“Alın terini siyasete bulaştırmadık”

CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, AKP Belediye Başkan Adayı Hasan Öz’ün iddialarını yalanladı. Sözen, “2009 yılında göreve geldiğimizde hiçbir kimseyi işten çıkartmayarak ve belediyemizde 1500 çalışanın tamamını, ayrımsız bir şekilde taşerondan kadroya geçirerek Manavgat halkımıza kanıtladık. Biz alın terini hiçbir zaman siyasete bulaştırmadık” dedi..

“Alın terini siyasete bulaştırmadık”

“Alın terini siyasete bulaştırmadık”

CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, AKP Belediye Başkan Adayı Hasan Öz’ün iddialarını yazılı bir açıklama ile  yalanladı. Sözen, açıklamasında şu görüşlere yer verdi :  AKP Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz’ün kamuoyunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat ASAT Hizmet birimindeki işten çıkarmalar ve yer değişiklikleriyle ilgili, yapmış olduğu ima, itham ve suçlamalar üzerine “kendisine değil”, kamuoyuna ve halkımıza açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur. Bizim için değerli olan halkımızdır. Halkımızın sağduyusuyla bu süreci doğru değerlendireceğine inancımız sonsuzdur.

 

Bütün adalet, hak, hukuk, eşitlik ilkelerimizle 10 yıldır yürüttüğümüz Manavgat Belediye Başkanlığı görevinde her zaman emeğe, işçinin alın terine ve hakkına önem verdik. Kendi mülkünü satarak işçi alacaklarını ödeyen bir belediye başkanı babanın evladı olarak, aldığımız öğreti ve feyz ile ekmeğinin kavgasını veren bütün insanlarımızın her zaman yanında olduk. Bu bakış açımızı, 2009 yılında göreve geldiğimizde hiçbir kimseyi işten çıkartmayarak ve belediyemizde 1500 çalışanın tamamını, ayrımsız bir şekilde taşerondan kadroya geçirerek Manavgat halkımıza kanıtladık. Biz alın terini hiçbir zaman siyasete bulaştırmadık.  Ancak Manavgat’ımızda gerçekten ekmeği için mücadele edenlerle, seçimi kazanabilmek için makam ve mevkilere saygısızca küfür eden yapıları da aynı kefeye koymamayı da süreç içerisinde öğrendik. Çünkü bizim siyaset anlayışımız, emeğin yüceliğine göre kurgulanmıştır”(Haber Merkezi)

 

 

 


Yorum Yap