Türk tipim yok !..

A Milli Futbol Takıma ilk kez çağrılan Antalyasporlu Nazım Sangare, Belek’te devam eden milli takım kampında düzenlenen basın toplantısındaki konuşmasında “Kendimi ilk defa görsem Türk olduğumu düşünmem. Tam Türk tipim yok “ dedi.

Türk tipim yok !..

Türk tipim yok !..

Nazım Sangare, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in daha önce yaptığı açıklamasında Türk olduğunu bilmediği yönündeki ifadelerinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi: "İlk önce teşekkür ediyorum. Burada olmaktan çok gurur duyuyorum. Hoca benim Türk olduğumu ilk önce bilmiyordu, onu anlıyorum. Ben de kendimi ilk defa görsem Türk olduğumu düşünmem. Tam Türk tipim yok. Onu anlıyorum. Yine de çok güzel oldu benim için. Antalyaspor'da iyi sezon geçirdim. Burada hoca ile görüştük. Çok gurur duyuyorum. seçildiğim için çok teşekkür ediyorum."

"FORMAYI GİYDİKTEN SONRA BIRAKMAK İSTEMİYORUM"

Fransa ve İzlanda maçlarındaki puan hedefinin sorulduğu Nazım Sangare, tüm maçları kazanmak istediklerini ve bu amaç için sahaya çıkacaklarını söyledi. Gine'nin teklifine rağmen Türk milli takımını tercih etme sebebine ilişkin soruya ise Nazım Sangare, "Gine milli takımı için 1 seneden beri teklif geliyor. Babam Gineli, annem Eskişehirli. Biz her sene tatil için Türkiye'ye geliyorduk. Benim için çok zor bir şeydi ama kendimi daha çok Türk hissediyorum. Her zaman Türk milli takımında oynamak istediğimi söyledim. Çok şükür başardım, daha oynamadım ama buradayım. Buraya gelmek çok zordu daha zor olanı ise burada kalmak. Kendime güveniyorum. İnşallah burada formayı giyeceğim, giydikten sonra bırakmak istemiyorum" diye cevap verdi. (DHA)

 

 

 


Yorum Yap