Antalya’da milli heyecan

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Fransa ve İzlanda ile yapacağı maçlar için dün Antalya'da toplandı. Ay yıldızlılar 30 Mayıs’ta Antalya Stadyumu’nda Yunanistan ile hazırlık maçı oynayacak.

Antalya’da milli heyecan

Antalya’da milli heyecan

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu'nda 8 Haziran'da Konya'da Fransa, 11 Haziran'da deplasmanda İzlanda ile karşılaşacak A Milli Takım, hazırlıklarına Antalya’da hazırlıklarına başladı. Milli Takım 30 Mayıs’ta Antalya Stadyumu’nda Yunanistan ile hazırlık maçı oynayacak. Ay-yıldızlı ekip, Belek bölgesindeki Regnum Carya Golf & Spa Resort'ta toplandı.

A Milli Takım, Antalya kampı sırasında 30 Mayıs Perşembe günü Yunanistan ile Antalya Stadyumu'nda, 2 Haziran Pazar günü de Özbekistan ile Alanya Bahçeşehir Okulları Stadı'nda özel maçta karşı karşıya gelecek. Her iki karşılaşma da saat 21.00'de başlayacak ve TRT Spor'dan naklen yayınlanacak. Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, oynanacak iki hazırlık maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi. Güneş, şunları söyledi: “Antalya’da oynayacağımız iki hazırlık maçında kadroya çağırıp oynatamadığımız, aynı zamanda yeni çağırdığımız arkadaşlarımızı görmek istiyoruz. Kampımız sezon sonu olduğu için fiziksel ve zihinsel yorgunluğun üst düzey olduğu zaman geldi. Yoğun bir maç trafikleri oldu, sevinen var üzülen var. Bunları bir potada eritmek zorundayız. Asıl hedefimiz İzlanda ve Fransa maçları olacak. Bu kadromuzla sınırlı değiliz. Eldeki oyuncularla en iyisini yapmak istiyoruz. Birlikte hayal etmek, çalışmaya, mutlu ve umutlu olmaya ihtiyacımız var. Biz milli takımın sorumlusuyuz şu an, bize bir görev verdiler. Herkes sahip olduğu görevi en iyi şekilde yapacak. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği, hayal edeceğiz, tespit edeceğiz ve gerçekleştireceğiz. Birlikte olursak başaramayacağımız hiç bir iş yok. Sabretmeyi ve çalışmayı bileceğiz. Türkiye büyük bir ülkedir, Beklentiye uygun davranacağız. Her maçı kazanmak için oynayacağız. Sevgi, saygı olacak. Aynı duyguyu paylaşacağız. Ayrımcılık olmayacak, oyuncuların özgürlüğü de sorumluluğu da olacak. Kulüplere, camialara saygı göstereceğiz, geçmişten dersler çıkaracağız. Tek vücut olacağız, tek nefes olacağız” (Haber Merkezi)

 

 


Yorum Yap