadar da yer teslimi yapılacak. İnşaat maliyeti 80 milyon TL'nin üzerinde olan yüksek teknolojili ve çevre dostu yeni bina, 50 bin metrekare arsa üzerinde, 3 adet 7 katlı, 1 adet 4 katlı, 4 adet 2 katlı olmak üzere toplam 45 bin 506 metrekare kapalı kullanıma sahip 8 bloktan oluşuyor.

TAŞINMA BAYRAM SONRASI

Yeni hizmet binasına taşınma işlemlerinin Ramazan Bayramı sonrasında başlayacağını açıklayan Antalya Emniyet Müdürü Murat Ulucan, bir-iki ay gibi bir sürede de taşınma işleminin tamamlanmasını planladıklarını söyledi. Yeni binanın inşasını başlatan Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve destekleri nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun büyük emeği olduğunu belirterek teşekkür eden Ulucan, Antalya il genelinde görev yapan 8 bin 500 polisten yaklaşık 3 bin 500'ünün bu binada görev alacağını kaydetti.

5 YILDIZLI OTEL KONSEPTİNDE

Emniyet Müdürü Ulucan, emniyet müdürü ve müdür yardımcıları ile çocuk şube, bomba imha, özel harekat, eğitim şube ve henüz net olmamakla birlikte narkotik haricindeki diğer tüm şubelerin yeni binaya taşınacaklarını açıkladı. Yeni binanın son derece teknolojik altyapıya sahip ve 5 yıldızlı otel konseptinde olduğunu belirten Ulucan, taşınma sürecinde binanın kullanımıyla ilgili personele, birimlerine göre eğitim verileceğini kaydetti. Ulucan, binanın modern personel yemekhane, kafe, terzi, kuaför, kuru temizleme, kondisyon merkezi ve spor salonu, çok amaçlı salon, Avrupa standartlarında 24 nezarethane, avukat görüşme ve teşhis odaları, bahçede oturma ve çocuk, kapalı ve açık 500 araçlık otopark alanları, helikopter pisti içerdiğini anlattı.

SAYILI EMNİYET BİNALARINDAN

Bina camlarının Antalya sıcağına karşı güneş kırıcı özelliğe sahip panellerle korunduğunu belirten Murat Ulucan, dış cephede kullanılan taş kaplamanın ise Burdur'un Bucak ilçesinden temin edilen traverten olduğunu söyledi. Ulucan, bu doğal kaplamanın, duvardaki özel yalıtım sistemiyle birleşerek içerideki havayı dışarıya, dışarıdakini de içeriye vermeden böylece hem yazın hem de kışın içerideki sıcaklık derecesinin korunarak ciddi bir enerji tasarrufu sağlanacağını dile getirdi. Yeni binanın Türkiye'deki sayılı emniyet binalarından biri olduğunu kaydeden Ulucan, yaz aylarında taşınma işlemleri tamamlandıktan sonra da Antalya'ya yakışır bir açılış planladıklarını söyledi.

MEVCUT BİNALAR NE OLACAK?

İl Emniyet Müdürü Murat Ulucan, yeni binaya taşınacak birimler sonrasında boşaltılacak Uncalı'daki ve Çallı'daki hizmet binalarıyla ilgili ne yapılacağını da anlattı. Uncalı'daki binanın Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çallı'daki binanın da üst katlarının teftiş ve özel güvenlik denetlenme başkanlığı ile alt katlarının da Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü olacağını söyledi. DHA


Yorum Yap